Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و عروسی در تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102

مقدماتی درباره ازدواج سنتی و مدرن

در گذشته ما تعریفی برای ازدواج مدرن نداشتیم. عروس و داماد اگر پیش از مجلس خواستگاری، ملاقاتی هرچقدر مقدماتی داشتند، ان ازدواج تعبیر جالبی نداشت. یا اگر خبری از برگزار نکردن جشن عروسی بود، احتمال به هم خوردن ان وصلت خیلی زیاد بود.

اما حال با گذشت زمان ازدواج هم مثل مسائل دیگر رسم و رسومی جدید پیدا کرده. نه اشنایی از پیش تعیین شده زوج مشکلی دارد و نه نگرفتن مراسم عروسی!

در اینجا میخواهیم بخشی از صحبت های دکتر بهروز بیرشک (روانشناس و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران)  و دکتر شهلا کاظمی پور (عضو هیات علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، متخصص جمعیت و توسعه) را در اختیار شما قرار دهیم تا اگر تردیدی درباره ازدواج سنتی یا مدرن دارید برطرف گردد.

صحبت های دکتر بهروز بیرشک

یکی از عمده مشکلات ازدواج های مدرن، تصمیم از روی احساس است. در این حالت فرد عقل را کنار گذاشته و فقط از روی علاقه تن به ازدواج میدهد و پس از گذشت زمان و در زیر یک سقف، متوجه اشتباه بودن انتخاب از روی احساسات میشوند و مشکلات قد علم می اورند.

سوالاتی که در اینجا پیش میاید این است که با توجه به فضای امروزی جامعه و نظام تربیتی خانواده های ما و با توجه به مسائل فرهنگی و مذهبی ایا ازدواج مدرن در جامعه و برای مردم ما امری پذیرا است یا خیر؟ و اصولا امار ازدواج های سنتی را موفق تر نشان میدهد یا مدرن را؟

ازدواج ریسکی است که نمیشود نکرد! بنابراین در این بازی اجباری باید تمام تلاشمان را بکنیم تا درصد باخت را تا حد ممکن پایین بیاوریم. از جمله راه هایی که درصد برد را بالا میبرد مشاوره های قبل از ازدواج است.

نظر شخصی بنده چیزیست بین ازدواج سنتی و مدرن! با توجه به شرایط امروزی نمیتوان ازدواج سنتی را از پیش گرفت اما در ازدواج مدرن هم باید نقش مهم خانواده و مشاوره های انها را در نظر گرفت.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.