Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
رابطه سالم | دفتر عقد و ازدواج شیک | غرب تهران | پیوند مهر افزا

#سیاستهای_همسرداری

“یک رابطه قوی با تکرار هفت جمله ساده!”

  •  متاسفم:

همه ما اشتباه می‌کنیم، اما پذیرش اشتباه برای برخی دشوار است. پذیرش اشتباه و قبول مسئولیت کارها از نشانه‌های اصلی بلوغ است.

با گفتن جمله «متاسفم» در مواقع لزوم، نه تنها همچون فردی بالغ رفتار نموده‌اید، بلکه اعتماد را در رابطه سالم پایه‌گذاری کرده‌اید. مطالعه‌ای که در مجله روانشناسی به چاپ رسید نشان داد، عذرخواهی، بیش از انکار، موجب تقویت اعتماد متقابل بین طرفین در رابطه سالم می‌گردد.

  •  احساسات را با من در میان بگذار:

طبق اعلام انجمن روانشناسی امریکا، زوج‌های پرمشغله اغلب گفتگوی مختصری درباره مسائل روزمره و تعهدات معمول با یکدیگر دارند.

از گفتگوهای سطحی اجتناب کرده و یکدیگر را ترغیب کنید تا همسرتان احساسات درونی خود را با شما در میان بگذارد. چنانچه یکی از رفتارهای شما طرف مقابل را آزار داد، به حرف‌های طرف مقابلتان نیز گوش دهید.

اما، واقعاً به حرف‌های طرف مقابلتان گوش دهید. تحقیقات روانشناسی حاکی از آن است که اکثر افراد از این مشخصه حیاتی، ارتباط موثر، بی‌بهره‌اند.

از منظر اکثر مردم کنارگذاشتن نقطه نظرهای خودشان و گوش دادن به نگرانی‌های طرف مقابل بسیار دشوار است، و همین امر ارتباط موثر را تقریباً غیرممکن می‌سازد.

  •  بعداً این مشکل را حل می‌کنیم:

بحث و عدم توافق بخش‌های جداناپذیر هر رابطه‌ای هستند. با این وجود، مدیریت این عدم توافق‌ها سرانجام یک رابطه را به تصویر می‌کشد.

کشمکش‌های مکرر و حل‌نشده فشار بیش از حدی را بر توان جسمی و روحی وارد کرده و می‌تواند سلامت و حس رضایت از زندگی را تحلیل ببرد.

به همین دلیل دست یابی به تعادل و آرامش پس از بحث‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

مرکز مشاوره و سلامت متذکر می‌شود، چنانچه دقت کرده باشید، صداها بالا می‌رود، پای مسائل گذشته به میان باز می‌شود و پرخاشگری‌ها آغاز می‌شود، اما دقیقاً در همین لحظه باید نفس عمیقی کشیده و بگوئید هنگامی که سطح هورمون آدرنالین ما به میزان طبیعی بازگشت بحث خواهیم کرد.

  •  روز خوبی داشته باشی!

دکتر مارک گلستون، روانشناس مرکز دانشگاهی کالیفرنیا، بر اهمیت کمی دلگرمی در روز با گفتن «روز خوبی داشته باشی» و« دعای خیر» تاکید می‌کند.

دنیای بیرون می‌تواند خشن باشد و آگاهی از اینکه همسرتان هر کجا که باشید حامی شماست، حس قدرت و انرژی مضاعفی را در برابر نبردهای زندگی به شما و او می‌بخشد.

در نتیجه، رابطه سالم، سلامت روح را افزایش می‌دهد. اما از طرف دیگر یک رابطه ناسالم، زندگی را به مصیبت تبدیل می‌کند. نحوه ارتباط ما با موارد مهم، نمایی از رابطه ما را آشکار می‌سازد، اما تغییر شیوه ارتباط ما نیز می‌تواند به بهبود کیفیت رابطه کمک کند.

  •  شب بخیر:

دکتر مارک گلستون می‌گوید: «هر شب پیش از خواب ‌«شب بخیر» بگوئید، حتی اگر روز بدی را پشت سر گذاشته بودید؛ زیرا نشان می‌دهد که شما به این رابطه اهمیت می‌دهید.»

او تشریح می‌کند که گفتن «شب‌ بخیر» بدان معناست که شما دو نفر و رابطه بین شما از هر چیز ناراحت‌کننده‌ای که اتفاق افتاده مهم‌تر است.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.