Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و عروسی در تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
شمع آرایی سفره عقد

به دلیل تاثیر بسیار زیاد شمع آرایی دفتر عقد در زیباتر به نظر رسیدن مراسم تعداد علاقه مندان به شمع آرایی مجالس بسیار زیاد شده است و تقریباً اکثر عروس و داماد ها تقاضای شمع آرایی از تشریفات مجالس دارند.

شمع آرایی دفتر عقد اغلب توسط مدیریت سالن انجام می شود و اکثراً با گل آرایی همراه می شود. معمولاً انواع مدل های شمع آرایی برای هر سلیقه و در هر توان مالی در منوی دفتر عقد وجود دارد و هر کس می تواند به انتخاب خود، شمع آرایی دفتر عقد خود را از گروه تشریفات مجالس بخواهد.

موسسه پیوند مهرافزا بزرگترین موسسه تشریفات مجالس و دفتر عقد شیک در تهران می باشد که با در اختیار داشتن کادری مجرب توانسته است تمامی موارد مرتبط با تزیینات مراسم عقد و عروسی را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

شمع آرایی چیست؟

همانطور که از اسم آن پیدا است شمع آرایی به آراستن و تزیین مکانی به وسیله شمع گفته می شود. شمع آرایی دفتر عقد امروزه یک هنر محسوب می شود و دوره های آموزشی برای یادگیری آن وجود دارد. شمع آرایی و استفاده از شمع در انواع مراسم ها اعم از عروسی و عزا، از گذشته مرسوم بوده است.

شمع نماد روشنایی و گرما است و به همین دلیل از ایام قدیم در تمامی سنت ها و آیین ها استفاده از شمع در مراسم ها جایگاه ویژه ای داشته است. شمع ها معمولاً در رنگ ها، سایز ها و شکل های متفاوت در بازار موجود هستند اما نحوه چیدن آن ها و ایجاد تناسب بین شمع و نوع مراسم نیاز به هنر شمع آرایی دارد. شمع آرایی در مراسم های گوناگون با هم متفاوت است به گونه ای که شمع آرایی مراسم شادی مثل عروسی و تولد با مراسم عزا متفاوت است.

برای مثال در مراسم عروسی از شمع های رنگارنگ، اکلیلی، گل دار و در مراسم عزا از شمع سیاه و اغلب ساده استفاده می شود. شمع آرایی دفتر عقد و حتی مجالس عزا اغلب توسط تشریفات مجالس که در شمع آرایی تخصص و سلیقه دارند انجام می شود.

 

شمع آرایی سفره عقد

شمع آرایی سفره عقد

هزینه شمع آرایی

همانطور که مشخص است هزینه ی شمع آرایی دفتر عقد به اندازه و تعداد شمع های استفاده شده در شمع آرایی، مدل و جنس آنها و نوع شمع آرایی بستگی دارد. شمع آرایی مجالس عروسی هزینه خیلی زیادی برای عروس و داماد ندارد اما در زیبایی مراسم تأثیر بسیار زیادی دارد و باعث می شود عروسی بسیار رمانتیک، عاشقانه و شاعرانه دیده شود و زیبایی فیلم عروسی و عکس های شما دو چندان شود.

معمولاً شمع آرایی دفتر عقد به همراه گل های طبیعی انجام می شود شما می توانید با کمتر کردن میزان استفاده از گل های طبیعی و یا جایگزین کردن آن با گل های مصنوعی و یا حتی حذف شمع آرایی برخی قسمت ها در منوی تشریفات مقداری از هزینه شمع آرایی را بکاهید. یک روش دیگر برای کاستن از هزینه شمع آرایی این است که اگر کمی سلیقه و ذوق هنری دارید می توانید خودتان شمع آرایی مجلس عروسی خود را انجام دهید. البته در منوی تشریفات مجالس انواع ارزان شمع آرایی مجالس عروسی برای کسانی که نمی توانند هزینه زیادی برای شمع آرایی بکنند نیز وجود دارد.

روشنایی و گرمای شمع حس رمانتیک و رویایی را ایجاد خواهد کرد، از این رو استفاده از شمع در مراسم های مختلف کاربرد زیادی دارد و به کار بردن آن در مراسم های عاشقانه از جمله عقد پیشنهاد فوق العاده ای است، در این مطلب تصاویری از انواع تزیینات دفتر عقد پیوند مهرافزا با شمع را می توانید ببینید و لذت ببرید.

استفاده از شمع ها در تزیینات مختلف نقش بسزایی دارند و ضمن ایجاد زیبایی خیره کننده تاثیر زیادی در گرمابخشی محیط و ایجاد فضای آرامش بخش و رمانتیک خواهند داشت. حال تزیین ورودی، میز ها و یا قسمت های مختلف سالن جشن عقد با تزیینات شمع و خاموش کردن چراغ ها در لحظه ورود عروس و داماد تصویر رویایی زیبایی ایجاد خواهد کرد

ایده های زیبا و جدید

شمع ها انواع مختلفی دارند و در سبک های مختلف ساده، مدرن، روستیک، بوهو و … مورد استفاده قرار می گیرند، از این رو می توانید آنها را داخل بطری های شیشه ای یا فانوس قرار دهید و یا اینکه به شیوه جدید و لوکس، درون شمعدان های طلایی مجلل، چند شاخه نقره ای و یا با قفس های طلایی تزیین کنید.

حال ایده های زیادی برای تزیین جشن عروسی و نامزدی با شمع وجود دارد و استفاده از این تزیینات به شکل بار شمع و یا برای تزیین میز مهمان ها، تزیین جایگاه عروس و داماد، تزیین ورودی عروس و داماد، میز کیک و … تصویر عاشقانه، زیبا و خاطر انگیزی به وجود خواهد آورد،

با ارزوی عشق

برخی اطلاعات از ویکی پدیا

Call Now Buttonتماس با ما