Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
جنت آباد گاندی
ازدواج | دفتر عقد و ازدواج شیک | غرب تهران | پیوند مهر افزا | عقد و ازدواج

ترتیب ازدواج

ازدواج مرتب شده است روش سنتی انجام ازدواج از دوران باستان است.

بسیاری در جهان مدرن تغییر کرده اند و امروزه در بسیاری از نقاط جهان، به ویژه در بخش غربی، تصمیم گیری در مورد ازندگی کاملا به دو نفر که تصمیم می گیرند بر اساس عشق، اعتماد و تعهد به یکدیگر  تصمیم بگیرند، زندگی می کنند.

این عشق، اعتماد و تعهد در طول زمان با دانستن یکدیگر ایجاد شده است. اما در اکثر کشورهای خاورمیانه و کشورهای جنوب آسیا، این نوع ارتباط هنوز هم به طور کامل مرتب شده و یا حداقل تا حدی توسط بزرگان خانواده و سایر مقامات و دروازهبانان به اصطلاح جامعه تنظیم شده است.

این افراد نفوذ قابل توجهی بر خانواده بر اساس ساختارهای مذهبی و کاسه دارند.بنابراین بیایید درک کنیم که زندگی مرتب شده است و مثبت و منفی از نوع ارتباط مرتب شده است.

علاوه بر این اگر شما تصمیم به رفتن به ازدواج مرتب شده است،

همچنین عاقل است که برخی نکات و دستورالعمل های مربوط به این نوع ارتباط را برای شروع، می توانیم ارتباط های مرتب شده را به عنوان زندگی تعریف کنیم که عمدتا توسط اشخاص ثالث غیر از دو نفر که در واقع ازدواج می کنند،

تصمیم می گیرند. این نیز به عنوان تعطیلات از پیش تعریف شده نامیده می شود.

از آنجا که این نوع زندگی توسط شخص دیگری به غیر از افرادی که ازدواج می کنند، مرتفع می شود، فرآیند تحسین برانگیز به طور کامل محدود می شود و یا تا حد زیادی کوتاه می شود.

در حال حاضر این افراد دیگر در جوامع بسیار سنتی ممکن است شامل والدین، بزرگان خانواده، بستگان، باشند.. دیده شده است که سایت های زناشویی حداقل برای بعضی از زوج ها قبل از اینکه وارد زندگی زناشویی شوند یکدیگر را بدانند.

تمام راه های دیگر، تا حد زیادی از کنترل مستقیم و نفوذ واقعی از ازدواج خارج می شوند.

تعطیلات ازدواج: مثبت نوع ازدواج

اکنون بگذارید نقاط مثبت نوع ازدواج را مرتب کنیم. اولین و مهمترین چیزی که به ذهن می آید وقتی که ما در مورد مثبت از ازدواج مرتب بحث می کنیم حمایت کامل خانواده ها از هر دو طرف است.

زندگی های تنظیم شده پس از بسیاری از جلسات و بحث در میان والدین و اعضای خانواده در خانواده تصمیم می گیرند و بنابراین احتمال بروز هرگونه اختلاف خانوادگی در رابطه با زندگی می تواند بیشتر از بین برود.

علاوه بر این ،این رابطه ها بر پایۀ محکمی از دو خانواده هم می آیند و بنابراین ازدواج واقعی افراد اعتماد به نفس زیادی می کند. در واقع اعتماد بین آنها تا حد زیادی به علت تمام تصویب دوران افزایش می یابد.

در واقع تنظیمات ازدواج در واقع باعث از دست دادن و عدم اطمینان از زندگی پسران و دختران متاهل می شود. به عنوان مثال اگر پسر یا دختر به طور کامل می دانند که فقط از طریق نوع ازدواج ،ازدواج می کنند،

پس لازم نیست که شکار شریک زندگی خود را با خود ببرند. آنها می توانند تمام انرژی خود را در تلاش های متمرکز تر و کارآمدتر مانند تحصیلات عالی و حرفه ای متمرکز کنند و تصمیم خود ازدواج را به طور کامل به والدین خود منتقل کنند.

مزایای دیگر ازدواج مرتب عبارتند از حمایت مالی و فیزیکی از هر دو خانواده برای زن و شوهر تازه وارده از نظر شروع یک خانواده جدید از خود. علاوه بر این، خانواده گسترده نیز در زمان نسبتا سخت کوشن را فراهم می کند.

مزایای طولانی مدت ازدواج مرتب شامل یک محیط امن برای نسل آینده تحت چشم تماشای پدربزرگ و مادربزرگ و یک خانواده بزرگ است. 

ازدواج مرتب: منفی از نوع ازدواج

همانطور که در مورد پیام های زناشوئی مرتب شده ای را در طول بزرگ مورد بحث قرار داده ایم، باید از نقاط ضعف و ضعف نوع ازدواج متمایز نیز آگاهی داشته باشیم.

یکی از بزرگترین اشکالات ازدواج مرتب شده این است که مهمترین تصمیم زندگی شخصی یک شخص دیگر است.

هیچ مشکلی از سوی پسر و دختر برای پیدا کردن شریک زندگی وجود ندارد و هیچ ارتباط شخصی بین پسر و دختر بر اساس عشق، درک و تعهد به زندگی یک زندگی مشترک وجود ندارد.

پسر و دختر غریبه به یکدیگر هستند و دوست و مخالف یکدیگر را نمی دانند. این امر می تواند منجر به ناراحتی زیادی شود و می تواند دلیل اصلی اختلافات زناشویی باشد.

علاوه بر این هیچ ضمانتی وجود ندارد که اعتماد بین خانواده ها و بزرگان که در روزهای اول دیده می شوند، به مدت طولانی ادامه پیدا کند.

مسئله کوچکی در میان اعضای ارشد خانواده می تواند از میزان منفجر شود و پس از آن بزرگواری والدین و دیگر اعضای ارشد خانواده می تواند به طور کامل زندگی را از بین ببرد.

زندگی های بیشتر ترتیب دهنده بزرگترین علت تقاضا و مشکلات مرتبط با آن هستند. این اارتباط نیز بزرگترین مانع رشد شخصی و استقلال در زندگی است.

دختر و پسر وابسته به خانواده هایشان می شوند و حتی قادر نیستند حتی کوچکترین تصمیمات زندگی خود را به خود اختصاص دهند.

علاوه بر این، تداخل بسیاری از خانواده ها حتی در بی اهمیت ترین مسائل وجود دارد و پسر و دختر هرگز یاد نمی برند زندگی خود را به طریقی که می خواهند انجام دهند.

از لحاظ اجتماعی، نوع زندگی نیز مرتب شده است بزرگترین مانع در برابر یک جامعه است که بر پایه برابری در میان مردم است. ازدواج های تنظیم شده بزرگترین طرفداران نظام کاست و اعتقادات دینی محافظه کارانه است.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.