Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
جنت آباد گاندی
ایراد | دفتر عقد و ازدواج شیک | غرب تهران | پیوند مهر افزا | عقد و ازدواج

سیاستهای_همسرداری

“با همسری که مدام ایراد می‌گیرد؛ چه کنیم؟!”

هر رابطه‌ی زناشویی گاهی چالش برانگیز می‌شود و همه‌ی ما گاهی از همسرمان شکایت و غرولند و ایراد می‌‌شنویم. اما اگر این ایراد گرفتن‌ها و بهانه جویی‌ها همیشگی شدند چطور؟

زندگی کردن با همسری که ظاهرا همیشه چیزی برای ایراد گرفتن پیدا می‌کند، خیلی سخت و دردناک است. شما باید بخاطر سلامت روحی و هیجانی‌تان، راههایی برای غلبه بر چنین شرایطی پیدا کنید.

چرا همسرتان از شما ایراد می‌گیرد؟!

اگر این را درک کنید که بیشتر انتقادها و عیب جویی‌های همسرتان ارتباط مستقیمی با شما ندارد، خیلی بهتر و امیدوار کننده‌تر خواهد بود،

البته وقتی ایراد گیری‌های همسرتان معمولا مستقیما شما را هدف می‌گیرند، باور این موضوع سخت است.

اما واقعیت این است که هر کسی که ایرادها و عیب‌های دیگران را پیدا می‌کند، پیش از آن از دست خودش و زندگی‌اش ناراضی و ناراحت است.

ممکن است همسر شما والدینی منتقد داشته و یاد گرفته که به این صورت ارتباط برقرار کند، یا شاید خشمی نهفته را با خود حمل می‌کند یا از سالها پیش افسوس چیزی را در دل دارد.

اگر همسر شما آنقدر بالغ شده که بتواند در آینه به خود نگاه کند و دلایل واقعی و پنهان خشمش را تائید کند، زندگی مشترک شما خیلی بهتر تغییر خواهد کرد.

اما اگر چنین نیست، شما باید قبول کنید که نارضایتی و بهانه جویی او اغلب ربطی به کارها و رفتارهای شما ندارد. اگر شما هم دور و برش نبودید، احتمالا یک نفر دیگر هم همین حرف‌ها را می‌شنید.

#همسرانه

زوج خوشبخت، زوجی است که در لحظه نیاز همسرش کنار او باشد…

زمان‌هایی پیش می‌آید که ما برای اتمام و به انجام رسیدن کارهایمان به شخصی نیاز داریم که کمکمان کند.

گاهی ترجیح می‌دهیم این شخص همسرمان باشد، چرا که از لحاظ عاطفی به او نزدیکتریم؛ بنابراین کمک گرفتن از او برایمان خوشایندتر است.

زوج خوشبخت، زوجی است که لحظه نیاز همسرش کنار او باشد و در صورت امکان از مسئولیت‌های دیگر هم به نفع همسرش دست بکشد تا اینگونه توجه و انعطاف عاطفی خود را نسبت به همسرش نشان دهد.

به طور مثال؛ خانمی به همسرش می‌گوید: «من فردا وقت دکتر دارم. می‌توانی با من بیایی؟» و در مقابل پاسخ می‌شنود: «من فردا هزار کار بر سرم ریخته، خودت یک ماشین بگیر و برو…!»

اگر دقت کنید این خانم دنبال حمایت عاطفی همسرش است. در صورتی که همسرش با سردی، او را به یک ماشین حواله می‌دهد.

حتی اگر بپذیریم که همسر این خانم در آن موقعیت گرفتاری کاری داشته باشد، اما می‌تواند با جملاتی گرم و عاطفی، حس همراهی را در ذهن همسرش بیدار کند.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.