Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و عروسی در تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
ویژگی های کیک عروسی | تشریفات عروسی لاکچری | دفتر ازدواج شیک تهران | پیوند مهر افزا

#سیاستهای_همسرداری

“یک رابطه قوی با تکرار هفت جمله ساده!”

طبق مقاله‌ای که در مرکز دانشگاهی واشنگتن به چاپ رسید، روابط سالم بر پایه احترام متقابل، اعتماد و ارتباط موثر بنا شده‌ است. با این وجود، یک رابطه سالم مستلزم تلاش زیاد و ملزوماتی برای قوی‌ و موثرتر نمودن آن است.

محققان انجمن روانشناسی امریکا بر این باورند که نحوه ارتباط، بیش از سازگاری‌های فردی، سطح تعهد و حوادث زندگی، به پیش‌بینی طلاق کمک می‌کند.

در ادامه مطلب به هفت مورد از نکاتی که زوج‌ها در روابط سالم به یکدیگر می‌گویند، اشاره می‌کنیم.

اگر روزانه این هفت نکته را به یکدیگر گوشزد کنید و قطعاً رابطه‌ای عمیق‌تر، دوستانه‌تر، بردبارانه‌تر و صمیمیتی پایدارتر را تجربه خواهید کرد. لطفا با ما همراه باشید.

“یک رابطه قوی با تکرار هفت جمله ساده!”

۱- من از تو حمایت می‌کنم:

شاید ندانید، اما مهم است که به همسر خود بفهمانید که از او حمایت می‌کنید.

طبق مطالعات منتشر شده در مجله شخصیت و روانشناسی اجتماعی، حمایت کلامی و اشارات غیرکلامی در رابطه به همسرتان حس امنیت می‌بخشد که منجر به پایه‌ریزی اعتماد و صمیمیت می‌شود.

این مطالعات نشان داد حمایت دلسوزانه زوجین نسبت به شخصیت و ارزش‌های یکدیگر موجب بهبود کیفیت رابطه آن‌ها می‌گردد.

۲- دوستت دارم:

گفتن جمله «دوستت دارم» سنگ بنای هر رابطه‌ای را می‌سازد. با این وجود، هنگامی که این رابطه پایه‌ریزی شد به مرور زمان، جمله دوستت دارم تبدیل به عادت شده و بیشتر شبیه واژه‌هایی از اعماق وجود است تا حرف‌های تکراری.

طبق بررسی‌های یوگو، بیش از نیمی از زوج‌ها، که رابطه آن‌ها بیش از یک تا پنج سال دوام آورده، جمله «دوستت دارم» را اساس حرف‌های روزانه خود قرار داده‌اند. البته تعداد تکرار این جمله با افزایش سال‌های رابطه به طرز چشمگیری کاهش می‌یابد.

اگرچه گفتن «دوستت دارم» امری طبیعی است، اما باید و می‌تواند موجب تغییر در کیفیت روابط طرفین شود.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.