Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
عروس | دفتر عقد و ازدواج شیک | غرب تهران | پیوند مهر افزا | عقد و ازدواج

“چگونه «عروس» خوبی باشیم!!!”

🔹 برای خیلی از پدر و مادرهای ایرانی پذیرش بزرگ شدن و مستقل شدن فرزندشان سخت است.

آنها حتی وقتی پسرشان را در لباس دامادی می‌بینند هم به سختی می‌توانند بپذیرند که پسرشان بزرگ شده و وقتش رسید که بال‌هایش را برای پریدن امتحان کند و به خانه دیگری کوچ کند.

به همین دلیل خیلی وقت‌ها عروس‌ها با همه ملاحظاتی که دارند و محبوبیتی که در دل خانواده همسر پیدا کرده‌اند، به چشم متهمی نگاه می‌شوند که پسر را از خانواده‌اش قاپیده و مهمتر از همه، بین او و مادرش فاصله انداخته است.

🔸 اگر دغدغه رابطه مناسب با مادرشوهر برای شما هم یک دغدغه ذهنی مهم بوده و هست با ما همراه باشید تا ریشه‌ها و راهکارهای روابط سالم و صمیمی میان عروس‌ها و مادرشوهرها را با هم مرور کنیم.

۱⃣ روابط خودتان را مدیریت کنید:

از همان ابتدا با گارد بسته وارد خانواده همسرتان نشوید. در رابطه با مادرشوهرتان و محبت کردن به او دست پیش را بگیرید؛ یعنی سعی کنید قدم اول در ابراز محبت و علاقه را شما بردارید و منتظر ابراز علاقه از طرف مادر شوهرتان نمانید.

برای این کار راه‌های خلاقانه زیادی وجود دارد. گاهی به او زنگ بزنید و مناسبت‌های زندگی‌اش، مثل تولد، سالگرد ازدواج را به او تبریک بگویید و…

۲⃣ جای خودتان باشید:

سعی کنید به جای اینکه میان رابطه مادر شوهر و همسرتان قرار بگیرید در کنار همسرتان به مادر او عشق بورزید و در مسابقه محبت از او سبقت بگیرید.

دقت کنید که قرار نیست شما برای همسر یا مادر شوهرتان نقش بازی کنید و قرار است در یک فرایند تدریجی شما مادر شوهرتان را از صمیم قلب دوست بدارید.

عشق و محبت میان مادر شوهر و همسرتان را بپذیرید و آن را به رسمیت بشناسید. آنها مادر و فرزند هستند و باید یکدیگر را دوست بدارند. درست مثل شما و مادرتان.

۳⃣ درگیر حرف و حدیث‌ها نشوید:

حرف و حدیث همه جا هست. آنقدر بزرگ منش باشید که خود را درگیر حرف‌های ناراحت کننده و قضاوت‌های نابجای دیگران نکنید. از موضعی بالاتر رفتار کنید و نگذارید جَوهای خاله زنکی دامن شما را هم بگیرد.

لازم نیست همه صحبت‌ها و رفتارها را جدی بگیرید و درصدد پاسخ به آنها بر بیایید. بعضی از رفتارها و صحبت‌ها و کنایه‌ها را از سر شوخی برداشت کنید و آنها را نشنیده بگیرید.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.