Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
تشریفات عروسی

در میان تمام مشغله ها و  برنامه ریزی هایی که وجود دارد گاها عروس و داماد ها مسایلی را از قلم می اندازند که گاه بسیار مهم هستند و در اینجاست که پای موسسات تشریفات عروسی باز می شود.

تشریفات عروسی با قیمت مناسب

بدون شک بیشتر عروس و داماد هایی که تا یکی دو ماه آینده می خواهند ازدواج کنند شادی و دلشوره خاصی دارند و این حس با نزدیک تر شدن به تاریخ عروسی بیشتر و بیشتر می شود به همین دلیل حجم زیادی از کار ها به هفته آخر موکول می شوند و در این حالت شکی نیست که برخی موارد فراموش می شوند.

برخی از این موارد هستند که شاید در دید اول بسیار کوچک باشند ولی بعد ها ممکن است افسوس آن را بخورید. البته اینطور نیست که تمامی این کار ها حتما به هفته های اخر عروسی موکول شود ولی مواردی است که عروس و داماد ها باید آن را بلافاصله بعد از مراسم انجام دهند ولی در میان برنامه ریزی ماه عسل و پا تختی و پاگشا کردن ها کلا فراموش می شوند.

تقویم و یادداشت تاریخ کارهایی که پیش رو دارید

بهتر است چندین تاریخ برای خود مشخص کنید و در هر تاریخی یکی از کارهای مربوط به عروسی تان را انجام بدهید. سعی کنید تمام کارها را در ماه پایانی انجام دهید تا از استرس و دغدغه ی شما در روز عروسی کاسته شود و هر هفته برنامه ریزی خود را بروز و یا مرور نمایید.

تقسيم وظايف میان عروس خانم و آقای داماد

عروس و داماد باید هر دو مسولیتی را به عهده گیرند و در انجام کارها شریک شوند و در جریان کامل کارها قرار بگیرند. پس لازم است آخر هر هفته کارهای انجام شده و کارهای باقی مانده عروسی را با هم مرور کنید.

انعطاف پذير باشید

معمولا عروس و داماد هر کدام خواسته و نظرات متفاوتی در مورد نحوه ی برگزاری مراسم یا برخی از جزییات عروسی دارند. همیشه سعی کنید با هم مشورت کنید و تمامی دلایلتان را برای هم بازگو کنید. اینگونه بیشتر حرف طرف مقابلتان را درک خواهید کرد و در آخر باید بتوانید در برابر تغیرات انعطاف پذیر باشید. به این نکته ی طلایی بیندیشید که عروسی متعلق به هر دوی شماست پس مراسم عروسی باید بر طبق خواسته ی هر دو طرف پیش برود.

فهرست ذخیره مهمانان

یک لیستی از مهمان ها را برای خود تهیه کنید بعلاوه یک لیست اضافه برای مهمان های رزروی هم داشته باشید. همیشه در نظر داشته باشید که این لیست ها نوسان دارد، یعنی ممکن است به تعداد مهمان های عروسی شما افزوده و یا بالعکس کم بشود برای این کار بهتر است یک فهرست جایگزینی تهیه نمایید تا بتوانید مهمان های رزروی را در صورت لزوم برای عروسی خود جایگزین کنید.

غذا را ابتدا خودتان امتحان کنید

مطمئنا یكی از ملاك های انتخاب مكان برگزاری، كیفیت و قیمت سرویس هایی است كه به مهمانان تان ارائه می دهد. توجه داشته باشید این قیمت ها شامل ورودی سالن به تعداد مهمانان، پذیرایی بدو ورود، پذیرایی در طول زمان مراسم و شام می شود.

قبل از این كه برای شام عروسی سفارش غذا بدهید؛ منو غذایی موسسه برگزار كننده را به دقت مطالعه كنید. بهتر از مطالعه این است كه این غذاها را امتحان كنید. یعنی یك بار بدون آن كه مسئولان این موسسه متوجه شوند و به صورت كاملا نامحسوس از انواع غذاهایی كه می خواهید یك پرس سفارش دهید تا برای مراسم عروسی خودتان از نظر غذا خیالتان مطمئن باشد.

تهیه شیرینی

از آنجایی که شما بهتر سلیقه و ذائقه مهمانانتان را می دانید بهتر است که تهیه شیرینی و میوه عروسی را خودتان برعهده بگیرید و این کار را به مسئول تالار واگذار نکنید.

زیاده روی نکنید

موسسات برگزار كننده مجالس، خدمات متفرقه زیادی ارائه می دهند از بادكنك آرایی گرفته تا اجاره كردن هلی كوپتر و كالسكه طلایی و لیموزین. شما اندازه جیب و موجودی حساب بانكی تان را می دانید نه آن ها. پس با حساب و كتاب جلو بروید و اجازه ندهید چشم و هم چشمی یا تبلیغ های وسوسه کننده مسئولان تالار شما را وادار به هزینه های گزاف برای عروسی کند.

