Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و عروسی در تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
روانشناسی طلاق

طلاق و مسائل روانشناختی بعد از آن

ازدواج به معنای پیوستن دو خانواده با فرهنگ و تربیت متفاوت است که به همین دلیل دو طرف باید با هم کنار بیایند و تا بتوانند قوانین خانواده خود را وضع کنند؛ ولی گاها این تفاوت فرهنگ ها بطوری است که با یکدیگر سازگاری ندارد و یکی از طرفین یا مجبور به تحمل (یا به اصطلاح سوختن و ساختن) می شود و یا راه جدایی و طلاق را انتخاب می کند.

به قول یکی از دوستان: سطح تفکر و خصوصیات شخصیشون بطوریه که انگار بخواهید یک اسب بالدار رو با یک گاو به گاو آهن بخواهید ببندید!

طلاق به دلایل مختلفی به وقوع می پیوندد ولی ۱۵ مورد اصلی ای که بسیار در موارد طلاق شایع است در مقاله ۱۵ مورد اصلی طلاق آمده است که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید.

طلاق از نظر روانشناختی دارای عواقب بسیاز زیادی است که هم روی مردان و هم زنان جوامع تاثیر می گذارند که برخی از انان را در زیر بررسی می کنیم.

طلاق و عوارض آن بر روی مردان

مردان به صورت روانشناختی در این موارد نسبت به خانم ها از توانایی کنار آمادن پایین تری برخوردار هستند، به همین دلیل پس از طلاق دجار بیماری های روانی زیادی می شوند که شایع ترین آنها افسردگی است.

مردان بعد از طلاق معمولا دیگر علاقه ای به ازدواج مجدد نشان نمی دهند و دوست ندارند ناکامی و خاطرات تلخشان مجددا تکرار شود و از طرفی در مردانی با سن های بالا  از شانس ازدواج پایین تری نسبت به خانم های هم سن خود هستند.

طلاق و عوارض روانشناختی آن بر روی خانم ها

تاثیر طلاق بر روی خانم ها بسیار متفاوتر از خانم ها مخصوصا در کشور ما است زیرا چیزی مانند طلاق در کشور های مشابه ایران فرهنگ سازی نشده است و از طرفی این کار را کار قبیحی میدانند، به همین دلیل فرد مطلقه در این جوامع جایگاهی ندارد و به نوعی ترد شده است.

بیماری های روانی ای مانند افسردگی، افت راندمان کاری و اسیب دیدن های مالی، به انزوا رفتن و گوشه گیری و بسیاری از این موارد در خانوم ها نیز رایج می باشد.

مشکلات اجتماعی طلاق

بسیاری از خانم ها چه کسانی که دارای تحصیلات آکادمیک دارند یا ندارند و چه افرادی که قبل از ازدواج مشغول به کار بوده اند معمولا بعد از ازدواج دست از کار می کشند و به کار خانه مشغول می شوند؛ به همین دلیل با ترس عدم توانایی یافتن کار مناسب و به اصطلاح چرخاندن خانه و زندگی خود روبرو می شوند و این ترس را دارند که نتوانند از پس مشکلات زندگی و بزرگ کردن فرزندان خود بر بیایند.

به دلایلی که در بالا ذکر شود و بسیاری از دلایل دیگر مشکلات خانم ها در بعد از ازدواج بسیار بیشتر از آقایان است و معمولا بع از طلاق وابستگی شدیدی به پدر و مادر و یا برادر خود پیدا خواهند کرد ولی به دلیل اذیت شدن از نظر کنترل تردد و رفتار های ایشان از سمت افراد خانواده معمولا تصمیم به مستقل شدن میگیرند.

به دلیل نداشتن تعریف خاصی برای آقایان و خانم های مطلقه از نظر اجتماعی، این افراد در زندگی های اجتماعی خود دچار مشکل می شوند برای مثال یافتن خانه برای خانم های مطلقه بسیار مشکل است و بعد از کلی مشکلات و یافتن خانه باید با همسایه های خود سر و کله بزنند.

به دلیل زیاد شدن ازدواج موقت یا همان صیغه از طرف افراد متاهل با خانم های مطلقه، همسایگان حضور یک فرد مطلقه را در میان خود آفت زندگی خود می دانند ودر این شرایط نیز زندگی برای این افراد سخت خواهد شد.

چرا مشاوره حقوقی طلاق بگیریم

طلاق از نظر قانونی دارای ماده و تبصره های مخصوص به خود است ولی در شرایطی شما می توانید با فسخ عقد نکاح زود تر به مقصود خود برسید که برای این کار پیشنهاد می کنیم با وکیل مورد اعتماد خود و یا استفاده از مشاور حقوقی های ما به واسطه پر کردن فرم مشاوره حقوقی این کار را انجام دهید.

فراموش نکنید که پس از طلاق نیز شما از نظر روانی و گاها حقوقی دارای مشکلاتی خواهید شد، به همین دلیل حتما مشاوره روانشناسی را پس از طلاق در اولویت کار خود قرار دهید تا با سرعت بیشتری این دوران تلخ را بگذرانید.

مطالب مرتبط:

مشاوره حقوقی

بیشتر بخوانید  : بهترین دفتر ازدواج شیک در غرب تهران 

Call Now Buttonتماس با ما