Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و عروسی در تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
همسر | دفتر عقد و ازدواج شیک | غرب تهران | پیوند مهرافزا | عقد و ازدواج

صمیمیت با همسر(بخش سوم)

– در مورد خودتان و آن چه برایتان مهم است صحبت کنید:

🔹 هرچه شما صریح‌تر و روشن‌تر افکار، احساسات، نیازها و خواسته‌هایتان را با همسرتان در میان بگذارید، رابطه صمیمانه‌تری خواهید داشت. بنابراین برای ایجاد رابطه صمیمانه، با همسرتان صحبت کنید و به وی کمک کنید تا شما را بهتر بشناسند.

🔸 توجه داشته باشید که اگر به همسرتان اجازه بدهید شما را بشناسد، بهتر می‌تواند برای راضی نگه داشتن و برآورده کردن نیازهایتان تلاش کند. بنابراین این باور اشتباه را کنار بگذارید که همسرتان باید خودش ویژگی‌ها، حساسیت‌ها و نیازهای شما را بفهمد. صریح و شفاف در مورد خودتان و آن چه خوشحال یا دلخورتان کرده، با همسرتان صحبت کنید.

– همسرتان را بشناسید و به نیازهای وی توجه کنید:

اگرچه همسر شما باید به شما برای شناخت خود کمک نماید، اما شما هم انتظار نداشته باشید همسرتان در مورد همه حس‌ها و نیازهایش به شما اطلاعات بدهد. توجه داشته باشید که گاهی خود افراد نیز خیلی در مورد حس‌ها و نیازهایشان نمی‌دانند و البته ممکن است برایشان صحبت کردن در مورد آنها راحت نباشد. بنابراین خودتان دست به کار شناخت همسرتان و درک و برآورده کردن نیازهایش باشید.

سیاستهای_همسرداری

🔹 دعوای زن و شوهر طبیعی‌ست اما بسیار غیر طبیعی‌ست که تمامی دوستان و اقوام و همسایه ها از این دعواهای زناشویی باخبر شوند!

🔸 پس نسبت به مسائل و مشکلات خود، رازدار باشید و فراموش نکنید که به زودی با هم آشتی خواهید کرد.

✅ آن وقت همسر شما با حرف‌هایی که پشت سرش زده‌اید موقعیت بدی در بین فامیل، دوستان و آشنایان پیدا می‌کند و خود شما نیز به خاطر آن که آن قدر بدگویی کرده بودید شرمنده می‌شوید….

“جملات مخرب روابط زناشویی!!!”

🔹 یکم بزرگ شو!

🔸 چه افکار بچه گانه‌ای داری!

🔹 اصلأ عقایدت منطقی نیست!

🔸 کمی درست و منطقی فکر کن!

❎ این پیام‌ها را زمانی برای همسرتان مخابره می‌کنید که در مورد افکار او قضاوت کرده‌اید و با این پیام احساس حقارت و بی‌لیاقتی را در او به وجود خواهید آورد. زمانی که شما افکار و نظرات همسرتان را قضاوت کرده‌اید باید منتظر دو نوع بازخورد باشید….

۱- شما یا آتش لجاجت را در همسرتان شعله‌ور کرده‌اید! که دراین‌صورت باید منتظر واکنش‌های شدید او باشید و بعید نیست که خیلی غیرمنطقی‌تر از قبل هم رفتار کند!

۲- او را به سمتی سوق داده‌اید که دیگر عقایدش را برای شما بازگو نکند. که درنتیجه با سکوت و کم حرفی او مواجه می‌شوید!

Write a comment:

*

Your email address will not be published.