Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و عروسی در تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
گذشت در زندگی مشترک - سفره عقد و دفترعقد و ازدواج در غرب تهران پیوندمهرافزا

گذشت در زندگی مشترکسفره عقد و دفترعقد و ازدواج در غرب تهران پیوندمهرافزا

وقتی شما به طرز اشتباهی مذاکره کنید، یک طرف رابطه احساس قربانی بودن می‌کند و طرف دیگر خشمگین و عصبی می‌شود و این رابطه دیگر زنده نخواهد ماند. همچنین بسیار مهم است که بدانید چگونه با یکدیگر مذاکره کرده تا هر دو طرف احساس راحتی کنید.

این طبیعی است که فکر کنیم همه ما از خود گذشته هستیم، اما در اصل حقیقت ندارد.

گذشت کردن کار دشواری است زیرا یکی از طرفین رابطه، کاری را انجام میدهد که به‌ آن علاقه‌ای ندارد. به عبارت دیگر یعنی برای طرف مقابلش از خواسته‌اش می‌گذرد. این طبیعی است که فکر کنیم ما از خود گذشتگی می‌کنیم اما حقیقت این است که ما برای به دست آوردن چیزی که می‌‌خواهیم تسلیم نمی‌شویم.

گذشت درست و به موقع، به شما و شریک زندگی‌تان کمک می‌کند تا بهترین باشید. هر دوی شما تصمیم میگیرید که ناراحتی موقتی‌تان را برطرف کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا رابطه‌تان قوی‌تر شود و هر دوی شما بهترین کار را برای یکدیگر انجام می‌دهید. این اشتباه است، اگر فکر ‌کنید فقط شما‌ هستید که گذشت می‌کنید. باید در انجام این کار علاوه بر شریک زندگیتان، خودتان و آینده‌تان را نیز در نظر بگیرید.

برابر باشید

گذشت کردن یعنی یکی از شما در مسیر زندگی و اهداف خود نیست، اما نباید بابت این اتفاق صدمه ببیند و عصبانی شود. قبل از اینکه تقاضای گذشت کنید یا از شریکتان بخواهید در برابر خواسته شما تسلیم شود، به این فکر کنید که در عوض چه پیشنهادی می‌توانید بدهید. پیشنهادتان نباید حالت رشوه داشته باشد اما در عین حال باید هر دوطرف به میزان یکسان احساس رضایت کنند.

درباره مسائل مهم گذشت نکنید

به یاد داشته باشید که گذشت باید برای هر دو طرف سود داشته باشد. اگر گذشت باعث شود که شما رویاها، خانواده، دوستانتان و یا شغلتان را کنار بگذارید باید به آن فکر کنید. فرض بر اینکه هیچ کدام از موارد بالا برای رابطه تان سمی نیست، بنابراین شما نباید با گذشت کردن بخشی از وجودتان را برای کمک به شریک زندگی‌تان از دست بدهید. رشد و تغییر در رابطه بسیار مهم است. ولی اینکه بخواهید به فردی قربانی، که نه دیگر رویایی می‌سازد و نه دیگر از اتفاقات خوشحال می‌شود، تبدیل شوید اصلا مناسب نیست.

عادلانه رفتار کنید

به یاد داشته باشید که گذشت کردن بدین معنی نیست که تنها یک نفر در این رابطه خود را فدا کند. به فرض مثال، شما به شهر دیگری سفر می‌کنید که در آن شادترید و آرامش بیشتری دارید، اما آیا همسرتان هم همین حس را به آن شهر دارد؟ آیا زندگی‌اش را با تصمیمات خودخواهانه خود تباه کرده‌اید؟ آیا این کار عادلانه است؟ به نظر عادلانه نیست، شما نیاز دارید تا با راهکارهایی که ارائه داده‌ایم به یک تصمیم درست برسید.

وقتی ناراحت و عصبی هستید، مذاکره نکنید

آخرین باری که دعوای بدی را با همسر و یا شریک زندگیتان داشته‌اید را به یاد دارید. آیا نکات مثبت یا سازنده ای از این دعوا به دست آمد؟ البته که نه. گذشت هم از این قاعده مستثنی نیست. تنها زمانی که آرام هستید و یا احساس می‌کنید ذهنی بازی دارید، گفتگو کنید. شما می خواهید با هم مذاکره کنید نه دعوا. گذشت در حین خشم رابطه‌تان را از بین می‌برد.

به یاد داشته باشید که گذشت بخشی از عشق است. ممکن است گاهی اوقات برایتان چالش برانگیز، خسته کننده یا حتی غیر‌ممکن باشد اما به یاد داشته باشید که همه انسان‌ها این‌کار را انجام می‌‌دهند. اگر شما فکر می کنید مصالحه کردن و گذشت با شریک زندگیتان برایتان سخت است، بدان معنی نیست که باید از هم جدا شوید یا خیلی به مشاور مراجعه کنید، بلکه به این معنی است که بنشینید و باهم گفتگو کنید تا بفهمید چه چیزی شما را به سمت خوشبختی و موفقیت می‌برد.

Call Now Buttonتماس با ما