Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و عروسی در تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102

۷ مشکل که باعث اختلاف در زندگی میشود.

همانطور که در بخش اول گفتیم در زندگی متاهلی مشکلات متعددی از جمله الرژی زا های ارتباطی و ایجاد اختلال در روابط عاطفی از مشکلات مهم می باشد.

در اینجا به ادامه ۷ مشکلات زندگی زناشویی میپردازیم

-مشکل سوم

قدر نشناسی

دوست داشتن و عشق احساسی را درون ما ایجاد میکند که موجب عملکرد های زیبا و حسن نیت درون ما میشود.

اینکه سعی و تلاش میکنیم برای شاد کردن معشوق، استراحت کردن معشوق و تمام کار هایی که بتوان  انجام داد، فقط حسن نیت ما و علاقه مان برای هرچه بهتر شدن رابطه را نشان میدهد.

اما اگر متوجه این مسئله که همسرمان قدر نشناس و یا فقط کار های نکرده ما را میبیند، دلسرد شده و عقب نشینی میکنیم.

راه حل: هرگز به این مسئله فکر نکنید که همسرتان برای قدردانی از شما چه باید بکند.

اگر از سبک قدردانی کردن همسرتان راضی نبودید یک بازی به شکل زیر ترتیب دهید:

مثال: اگر منزلتان را مرتب کرده اید و همسرتان دیده و تشکر نکرده میتوانید به شوخی به او بگویید«مرسی خونه خیلی تمیز شده» و یا «ممنون بابت مرتب کردن» حتی اگر این شگرد موثر هم نباشد حداقل شما احساس نمیکنید قربانی عواطف همسرتان شدید و بر مشکلتان مسلط میشوید.

تذکر: بدانید که مشکل و اخلاق بد را همه دارند و سعی کنید مشکلات اخلاقی خودتان را نیز نادیده نگیرید. شما هم ممکن است فقط روی کارهایی که همسرتان انجام نمیدهد متمرکز شوید و حسن نیت او را در نظر نگیرید.

-مشکل چهارم

احساس تسلط

طبق اخرین بررسی از روابط زناشویی میزان حس سلطه جویانه ۴۰% بوده است که جز مشکلات بزرگ زندگی زناشویی است.

هنر این است که حتی اگر همسرتان با شما همکاری نکرد، شما او را قانع کنید تا با شما ارتباط گیرد.

ممکن است کسی حس سلطه جویانه را عشق و کسی دیگر نامش را زندان بزارد. این شما هستید که هر رنگی که بخواهید به زندگیتان میدهید و برچسب های مختلف به ان میزنید

مثال: زوج جوانی ابتدای زندگی مشترکشان بودند. یک روز شوهر روی کاناپه لم داده بود و زن مشغول آماده کردن شام بود. مرد گفت: «یک لیوان آب به من میدهی؟» زن پاسخ داد: «خودت برو بردار.».

زن این تقاضای شوهر را به معنای تلاش او برای تحت کنترل گرفتن خودش تفسیر می کرد. زن در خانواده ای بار آمده بود که پدر نظامی اش همیشه به افراد دستور میداد چه کاری بکنند.

راه حل: برای اینکه از سوتفاهم های حاظر درزندگی تان چشم پ.شی کنید میتوانید از حسن نیتتان استفاده کنید و انرا به فال نیک بگیرید. اگر در بعضی موارد با شما مخالفت کرد شاید هدفش سلطه گری نباشد و دلایل دیگری وجود داشته باشد. مراقب الرژی های ارتباطی زندگیتان باشید.

-مشکل پنجم

عدم صمیمیت

منظور از صمیمت، جلوگیری از تمامی عوامل ازار دهنده در رابطه شخصی است. اگر مسیر عواطف و مهربانی را یک مسیر کاملا دوطرفه در نظر بگیریم هرروز سرشار از عشق و مهربانی خواهد بود.

مثال: یک زوج جوان وکیل که تصمیم به بچه دار شدن گرفته بودند، پس از مدتی مشکل داشتن طی یک جر و بحث ساده تصمیم پدر و مادر شدن را کاملا کنار گذاشتند چرا که زن به این نتیجه رسید که نباید در یک محیط خشونت امیز بچه دار شد.

راه حل: مشاوره به انها گفت هرگاه بحث بالا گرفت همسرتان را در اغوش گیرید! هم صحبتتان را از فرم بحث خارج میکند هم اینکه فراموش نکنید یکدیگر را دوست دارید

Write a comment:

*

Your email address will not be published.