Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و عروسی در تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
مثلث عشق | دفتر عقد و ازدواج شیک | غرب تهران | پیوند مهر افزا

“تحلیل و تفسیر «مدل مثلثی عشق»”

🔹 دکتر «رابرت استرنبرگ»، رئیس پیشین انجمن روانشناسان آمریکا و یکی از شصت چهره برگزیده روانشناسی جهان در قرن بیستم است. شهرت او عمدتاً به دلیل ارائه «مدل مثلث عشق» است. او در این مدل کوشیده است فرمولی قابل بررسی در روابط همسران را ارائه دهد.

🔸 فایده دانستن و به کار بردن مدل مثلث عشق، این است که می‌توانید درباره زندگی مشترکتان با دید باز تصمیم بگیرید و تعیین تکلیف کنید.

✅ براساس این نظریه، رابطه همسری، مثلثی است که هر زاویه آن نامی دارد. که با بررسی وضعیتی که همسران در این سه مورد دارند، می‌توان گفت که دارای چه نوع عشقی هستند. با ما باشید با تحلیل و تفسیر این مثلث…

۱⃣ ضلع اول، صمیمیت:

صمیمیت بین همسران به معنای رابطه نزدیک فکری، درک متقابل، همدلی، غمخواری، دریافت و ارائه عاطفی، در میان نهادن رازهای زندگی، روی هم حساب کردن و داشتن تجربه خوشایند مشترک است.

۲⃣ ضلع دوم، اشتیاق:

اشتیاق عمدتاً مبتنی بر غریزه است و شامل بُعد جسمی و جذابیت‌های جنسی می‌شود. هر انسانی می‌خواهد با غیرهمجنس خود زندگی مشترک داشته باشد و این نیاز حتی در دوران کهنسالی که روابط جنسی کمرنگ می‌شود ادامه می‌یابد. این اشتیاق، لازمه زندگی مشترک است.

۳⃣ ضلع سوم، تعهد:

تعهد مبتنی بر احساس مسئولیت متقابل همسران برای با هم بودن، مراقبت از همدیگر و وفاداری نسبت به همدیگر است.

بیشتر بخوانید : بهترین لاکچری ترین دفتر ازدواج شیک در تهران

“لحظه خشم و یا عشق زیاد تصمیم نگیرید!”

🔹 تحقیقات روانشناسی نشان داده که وقتی انسان هیجان‌ زده می‌شود، چه مثبت و چه منفی، چه عاشق و چه عصبانی، پر از خشم و نفرت و یا محبت افراطی، عقل و خِرد او به یک‌ سوم افت پیدا می‌کند!!!

🔸 یعنی اگر ضریب هوشیِ ما، صدو هشتاد درجه باشد و جزو نوابغ باشیم، وقتی هیجان‌زده شویم، ضریب هوشی‌‌مان به شصت می‌رسد. و چون نُرمالِ ضریب هوشی، صد است، یعنی ما مثل یک آدم عقب‌مانده تصمیم می‌گیریم.

🔹 خونسردی، آرامش، متانت و تصمیم نگرفتن در لحظه‌های خشم و عصبانیت و یا عشق زیاد، راهِ درست زندگی کردن و موفق و خوشبخت شدن است…

ارسال یک نظر

*

ایمیل شما فقط برای مدیریت قابل دیدن است