Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
شریک زندگی | دفتر عقد و ازدواج شیک | غرب تهران | پیوند مهر افزا

“چگونگی شکل‌گیری احترام در زندگی مشترک!”

برای داشتن یک رابطه عاطفی بلند مدت، شما باید احترام میان خود و همسر تان یا شریک زندگی تان را نگه دارید. در حقیقت، احترام یکی از مهمترین عواملی هست که استحکام یک رابطه را حفظ می‌کند.

اگر شما از طرف مقابلتان انتظار دارید که به شما احترام بگذارد، شما نیز باید احترام او را نگه دارید. اما نگهداشتن احترام به این سادگی‌ها هم نیست.

اگر دوست دارید بدانید که احترام چگونه میانتان شکل می‌گیرد، نکاتی که در ادامه مطلب برایتان آورده‌ایم را رعایت کنید.

“چگونگی شکل‌گیری احترام در زندگی مشترک!”

۱ – برای او گوش شنوا باشید:

یکی از ساده‌ترین کارهایی که برای حفظ احترام می‌توانید انجام دهید، داشتن دو گوش شنواست.

زمانی که شریک زندگیتان دلش از جایی پر است یا که دوست دارد ماجراهایی را که برایش اتفاق افتاده با جزییات برایتان بازگو کند، سعی کنید به او نشان دهید که شنیدن آنها برایتان جذابیت دارد.

تماس چشمی در این شرایط نیز می‌تواند ارتباطتان را موثرتر سازد. بنابراین کارهایتان را کنار بگذارید و به حرفهای او با دقت گوش دهید.

۲ – احساسات همسرتان را نادیده نگیرید:

اگر فردی با شما به گونه‌ای رفتار کند که شما احساس بی‌ارزشی کنید، چه عکس العملی نشان خواهید داد؟ خودتان را جای شریک زندگیتان بگذارید.

اگر شما که یکی از عزیزترین افراد زندگی او هستید به گونه‌ای برخورد کنید که او خیال کند برای شما ارزشی ندارد، مطمئنا پس از مدتی او نیز نسبت به شما همین رفتار را خواهد کرد.

بنابراین مهم نیست که طرز فکر یا احساسات او چگونه است، شما باید برای آنها ارزش قائل شوید حتی اگر باورشان ندارید. در واقع او نیاز دارد که شما او را درک کنید، بدون اینکه قضاوتش کنید.

۳ – به نیازهای همسرتان اهمیت دهید:

یک رابطه عاطفی نیاز به مشارکت دارد. همانطور که شما انتظار دارید که شریک زندگی تان به نیازهای شما اهمیت دهد، شما نیز باید خواسته‌های او در اولویت بگذارید.

اگر شما خودخواه باشید، طرف مقابلتان حس بی‌ارزشی خواهد کرد و همین موضوع به مرور زمان روی رابطه و احترامی که میانتان برقرار است، تاثیر منفی خواهد گذاشت.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.