Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و عروسی در تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
مشاوره عقد

اکثر زوج ها پس از برگزاری مراسم عقد شروع به گله و شکایت می کنند. از نظر متخصصین مشاوره عقد علت این شکایت ها تازه بودن رابطه و عدم شناخت، دخالت خانواده ها و دلایل بسیار دیگر می باشد.

در این بخش از پیوند مهرافزا  شکایت های رایج بعد از عقد را برایتان بیان می کنیم.

برخورد منفی

روانشناسان و مشاوره عقد معتقدند که برخورد منفی با موضوعات علی الخصوص موارد ناچیز از جمله فراموش کردن موردی یا هر چیزی که فرد متوجه کار اشتباه خود نباشد، اشتباه بزرگی است. سرزنش کردن فرد هنگام برآورده نشدن انتظارات، سکوت ردن و قهر کردن، غیر از ایجاد فاصله در رابطه، کار مفیدی برایتان نخواهد کرد.

عدم برخورد منفی و ابراز ناراحتی با کلمات مناسب نشان دهنده پذیرفتن مسولیت ناامید شدن‌تان است. با بیان مشکلات راه گله و ندانستن و فراموش کاری را بر روی همسر می بندید! این نکته را هرگز فراموش نکنید که طرف مقابلتان نمی تواند فکر شما را بخواند.

درک احساسات

همانطور که می دانید بهتر است کلماتی را که بین شما و او دوری و ناراحتی می‌اندازد را استفاده نکنید. فراموش نکنید طرف مقابل مسول برخی احساسات و عواطف شما نیست و شاید نتواند را داشته باشد! واقعیت ماجرا اینجاست که اکثر ما نمی‌ توانیم بروز احساسات صحیح داشته باشیم یا حداقل جلوی آن را بگیریم. درست است که وجود برخی احساسات‌ در ما قابل کنترل نیست، اما می توانیم اعمالی که به واسطه آن احساسات انجام می‌دهیم را کنترل کنیم.

پیشنهاد مشاوره عقد تصور کردن خود در آن موقعیت است.

در صورت درک طرف مقابل و متوجه اشتباه خود شدن می توانید از جملاتی که نشانگر تصدیق و احترام گذاشتن به احساسات همسرتان است استفاده کنید.

استفاده از جملاتی چون “قبول ندارم کارم کاملاً اشتباه بوده ولی ناراحتی‌ات را درک می‌کنم” و “بیشتر توضیح بده، شاید بتوانم تو را بفهمم” و… آرامش را در فرد ایجاد می کنید. حتی در صورت مخالفت با طرز فکرش، به او نشان بدهید می‌خواهید نظرش را درک کنید.

مشاوره عقد |شکایت ها

بیان ناراحتی

به گفته مشاورین موسسه تشریفات عروسی پیوند مهرافزا، روانکاوی روابط عاطفی می‌گوید راه های زیادی برای بیان ناراحتی‌ وجود دارد. بهتر است هنگام دیدن کاری که ناراحت‌ تان می‌کند، با لحن معقول و تن صدایی مناسب بیان کنید. ابراز ناراحتی با عصبانیت، اصلاحی در پی ندارد.

مواقعی که به شکل ناعادلانه انتقاد می شوید، سعی کنید اطلاعات ارزشمند و سازنده را ه او انتقال دهید تا پاسخی محکم و قاطعانه داده باشید.

نکته: استفاده از کلماتی چون “هرگز” و “همیشه” در اکثر موقعیت‌ های میان‌ فردی صحت ندارد و مصداق پیدا نمی‌کند.

مشاوره دوران عقد می‌ گوید یکی از بزرگترین دلایل بروز اختلاف در رابطه، توقع بی جایی چون قدرت خواندن فکر می باشد و مایوس شدن را در پی دارد. به سوتفاهم ها و طرز تربیت خانوادگی یکدیگر توجه کنید چرا که از کودکی رفتار پدر و مادر را دیده و لمس کرده است و شما با بیان احساسات و ابراز ناراحتی صحیح می توانید روند زندگی خود را پیش گرفته و آن ها را اصلاح کنید.

بر حق بودن

مشکل عمده همه ما این است که احساس می کنیم همیشه حق با ماست و به قول معروف یه طرفه به قاضی می رویم! بر حق بودن یا همیشه حق با من است طرز فکر غلطی است که صحبت های طلبکارانه و جروبحث را به دنبال دارد.

وقتی یکی از طرفین خود را بر حق بداند، به طرز فکر و عقاید طرف مقابل گوش نداده و فقط دیدگاه خود را منطقی می‌ داند.

چرا بر حق بودن از نظر برخی آانقدر مهم است؟ مگر زندگی مشترک نیست؟ مگر هم تیمی نیستید؟ زندگی بازی نیست که برد و باخت، برنده و بازنده بودن اهمیت داشته باشد.

ارتباط با مناظره فرق دارد. در ارتباط، برد و باخت در بین نیست. درک شدن و فهمیده شدن، خوشایند است و باعث می شود طرف مقابل بداند که چقدر به علاقمند هستید.

جلوی قضاوت بیجا را بگیرید و اجازه دهید که او هم حق نظر دادن داشته باشد.

منبع: ویکی پدیا

 

به این مطالب امتیاز دهید
[Total: 1 Average: 5]
ارسال یک نظر

*

ایمیل شما فقط برای مدیریت قابل دیدن است