Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
انتقاد | دفتر عقد و ازدواج شیک | غرب تهران | پیوند مهر افزا | عقد و ازدواج

سیاست های همسرداری

اگر شوهرتان هر روز از  ظاهر شما انتقاد كند چه اتفاقی می‌افتد؟

حس بسيار بدی است، نه؟!

👈 بدانيد وقتی شما مرتبا از وضعيت مالی همسرتان انتقاد می‌كنيد؛ حسی بسيار بدتر به او دست می‌دهد!

✅ به شما اخطار می‌دهم اگر اين كار را مرتبا انجام می‌دهيد، بزودی محبت همسرتان را از دست می‌دهيد. بهتر است برای هر نوع انتقاد دست و پاشکسته و با احتیاط جلو بروید “دلایل کارتان را توضیح دهید!”

🍃 برای اجتناب از سوتفاهم، سعی کنید با همسرتان بیشتر صحبت کنید و هرگز احساسات و عقایدتان را پنهان نکنید.

👈 مثلاً در پاسخ به پیشنهاد همسر برای رفتن به مهمانی، بهتر است به جای گفتن  «نه، نمی‌توانم بروم!» به همسرتان بگویید: «امروز خیلی خسته‌ام، خیابان‌ها شلوغ است و ترافیک برایمان بسیار آزاردهنده است و…»

✅ بیان دلایل و توضیح مشخص در مورد تصمیم‌گیری‌ها باعث می‌شود حتی اگر با همسرتان مخالفت کنید، کمتر تنش به وجود آورید و همسرتان را سریع‌تر متقاعد کنید..

جلویِ بقیه، حتی با گوشه و کنایه، به راز و عیب همسرتون اشاره نکنید. افشای راز، صمیمیت و اعتماد میانِ زوج‌ها و استحکام خانواده رو نابود می‌کنه…

🍃 گوش زنان همان کار چشم مردان را انجام می‌دهد. حساسیت زن به شنیدن تعریف‌های بی‌نظیر چنان قوی است که حتی بعضی از زن‌ها هنگام شنیدن نغمه‌های عاشقانه‌ی محبوبشان، چشمان خود را می‌بندند! برای نمونه؛

👈 تو محبوبترینی

👈 ممنون که کنارمی

👈 خانومم تو بهترینی

👈 من بهت افتخار می‌کنم

👈 از صـمیم قلبـم عـاشقتم

👈 خــانومم تو خوشگلترینی

👈 مـمنون بابت فهم و درکت و …

✅ با این تعریف‌ها می‌توانید راحت همسرتان را شیفته خود کنید…!

“تـکنیک «برد_برد»! جهـت بهبـود روابـط زوجـین”

🍃 این تکنیک دو مرحله دارد. زمانی که از شما انتقاد می‌شود، ابتدا کاری کنید که همسرتان پیروز شود و سپس در ادامه شما پیروز شوید. یعنی «برد_برد»؛ برای درک بهتر تکنیک «برد_برد»، به مثال‌های زیر توجه کنید.

۱⃣ زن (انتقاد کننده): چرا میوه خراب خریدی؟ مرد: ببخشید تو راست میگی خوب نیستن، برای اومدن خونه عجله داشتم؛ نتونستم برم از جای خوب، میوه بخرم.

👈 توضیحات: مرد در مرحله اول خودش را مقصر نشان داد(برد زن) و در مرحله دوم در دفاع از خود استدلال آورد(برد مرد) یعنی: «برد_برد»

۲⃣ مرد (انتقاد کننده): چرا لباس رو سوزاندی؟ زن: ببخشید، بی‌دقتی کردم؛ خیلی باید مواظب می‌بودم. البته اتو هم خراب شده و باید تعمیر بشه و قرار شد که یک اتوی نو بخری یا اینکه تعمیر بشه که فراموش کردی. چندین بار تذکر داده بودم در این باره.

👈 توضیحات‌: زن در مرحله اول مرد را برنده نشان داد، اما در مرحله دوم از خود دفاع کرد. یعنی: «برد_برد»

۳⃣ مرد(انتقاد کننده) :چرا اینقدر دیر آمدی؟ زن: ببخشید، خیلی دیر شد، همش ناراحت بودم و فکر تو بودم که دیر نشه. اما واقعا خیابان شلوغ بود و توی ترافیک گیر کردم و قبلش هم توی نانوایی زیاد معطل شدم.

👈 توضیحات: زن در مرحله اول مرد را برنده می‌کند و سپس خودش را برنده نشان می‌دهد. یعنی: «برد_برد»

Write a comment:

*

Your email address will not be published.