Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و عروسی در تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
مشاوره حقوقی طلاق

مشاوره حقوقی طلاق

مشکلات و کشمکش ها در هرخانواده ای وجود دارد برخی با مشاوره حل می شود و گاهی هم نه! مشاوره حقوقی طلاق یکی از موارد است که قبل از هر اقدامی باید داشته باشید تا بتوانید با مشکلات موجود در این مسیر بیشتر آشنا شوید.

اگر شما قصد جدایی داشته باشید، در بسیاری از موارد به مشاوره حقوقی طلاق نیاز دارید، برای مثال در برخی موارد نیازی به طلاق نیست و شما میتوانید به صورت یکطرفه عقد نکاح را فسخ کنید.

همانطور که ازدواج یکی از موارد جدایی ناپذیر در زندگی هر شخصی است، طلاق نیز در برخی موارد همین طور است و گروهی از بزرگان عرصه مشاوره حقوقی طلاق و سایر زمینه های حقوقی گرد هم آمده و قوانینی را در این باره تدوین کردند که در اینجا به برخی از موارد فسخ عقد دائم میپردازیم.

ولی قبل از شروع بیایید با چند سوال بحثمونو شروع کنیم که خیلی ها این موارد را با مشاوره حقوقی طلاق خود در میان نمی گذارند:

در چه شرایطی مرد و زن می توانند عقد دائم را فسخ کنند؟

تفاوت فسخ عقد دائم با طلاق چیست؟

آیا جنون و دیوانگی شامل فسخ عقد می شود یا طلاق؟

فسخ عقد دائم به چه صورت است؟ توافقی یا یکطرفه؟

تفاوت فسخ عقد دائم با طلاق

جدا از طلاق که دارای قوانین خاص خود است، فسخ نیزدارای مواردی است که در صورت بروز این موارد فرد به صورت یکطرفه قرارداد را می تواند فسخ کند.

در مشاوره حقوقی طلاق چون مسایل خانوادگی را شامل نمی شود، فسخ در این حوزه فقط دارای موارد عیوب ، تدلیس و تخلف از شرط صفت خواهد شد.

توجه  داشته باشید که فسخ برای رفع فوری ضرر از طرف است و در صورت داشت این موارد میتوانید اقدام نمایید و نیازمند گذراندن زمانی طولانی مانند طلاق نیست!!!

چه عیوبی عقد دائم را فسخ می کنند؟

این عیوب می تواند در مردان و زنان وجود داشته باشد و باعث فسخ قرارداد یا همان عقد دائم می شود و این مساله به دلیل گستردگی ای که دارد باید حتما با مشاوره حقوقی طلاق مشورت داشته باشید ولی اگر هریک از طرفین دارای جنون باشند، طرف مقابل به صورت یکطرفه و بدون رضایت طرف مقابل می تواند عقددائم را فسخ کند.

انواع جنون

طبق قانون ما دو نوع جنون داریم که از آنها با نام های جنون دائمی و جنون ادواری یاد می شود که خصوصیات آنها عبارت انداز:

جنون دائمی به حالتی گفته می شود که فرد به صورت دائم سلامت خود را از دست داده که با مراجعه با مشاوره حقوقی طلاق، به سرعت می توانید مراحل مورد نیاز برای اثبات و فسخ عقد را ثبت کنید.

جنون ادواری به حالتی گفته می شود که فرد مورد نظر به صورت دوره ای سلامت عقل خود را کاملا از دست می دهد و بعد از مدتی سالم می شود که دارای استثناهای زیادی است که حتما باید موارد خود را با یک مشاوره حقوقی طلاق درمیان بزارید.

جنون ادواری با جنون ناپایدار یکی نیست چون در جنون ناپایدار شخص به طور ناگهانی دچار جنون می شود و بعد به طور کامل سلامت خود را برای همیشه به دست می آورد و احتمال بازگشت این حالت بسیار کم است.

عیوب زن و مرد شامل چه مواردی می شود

همانطور که در قبل هم گفته شد برخی از موارد بجز جنون که در زن و مرد ثابت است؛ مواردی وجود دارد که باعث فسخ عقد نکاح میشود.

