Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و عروسی در تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
دفتر عقد لاکچری

امروزه همه عروس و داماد ها به دنبال دفتر عقد لاکچری هستند. اما باید بدانید که محضر ‌ها به دو دسته تقسیم می‌ شوند. یک دسته محضر‌ هایی هستند که در آن‌ ها تنها ثبت عقد براساس قانون و به صورتی بسیار مختصر و مفید انجام می‌ شود.

دسته دیگر جز دفتر عقد لاکچری هستند که موسسه پیوند مهرافزا از نمونه بهترین انهاست.  در این محضر‌ ها که البته در بسیاری موارد رسمی نیز نیستند و مجوز قانونی ندارند؛ خدماتی ورای موارد مصرح در قانون ارایه می‌ گردد، مواردی که حتی ممکن است هزینه ‌های یک عقد ساده را به میلیون‌ها تومان برسانند.

اما فراموش نکنید که موسسه پیوند مهرافزا دارای مجوز قانونی می باشد و با توجه به در اختیار داشتن پکیچ های متعدد می تواند مراسم عقد شما را به بهترین شکل ممکن با هزینه کم برگزار کند.

تشریفات هزار رنگ یک مراسم

درخواست قیمت های نجومی برای برگزاری یک مراسم عقد، بر طبق قانون ممکن است و از همین رو این مراکز برای افزایش هزینه برگزاری مراسم عقد، در حال افزودن مناسک جدید به این مراسم هستند. «سفره عقد» یکی از اجزای برگزاری مراسم عقد است که دیگر یک سفره ساده با چند وسیله تزئینی نیست، بلکه سفره‌ای پر از جزئیات است که محضر ‌ها در ازای آن نرخ‌ هایی گاه نجومی را طلب می‌ کنند.

اما تمام شعبات دفتر عقد لاکچری پیوند مهرافزا دارای سفره عقد های متنوع است که در برخی موارد قابلیت تغییر های جزیی در سفره قد وجود دارد.

دفتر عقد لاکچری

عقد آریایی

اجرای مراسم «عقد آریایی» نیز یکی از جمله موارد اضافه شدن در برخی محضر‌ها است. متنی که این روز‌ها در محضر‌ها به عنوان «عقد آریایی» در فضای مجازی دست به دست می‌شود، متنی طولانی است که در آن تاکید بر استفاده از واژگان زبان فارسی بوده است و پای «میترا» و «آناهیتا»، الهه‌ های ایران باستان نیز به میدان آن کشیده شده است.

هرچند متن عقد آریایی که محضر‌ها خوانده می‌شود، متنی ثابت نیست و هر روز، سالنی جدید، جمله، عبارت و قاعده‌ای جدید به آن اضافه می‌کند و در نهایت متن مرسوم عقد آرایی، به ظاهر فارسی؛ اما پر از اغلاط نگارشی و واژگان غیرفارسی است. در عین حال در برخی شبکه‌های اجتماعی نگارش متن اولیه آن به مرحوم «فریدون مشیری» منسوب می‌گردد؛ به ظاهر از شعری سروده فریدون مشیری برگرفته شده است؛ اما متن اولیه آن، با متن رایج امروزی در برخی سالن‌های عقد، ارتباط چندانی ندارد.

با آن که برگزاری مراسم عقد آریایی در هیچ محضری، جایگزینی برای عقد شرعی محسوب نمی‌شود؛ اما در دفتر عقد لاکچری پیوند مهرافزا نیز مجری حرفه‌ای برای اجرای این مراسم به کار گماشته و از آن با عنوان «مراسم عقد VIP» یاد می‌شود.

عکاسی و فیلمبرداری

عکس برداری از مراسم‌های عقد، خود تبدیل به یکی از هزینه‌های اصلی این مراسم شده است. در دفتر عقد لاکچری پیوند مهرافرا عکاس و فیلم بردار حرفه ای تمامی کار های این زمینه را برایتان انجام می دهد.

پذیرایی

در حالی که در گذشته خانواده عروس و داماد، پس از برگزاری مراسم عقد، از «نان و پنیر و سبزی» که در سفره عقد گذاشته می‌شد، لقمه‌ای به نشانه برکت صرف می‌کردند؛ سالن‌های عقد امروزی، نان و پنیر و سبزی را به صورت‌های تزیین شده و با قیمت‌های بالا، به عنوان یک «گزینه» به مراسم عقد اضافه کرده و برای آن نیز قیمتی تعیین می‌کنند.

پذیرایی با چای، میوه، شیرینی، آب میوه، ناهار یا شام نیز از دیگر گزینه ‌ها در منو‌های سالن‌های عقد است و هرکدام قیمتی متفاوت دارد. انتخاب ده‌ها گزینه‌ای که در منو‌های سالن‌های عقد و محضر‌های لاکچری به مراسم ساده عقد اضافه می‌شوند؛

دفتر عقد لوکس پیوند مهرافزا با در اختیار داشتن اشپز حرفه ای و اشپزخانه اختصاصی می تواند تمامی سفارشات پذیرایی شما را به عهده بگیرد. از منو کافی شاپ تا غذا های ایرانی و فرنگی….

دیگر خدمات مهرافزا

 • «شمع آرایی»
 • «گل آرایی»
 • «آتش بازی»
 • «نورپردازی»
 • «پخش یا اجرای گروه موسیقی»
 • «تصویربرداری از مراسم و ساخت کلیپ»
 • «میز یادبود»
 • «حریر آرایی»
 • «آبشار شکلات»
 • «اسکورت»
 • «مه سرد»
 • «فینگر فود»

برخی اطلاعات از ویکی پدیا

Call Now Buttonتماس با ما