Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و عروسی در تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102

۷ مشکل که باعث اختلاف در زندگی میشود (بخش سوم)

در بخش های پیش درباره مشکلاتی که باعث اختلاف در زندگی میشوند، توضیحاتی دادیم که باقی مانده انها در این بخش مشاهده میکنید.

-مشکل ششم

به تفاوت های شخصیتی توجه کنید

یکی دیگر از دلخوری و ایجاد ناراحتی میتواند دلخوری از تفاوت شخصیت ها باشد. یعنی شما و همسرتان از یک خصلت یکدیگر دلخور باشید ولی هیچکدام ندانید!

مثال: برای مثال ممکن است از اینکه همسرتان زیادی اجتماعی است ناراحت باشید، اما همسرتان هم از اینکه شما زیادی منزوی هستید، دلخور باشد.

راه حل: کافیست متوجه تفاوت شخصیتی بین خود و همسرتان بشوید. در این صورت میدانید که تفاوت چیز بدی نیست.

برای ندانستن این موضوع است که گمان میکنیم نیازهای همسرمان اگر با منطق ما جور نباشد، از لیست اولویت نیز خارج میشود.

حتی ما به اشتباه به همسرانمان چیزی را کادو میدهیم  که خودمان دوست داریم نه چیزی که انها دوست دارند!

-مشکل هفتم

بی انصافی

یکی از سخت ترین جنبه های رابطه دوجانبه هنگام بروز گریزناپذیر خواسته های متضاد این است که به مصالحه بپردازیم.

مثال: معمولا چه کسی برای کار ها تصمیم میگیرد. اکثرا چه کسی مقصد را مشخص میکند یا روز های سر زدن به خانواده را معین میکند…. البته همه این مسائل را با رعایت انصاف در نظر بگیرید.

راه حل: نکته طعنه آمیز این است که زوج هایی که تلاش می کنند مسوولیت های زندگی شان را دقیقا میان دو نفر تقسیم کنند، کمتر از زندگی مشترکشان رضایت دارند.

بر اساس پژوهش ها علت این نارضایتی این است که زوج هایی که هدفشان این است که انصاف را دقیقا رعایت کنند، همه وقتشان را به حساب و کتاب، مقایسه و بحث کردن درباره تقسیم وظایف می گذرانند.

مهم تر این است که احساس کلی دو طرف این باشد که هر کدامشان تقریبا به یک اندازه برای زندگی مشترکشان وقت و انرژی می گذارند، هر چند فعالیت آن دو ممکن است در حوزه های متفاوتی باشد.

منظور از تقسیم وظایف انجام انها بسته به شرایط و در زمینه های گوناگون موجب کمک به یکدیگر و کنار گذاشتن رقابت است.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.