پذیرایی از عکاس و فیلم بردار

شاید حالا برایتان عجیب باشد ولی در روز عروسی آنقدر با عکاس، فیلم بردار و گروهشان کار دارید و دلتان می خواهد که همه جا و در هر لحظه دم دستتان باشند که به طور کلی فراموش می کنید آنها برخلاف ربات، به غذا، آب و استراحت احتیاج دارند.بهتر است از قبل این وظیفه را به یکی از نزدیکان تان محول کنید و سفارش کنید که یادشان نرود برای آنها هم شام کنار بگذارند. شک نکنید که نتیجه این کار را در کیفیت آلبوم عروسی که بعدا دستتان می رسد، خواهید دید.

هدیه برای ساقدوش ها و یادگاری برای مهمانان

شاید هدیه دادن به مهمانان آنقدرها هم مهم به نظر نرسد ولی یکی از جزئیات خوشایند عروسی است که در یاد دوستان، آشنایان و اقوامتان می ماند. در ضمن ساقدوش هایتان هم واقعا مستحق تشکر شما و همسرتان هستند و فراموش کردنشان یک کم لطفی جدی به حساب می آید.

دوست دارید این بخش هدیه دادن را هیجان انگیز تر کنید؟ کار را بر عهده پست بگذارید. شادی و هیجان ساقدوشتان در لحظه ای که هدیه اش را دریافت می کند، به طور قطع به هزینه اش می ارزد.

دفتر یادگاری و خودکار

حتما کنار در ورودی سالن عروسی ، یک دفتر و چند تا خودکار قرار دهید تا دوستان، آشنایان و مهمانان موقع خروج، آرزوها، خاطرات و یادگاری هایشان را برای شما بنویسند. شاید شما در آخرین لحظه یاد این کار بیفتید ومجبور شوید به همین دفترهای عادی بسنده کنید.

ولی حالا که ما این نکته را به شما گوشزد کردیم، با کمی جستجو در اینترنت می توانید ایده های جالبی پیدا کنید که همان کار دفتر را انجام می دهند، ولی به آن اندازه هم عادی و پیش پا افتاده نیستند.

آلبوم کارت دعوت

خیلی ازعروس ها حتی به فکرشان هم نمی رسد، که چنین یادگاری جالبی از کل مراسم های مربوط به ازدواجشان داشته باشند، درحالی که کافی است از همان ابتدا، یکی از کارت دعوت های مراسم نامزدی، عقدکنان، حنابندان، عروسی و را برای خودتان نگه دارید و در روز عروسی این مجموعه را در اختیار عکاستان هم قرار دهید تا چند تا عکس خوب، جالب و حرفه ای از آنها بگیرد.

شارژر موبایل و دوربین

آماده شدن آلبوم عروسی قطعا چندین هفته و حتی چندین ماه زمان می برد، و شاید شما دوست داشته باشید که پیش از آن چندتایی عکس نه چندان حرفه ای اما صمیمانه و خودمانی از خود و مهمانانتان داشته باشید. شاید هم بخواهید از تک تک اتفاقات آرایشگاه و در حالی که دارید برای مراسم عروسی آماده می شوید، عکس بگیرید ولی نتوانید از پس هزینه آفیش عکاس برای آرایشگاه برآیید.

خب اینجاست که یک دوربین دیجیتال به کارتان می آید به شرطی که شما شارژرش را فراموش نکنید.

درضمن، حتما شارژر تلفن همراهتان را همراه داشته باشید چون از صبح تا آخر شب که مراسم تمام شود، حتما به آن احتیاج پیدا می کنید.

تشکر و قدردانی

شاید اصلا فکرش را هم نکنید که در لحظات آخر مراسم عروسی چه قدر همه چیز روی دور تند قرار می گیرد، ولی واقعیت این است که، در آن لحظات شما اصلا فرصت نمی کنید از مهمانان به ویژه غریبه تر ها از جمله رئیس، همکار و تشکر کنید.

و هیچ چیز بدتر از این نیست که سه یا چهار هفته بعد از مراسمتان به مهمان ها زنگ بزنید و بگویید که چقدر از اینکه آنها را در جشنتان دیده اید، خوشحال هستید.

بهتر است از همین امروز، یک ربع از وقتتان را به نوشتن یادداشت های تشکر (آن هم از نوع شخصی اش، نه یک جمله کلیشه ای که برای همه مهمان ها از پدر و مادر، تا پسرخاله و همکارتان یکی است) اختصاص دهید.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.