Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
خیانت | دفتر عقد و ازدواج شیک در غرب تهران | پیوند مهر افزا | عقد و ازدواج

خیانت چیست؟

زمانی که زن و مردی با یکدیگر ازدواج میکنند هیچ گاه فکر نمی کردند که خود یا همسرشان وارد رابطه ای دیگری شوند دست به خیانت زنند با این وجود عوامل زیادی وجود دارد که باعث ایجاد رابطه قبل یا بعد ازدواج میشود .

روان پزشکان آن ها را پیش بینی می کنند و از نظر  آنها قابل پیشگیری است. خیانت و بی وفایی اگر چه به جای یکدیگر به کار برده می شوند ولی معنی یکسانی ندارند.

بی وفائی، کلیه رفتارها و عملکرد یک فرد متاهل، خارج از چارچوب خانواده به نحوی که منجر به ارتباطی دوستانه، صمیمانه، عاطفی و عاشقانه شود به صورتی که این ارتباط هیجان های خاصی را به همراه داشته باشد.

خیانت را رابطه جنسی، عاطفی و یا ترکیبی از هر دو می دانند.روان پزشکان معتقدند اگر خیانت جنسی وجود نداشته باشد ولی باعث تخریب پایه زندگی زنا شویی می شود..

با این وجود تعریف و انتظاری که هر فرد از این روابط دارد با دیگری متفاوت است. برای مثال شخصی هر نوع پیام تلفنی را خیانت تلقی می کند و دیگری رابطه جنسی را ملاک خیانت می داند.

بنابراین زوج ها قبل از ازدواج حساسیت ها و خط قرمز ها را برای ششخص مقابل شفاف سازی کنند که بعد ها دچار مشکل نشوند.

دلایل اصلی خیانت زوجین شامل این موارد می باشد:

  • تعارض های حل نشده بین زوجین
  • برآورده نشدن نیازهای عاطفی و صمیمیت (یا به دلیل بی توجهی و یا دلزدگی زناشویی و یکنواختی)
  • خیانت تصادفی
  • اختلاف هیجان طلبی زوجین
  • اختلاف میل جنسی زوجین
  • تنوع طلبی یکی از زوجین یا هر دو نفربه شکل عادت رفتاری
  • احساس نا امنی از ارتباط با همسر و پیدا کردن افرادی که دایمی تر باشند

تاثیری که این روابط نادرست بر زندگی افراد دارد بستگی به نوع نگاه شما به این روابط  است که چطور به این روابط می نگرید. رابطه بعضی از زوجین به قدری ضعیف است که آسیب چندانی از این رویداد نمی بینند،

در حالی که زوجینی که سرمایه گذاری عاطفی زیادی روی رابطه شان داشتند و به هیچ وجه دلیل یا انتظاری برای این رفتار از همسر خود نداشته اند آسیب بسیار جدی می بینند.

با این وجود برای همه افراد آسیب دیده این سوال برای همیشه در ذهنشان تکرار خواهد شد” چرا؟ چرا؟ و باز هم چرا؟” آنها به دنبال دلیلی برای خیانت همسر می گردند

وبسیاری از اوقات خودشان را مقصر و مسئول رفتارهای همسرشان می دانند.از جمله عوامل دیگری که در چگونگی رویارویی با خیانت موثر است فراگیری و شیوع این رفتار در محیط زندگی است.

هر چقدر تعداد افرادی که در جامعه دست به این کار می زنند کم باشد و این رفتار ناپسند تر تلقی بشود، ضربه شدیدتری به فرد آسیب دیده وارد می شود.

عامل تاثیر گذار دیگر بر واکنش افراد نسبت به خیانت حمایتی است که از طرف اطرافیان دریافت می کند. زمانی که خانواده و یا فرزندان به شدت فرد خاطی را سرزنش و از کسی که مورد آسیب واقع شده دلجویی می کنند،

واکنش های فرد آرام تر و منطقی تر خواهد بود..

Write a comment:

*

Your email address will not be published.