Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و عروسی در تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102

“طولانی شدن دوران عقد!!!”

بعضی وقتها دوران عقد خیلی طولانی می‌شود . مثلا دختر و پسر دو یا سه سال و گاهی بیشتر در دوران عقد هستند. نمی‌توان گفت این اتفاق خوب است یا بد. ولی قطعا مشکلاتی با خود به همراه دارد!

از جمله این مشکلات دخالت خانواده‌هاست. دوران عقد چون رفت و آمد به خانه والدین زیاد است، مشکلات خیلی زیادی می‌تواند از طرف پدر و مادر‌ها برای زوج‌های جوان ایجاد شود.

گاهی پدر مادر ها از سر دلسوزی برای فرزندانشان دخالت هایی در دوران عقد می کنند که شاید باعث ایجاد بسیاری از مشکلات اول زندگی جوان ها باشد .

علاوه بر اینکه چند سال اول ازدواج، دوران اختلاف ولتاژ عاشقی است. یعنی دورانی که زن و مرد چون تازه در کنار هم قرار گرفته‌اند، می‌توانند با مشکلات شخصیتی هم کنار بیایند و هم را درک کنند.

یعنی دورانی که زن و مرد جوان می‌توانند زندگی هم را بدون مشکل و در کنار هم بسازند و خشت‌ها را صاف کنار هم بگذارند.

در نتیجه خوب است که در همین دوران اختلاف ولتاژ زن و مرد زیر یک سقف بروند و زندگی را شروع کنند. تا ازدواج عاشقانه تری داشته باشند و امادگی بیشتری هم برای تغییر داشته باشند .

گاهی اوقات پیش می آید در صورتی که دوران عقد طولانی باشد مشکلاتی در این دوران پیش می آید و حتی این مشکلات منجر به از هم پاشیدن زندگی زوج های جوان میشود مشکلاتی که شاید اگر در زندگی مشترک پیش می آمد آنقدر بزرگ نبود که در دوران عقد باعث ایجاد اختلاف شود.

پس بهتر است مدت زمانی که در دوران عقد می مانید نه خیلی طولانی باشد باعث ایجاد مشکل باشد و نه خیلی کم که شناخت کافی از یکدیگر در این دوران برای ادامه زندگی پیدا نکنید .

Write a comment:

*

Your email address will not be published.