Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و عروسی در تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
لباس داماد

انتخاب لباس داماد به اندازه ی لباس عروس مهم است برای انتخاب لباس عروس رنگ های محدود تری را می توان انتخاب کرد و لباس عروس را باید بین چند سبک خاص انتخاب کرد. اما لباس داماد را می توان با توجه به سلیقه از بین همه ی رنگ ها انتخاب کرد. سبک کت و شلوارهای دامادی نیز باهم متفاوت است. همچنین لوازم دیگری مانند کفش, کمربند, کروات و پیراهن و … نیز در تشکیل دادن یک استایل شیک برای داماد مهم اند.

در این مقاله ی پیوند مهرافزا به معرفی انواع کت و شلوار و لباس داماد و دیگر لوازم او می پردازیم.

رنگ بندی

انتخاب رنگ لباس داماد کاملا سلیقه ای است. اما از آنجا که مراسم عروسی یک مراسم رسمی است بهتر است انتخاب رنگ های غیر رسمی خودداری کنید. معمول ترین انتخاب برای کت وشلوار داماد رنگ مشکی است. رنگی که هیچ گاه از مد نمی افتد و مناسب ترین گزینه برای مراسم های رسمی می باشد. گزینه ی بعدی برای کت و شلوار داماد رنگ سفید است.

انتخاب رنگ سفید نیاز به این دارد که در انتخاب کمربند و کفش و پیراهن خود کمی دقت به خرج دهید و رنگ سفید را برای آنها نیز انتخاب نکنید. رنگ هایی مانند طوسی و سرمه ای نیز گزینه های مناسبی برای کت و شلوار داماد می باشند.

مات یا براق

جنس لباس داماد نیز گزینه ای سلیقه ای است. مهم این است رنگ و جنس لباس به شما بیاید و روی تن شما بنشیند. در انتخاب جنس کت و شلوار دقت داشته باشید جنسی را انتخاب کنید که در طی چندین ساعتی که بر تن شماست چروک نشود. نکته ی بعدی این است پارچه های مات گزینه ی مناسب تری برای لباس داماد می باشد. پس بهتر است پارچه های براق و پر زرق و برق را کنار بگذارید.

 

 

لباس داماد

سایز بندی مناسب

بعد از انتخاب کت و شلوار با طرح و رنگ مورد نظرتان نوبت به پوشیدن و اندازه زدن آن است. بسیار مهم است کت و شلوار کاملا اندازه ی شما باشد و روی بدنتان بنشیند. انتخاب سایز بزرگ تر برای لباس دامادی باعث بد فرم نشان دادن کت و شلوار روی لباس شماست.

همچنین سایز کوچکتر باعث می شود فرم بدن شما زشت و خنده دار به نظر برسد. مهم ترین قسمتی که در سایز زدن لباس داماد باید در نظر داشته باشید این است که سرشانه ی کت کاملا روی سرشانه های شما قرار گرفته باشد.

همچنین نکته ی دیگری که بسیار در دید عموم است طول آستین شماست. آستین نباید از مچ شما بلند تر باشد و روی دستتان را بگید.

ساعت و اکسسوری

با توجه به اینکه اکسسوری ها برای مردان کمتر است و معمولا مردها علاقه ی کم تری به استفاده از اکسسوری نشان می دهند. ساعت گزینه ای است که تقریبا به طور همگانی در مرد ها استفاده می شود. اولین گزینه ای که باید در انتخاب ساعت داماد در نظر داشته باشید این است که از جنسی مانند استیل انتخاب خود را انجام دهید. ساعت شما به رسمی تر شدن استایل شما کمک می کند. پس از انتخاب ساعت های اسپرت برای دامادی پرهیز کنید.

رنگ و بند ساعت کاملا شخصی است. اما بهتر است از رنگ طلایی یا نقره ای استفاده کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که حلقه ی شما چه رنگی است. و ساعت خود را با آن ست کنید. اگر می خواهید از ساعتی با بند چرم استفاده کنید بهتر است به ست کردن آن با کمربند و کفش خود نیز فکر کنید.

رنگ پیراهن

اگر رنگی تیره مانند مشکی یا سرمه ای برای کت و شلوار انتخاب کرده اید بهترین گزینه برای رنگ پیراهن شما سفید است. انتخاب پیراهن سفید به شما این امکان را می دهد که برای انتخاب کروات و یا پاپیون و دستمال جیبی انتخابی آزادانه تری داشته باشید. پیراهن مشکی به همراه کت و شلوار سفید شیک ترین و رسمی ترین انتخاب برای مردان است.

دستمال جیبی یا گل

برای جیب کوچک روی کت می توانید از دستمالی هم رنگ و یا مکمل رنگ کروات خود استفاده کنید. جنس این دستمال می تواند ابریشمی باشد. همچنین می توانید از گلی کوچک نیز استفاده کنید. انتخاب یکی از اینها کاملا به سلیقه ی شما باز می گردد که می تواند به استایل و لباس داماد کمک شایانی کند.

کفش

بهترین انتخاب کفش برای داماد کفشی چرمی و مشکی است. اگر میخواهید از رنگ های دیگر کفش های چرمی استفاده کنید حتما آن را با کمربند خود ست کنید. مات و یا براق بودن کفش باز به سلیقه ی شما باز می گردد. اما انتخاب چرمی کفش چرمی مات بهترین گزینه برای یک داماد شیک پوش است.

دکمه ی سر دست

یکی از نکات ریز اما تاثیر گذار در لباس داماد دکمه های سر دست است. برای استفاده از دکمه ها سردست به انتخاب پیراهن های معمولی فکر نکنید. شما باید پیراهنی را انتخاب کنید که قابلیت وصل کردن دکمه های سر دست را داسته باشد. دکمه ی سردست را با سنجاق کروات ست کنید. و تناسب رنگ آن با حلقه و ساعت خود را نیز در نظر بگیرید.

جوراب

جورابی ساده و مشکی مناسب ترین گزینه است. اگر از رنگ های تیره برای کت و شلوار استفاده می کنید جورابی مشکی را انتخاب کنید. بلندی جوراب نیز موردی است که باید توجه خاصی به آن داشته باشید. جوراب را به گونه ای انتخاب کنید که هنگام نشستن و یا اینکه پای خود را روی پای دیگر می اندازید پای شما را بپوشاند. جوراب کوتاه جلوه ی خوبی برای داماد و تیپ های رسمی ندارد پس در انتخاب لباس داماد تاثیر گذار است.

انواع کت و شلوار داماد

  • کت و شلوار ایتالیایی
  • کت و شلوار انگلیسی
  • کت و شلوار آمریکایی
  • کت و شلوار ماندارین
Call Now Buttonتماس با ما