Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و عروسی در تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102

یکی از دلایل بدست آوردن خوشبختی و یک زندگی موفق، مشورت گرفتن از افراد با تجربه و مشاوره دوران عقد می باشد.

یکی از اطلاعات مهمی که مشاوره عقد به شما خواهد داد، دلایل اختلاف زوج در این دوره و ارائه راهکار هایی برای حل موارد قابل گذشت می باشد.

در این بخش از موسسه پیوند مهرافزا بخش کوچکی از مشاوره عقد و عروسی را در اختیارتان قرار می دهیم.

دلایل اختلاف

یکی از خدمات مهم موسسه تشریفات عروسی پیوند مهرافزا، در اختیار قرار دادن جلسه های مشاوره دوران عقد و ازدواج برای زوج های عزیز می باشد.

همانطور که میدانید دلایل مشاجره در این دوره حساس متفاوت است اما به طور کلی به چند دسته مهم که بسیار رایج است تقسیم می شوند:

زمان آشنایی کوتاه و عجله برای عقد

عجله برای اجرای مراسم عقد و نداشتن اطلاعات کافی از شخصیت فرد، عدم شناخت یکی از دلایل مهم ایجاد اختلاف در این دوره می باشد. جالب است بدانید تحقیقات اطلاعات جالبی در اختیار روانشناسان قرار داده است؛ احتمال طلاق در دوره عقد در افرادی که کمتر از ۶ ماه آشنایی قبل از دوران عقد داشته‌ اند بسیار بالاست. با گذشت زمان و شناخت بیشتر همسر، ممکن است عادات بد و رفتار ناپسند او (از نظر شما) دیده شود که دوام زندگی مشترک شما را تهدید جدی کند.

 

مشاوره دوران عقد|سوالات

عقد طولانی

ماندن در دوران عقد برای هر زوج دلایل متفاوتی دارد که رایج ترین آن ها مسائل مالی و اقتصادی است. بیکار بودن داماد و عدم توانایی در تامین هزینه ها، عدم وجود مسکن، هزینه های بالا در برگزاری مراسم عروسی، هزینه خرید جهیزیه و … آغاز زندگی مشترک را به تاخیر می‌‌ اندازند و در پی آن دوران عقد طولانی‌ و طولانی تر می‌ شود.

از نظر روانشناسان و طی تحقیقات به عمل آمده بهترین زمان دوران عقد یک سال می باشد و ادامه بیشتر آن موجب بروز اختلافات خانوادگی و تغییر عقاید و… همچنین بالا گرفتن دعوا و در پی آن سرد شدن رابطه عروس و داماد می باشد.

تظاهر و عدم اعتماد

برخی افراد در دوران آشنایی و یا نامزدی، برای بدست آوردن طرف مقابل، بخش زیادی از زندگی خود را مخفی نگه داشته یا با دروغ آن ها را می پوشانند. مواردی چون سابقه کیفری، وجود روابط جدی یا ازدواج ناموفق، اختلاف در دیدگاه مذهبی، وجود بیماری خاص، مصرف مواد و …. باشد.

غافل از اینکه دروغ و پنهان کاری در رابطه تا مدت کوتاهی امکان پذیر است پس از افشای حقیقت، اعتماد طرف مقابل از دست رفته و این اصلا اتفاق جالبی برای شروع زندگی نیست!

علاوه بر این موارد، اتفاقاتی چون دروغگویی، خیانت، رابطه نا مشروع و… از جمله مواردی است که می تواند اعتماد در رابطه را از بین ببرد.

همچنین بخوانید: ازدواج با افراد مطلقه

روابط دور

دور بودن یکی از افراد و عدم حضورش در رابطه برای طولانی مدت، موجب شناخت کمتر می شود که مشکلاتی را به دنبال خواهد داشت.  علاوه بر این موارد عدم حضور فیزیکی موجب سرد شدن و از بین رفتن احساس خواهد شد.

همچنین بخوانید: ازدواج برای پول

 

مشاوره دوران عقد|سوالات

اهمیت بیش از حد به رسوم

متاسفانه در فرهنگ ما ایرانیان رسومات مرتبط با عقد و عروسی آنقدر زیاد و پر هزینه است که شادی دریافت کادو جای خود را به دغدغه داده است! علاوه بر تعداد بالا و هزینه های آن، اهمیت بیش از حد خانواده ها برای برگزاری این رسومات این پروسه را سخت و سخت تر کرده است.

دغدغه برگزاری مراسم ها و چشم و هم چشمی پشت آن جز فشار اقتصادی و عصبی، اضطراب روانی و جدال چیز دیگری نداشته و نخواهد داشت. خانواده ها باید شرایط عروس و داماد را درک کرده و به اختلافات اهمیت بدهند.

در صورت عدم توجه خانواده ها به این مهم، می توان به مراجعه به شخصی متخصص برای مشاوره عقد مراجعه کرد.

تعهد و انتظار

بعد از برگزاری عقد باید به تعهدات و قول های قبل از ازدواج، جامه عمل پوشاند. در غیر این صورت اعتماد فرد مقابل ار بین رفته و انتظارات او تحقق نیافته است؛ این موضوع دلیل محکمی برای بوجو آمدن اختلاف، دلخوری، کدورت و دعوا خواهد شد.

دخالت خانواده‌ ها

به جرات می توان گفت بزرگترین معضل عروس و داماد، دخالت خانواده هاست.

نظر دادن های بیش از حد، نظارت و حساسیت خانواده بر عضو جدید، توجه بیش از حد به رفتار او و… باعث ایجاد کدورت می شود.

از همه مهم تر دخالت در امور روابط زن و شوهر مشکلات آن ها را دوچندان می کند.

مشاوره دوران عقد راهنمایی مهم و مورد نیاز برای جوانان در آستانه زندگی مشترک می باشد که غفلت از آن ممکن است موجب پشیمانی شود.

 

ارسال یک نظر

*

ایمیل شما فقط برای مدیریت قابل دیدن است