عیوبی که برای مرد است صرفا مواردی است که مخل ایجاد ارتباط زناشویی شود که این موارد به طور کامل در ماده ۱۱۲۱ قانون مدنی آورده شده است که برای اطلاع دقیق میتوانید با مشاوره حقوقی طلاق خود تماس بگیرید ولی ازجمله عیوب زنان می توان به:

جذام (خوره)

برص (نوعی بیماری پوستی است که باعث ایجاد لکه های پوستی در بدن میشود و کم کم کل بدن را شامل می شود)

زمین گیری

و نابینایی از هر دو چشم را اشاره کرد ولی باید توجه داشته باشید این عیوب زمانی قابل استناد است که در زمان فسخ هم وجود داشته باشد!

فریبکاری یا تدلیس

فرض کنید شخصی خود را دارای مدارک عالیه و ثروتمند و متخصص در زمینه خاصی معرفی می کند تا بتواند با دختر مورد علاقه خود ازدواج کند و پس از خوانده شدن خطبه عقد، عروس بیچاره تازه متوجه می شود تمام این موارد دروغ است.

مشاوره حقوقی ازدواج به شما کمک می کند تا بتوانید عمل فسخ را انجام دهید و تفاوتی هم نمی کند این موارد در ضمن عقد آورده شود یا خیر؛ به استدلال اینکه طرف قصد فریبکاری داشته است، عروس خانوم می تواند عقد دائم را فسخ کند که هم به صورت قانونی و هم اخلاقی حق دارد.

تخلف از شرط صفت

این مورد آخرین موردی است که می توان به عنوان دلیل برای فسخ عقد نکاح استفاده کرد و شرط آن هم این است که شرط شده باشد طرف دارای خصوصیتی باشد که بعد از عقد متوجه شود نیست.

تفاوت این حالت این است که فرد خودرا فرزند خانواده ای ثروتمند و اصیل معرفی می کند ولی به از ازدواج متوجه می شود چنین نبوده و خود هم از این موضوع بی اطلاع است ولی در تدلیس، فرد قصد فریب دارد و از قبل هم به این موضوع واقف است که پیشنهاد ما این است که با مشاوره حقوقی طلاق خود تماس بگیرید تا با راه حل های قانونی به نتیجه خوبی برسید.

مهریه این وسط چه می شود؟

اگر فسخ عقد دائم قبل از ازدواج باشد یا زن فریبکاری یا همان تدلیس را انجام داده باشد، مهریه پرداخت نخواهد شد ولی در غیر این صورت مهریه تماما باید پرداخت شود.

با مراجعه به مشاوره حقوقی طلاق شما از بسیاری از موارد و ریزه کاری های اطلاع پیدا خواهید کرد ولی اگر نیازی نمی بینید تا مسایل خود را با مشاوره حقوقی طلاق در میان بگذارید باید در جریان ریزه کاری هایی مثل زیر باشید تا به مشکل برخورید.

در صورتی که حکم صادر شود و شما این حکم را ثبت نکنید و یا گمان کنید که رای کافیست و به دنبال ثبت آن در دادگاه مربوطه نروید این فسخ صورت نخواهد پذیرفت و تخلف محسوب می شود.

ثبت نکردن فسخ نکاح دارای جزای نقدی درجه ۵ (بین ۸۰ میلیون تا ۱۸۰ میلیون ریال ) و حبس تعزیری (بین ۹۱ روز تا ۶ ماه) را شامل میشود.

مشاوره حقوقی طلاق یکی از مهمترین و اساسی ترین انتخابات شما در این زمینه به حساب می اید و به شما این اجازه را می دهد تا با دیدی کامل تر و شفاف تر در مسیر پیش روی خودتان گام بردارید.

برای ارتباط با مشاوران، قضات و وکلای پایه یک دادگستری از طریق فرم درخواست مشاوره اقدام نمایید.

مطالب مرتبط:

مشاوره حقوقی

بیشتر بخوانید  : بهترین دفتر ازدواج شیک در غرب تهران 

 

Call Now Buttonتماس با ما