Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و عروسی در تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
گل ارایی سفره عقد

گل آرایی سفره عقد از دیرباز مورد توجه مردم در جشن ها و مراسم های مختلفی بوده است و روز به روز با طراحی های زیباتر و سبک های متنوع تر و همچنین آگاهی مردم از سبک های اجرا و گل آرایی های منحصر به فرد، علاقه به گل آرایی در مراسم های مختلف نیز زیاد شده است.

بسیاری از افراد ترجیح می دهند در مراسم های گوناگونی از گل آرایی در جهت زیبا تر شدن فضا و تاثیر گذاری بیشتر آن استفاده کنند . شاید مراسم عقد یکی از مهم ترین این مراسم ها باشد، زیرا یکی از مهم ترین اتفاقات زندگی هر شخص پای همین سفره رقم می خورد و مطمئنا خاطره این روز تا ابد در خاطره هر انسانی خواهد ماند . 

گل آرایی نیز از این جهت حائز اهمیت است که در زیباتر شدن مجموعه و فضا، در این لحظه مهم نقش بسیار اساسی ایفا می کند .

امروزه در کنار سبک های مختلف چیدمان سفره عقد ، گل آرایی نیز با سبک های هماهنگ و پیشرو، پا به پای برترین طراحی های چیدمان و دکوراسیون پیش آمده، پس بهتر است با تناسب بخشی ایده آل از مناسب ترین نحوه طراحی و دیزاین گل و گیاه در مراسم های خود کمک بگیریم .

در این مقاله از پیوند مهرافزا اهمیت گل آرایی سفره عقد را برایتان شرح می دهیم.

عناصر تاثیر گذار 

سفره عقد به دلیل اینکه از سبک ها و عناصر متنوعی پیروی می کند و هر سبک چیدمان، طراحی و گل آرایی خاص خود را می طلبد ، لازم است به چندین عامل مهم و تاثیر گذار اشاره کنیم که در تصمیمات مربوط به گل آرایی تاثیر گذار می باشند . حال به بررسی این عوامل و چگونگی تاثیر آنها خواهیم پرداخت :

سبک چیدمان

اینکه چه سبکی را برای چیدمان سفره عقد انتخاب می کنیم، می تواند به طور مستقیم تاثیر بسیار زیادی را بر تصمیمات مربوط به گل آرایی بگذارد .

همانطور که پیش تر اشاره شد ، چیدمان سفره عقد در سبک ها و طرح های مختلف ، عناصر متفاوتی را نیز می طلبد، به گونه ای که در سبک روستیک عناصر طبیعی وزن زیادی را در چیدمان ایفا می کنند و به همین سبب استفاده از برگ و گیاهان خشک به وضوح بیشتر به چشم می خورد تا نسبت به گل آرایی به سبک مدرن.

لازم است عروس و داماد ها پیش از هر چیز با سبک های چیدمان سفره عقد به صورت کامل آشنا شوند و سپس بر اساس علاقه خود و همچنین در نظر گرفتن سلایق دو طرف ، دست به انتخاب زده و چیدمان منحصر به فرد خود را انتخاب کنند .

پر واضح است که انتخاب سبک خاصی از چیدمان ، طراحی و گل آرایی خاص خود را نیز به همراه دارد

فضای برگزاری مراسم

اینکه شما در چه فضایی مراسم عقد خود را برگزار می کنید ، یکی از فاکتور های اساسی و مهم در طراحی و گل آرایی مراسم شما به حساب می آید . لازم بذکر است فضای برگزاری مراسم تا حدود بسیار زیادی می تواند حتی سبک برگزاری مراسم شما را نیز مشخص کند، بدین صورت که اگر مراسم عقد شما در فضایی باز و در دل طبیعت برگزار می شود، بهتر است از سبک چیدمان روستیک برای سفره عقد خود استفاده کنید و متعاقباً نحوه طراحی و گل آرایی سفره عقد خود را نیز به سبک روستیک پیش ببرید .

ترکیب فضای برگزاری با تم سفره عقد و گل آرایی، فضایی سراسر طبیعی را به ارمغان می آورد، پس در این زمینه به فاکتور اساسی فضا ،در برگزاری مراسم خود دقت به عمل آورید.

گل آرایی در سفره عقد

رنگ بندی

این فاکتور نیز تا حدودی به دنبال انتخاب سبک چینش سفره عقد شما تعیین می شود . هنگامی که شما سبک مدرن را برای برگزاری مراسم عقد خود انتخاب می کنید ، می توانید از ترکیب رنگ سفید همراه با یک رنگ ترجیحا گرم برای گل آرایی سفره عقد خود پیروی کنید .

این تم رنگی در نمونه های روستیک بیشتر به سمت رنگ های پاستلی ، یاسی، نارنجی و.. حرکت می کند . لازم بذکر است در گونه های مختلف دیگر چیدمان سفره عقد می توان از رنگ نباتی و کرم برای گل آرایی استفاده کرد و آن را به رنگ غالب سفره تبدیل کرد.

اختلاف سطح سفره عقد

در نمونه های سنتی غالبا اختلاف سطح کم تری از زمین برای سفره های عقد در نظر گرفته می شود و این امر باعث می شود در زمینه گل آرایی بتوان از ریسه های گل در اطراف سفره عقد استفاده کرد و تقارن را در طراحی میان المان های گل آرایی حفظ کرد؛

ولی این امر در سبک های جدیدتر مانند سفره عقد روستیک صدق نمیکند چرا که عناصر سفره عقد بصورت نا متقارن چیده می شوند و این امر در گل آرایی سبب می شود نحوه طراحی نیز به همین صورت و نه به بصورت متقارن صورت گیرد .

هر چه اختلاف سطح سفره عقد از زمین بیشتر باشد گل آرایی نیز حالت تقارن خود در سفره عقد را از دست خواهد داد .

سایر موارد

مواردی از قبیل فصل برگزاری مراسم ، بودجه و دیگر موارد نیز از عواملی هستند که در تصمیمات مربوط به گل آرایی باید در نظر گرفته شوند .

خدمات پیوند مهرافزا

موسسه پیوند مهرافزا با در اختیار داشتن کادر طراحی حرفه ای و متخصص در زمینه گل آرایی از ابتدای مسیر در کنار مشتریان عزیز خود خواهد بود و گام به گام در تمامی تصمیمات مربوط به چیدمان سفره عقد تا گل آرایی آن نیز حضور خواهد داشت . تیم طراحی مهرافزا با برگزاری مشاوره رایگان، عروس و داماد های عزیز را راهنمایی خواهد کرد تا بهترین تصمیم را اخذ و شبی به یاد ماندنی را رقم بزنند .

همچنین علاوه بر گل آرایی در سفره عقد و فضای برگزاری مراسم ، پیوند مهرافزا آمادگی گل آرایی سایر المان ها و اکسسوری های عروس و داماد و دیگر عناصر دکوراتیو را دارد و در این خصوص نیز راهنمایی های لازم و مشاوره تخصصی را ارائه خواهد داد.

چرا پیوند مهرافزا

موسسه پیوند مهرافزا دارای ۵ شعبه معتبر دفتر عقد شیک به همراه سفره عقد های لاکچری می باشد و بعلت داشتن رزومه کاری حرفه ای و تجربه بالا توانسته است رضایت عروس و داماد های عزیز را به دست آورد.

با ارزوی عشق

Call Now Buttonتماس با ما