Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
85 درصد ازدواج های اینترنتی منجر به طلاق می شود - دفترعقد و ازدواج پیوندمهرافزا

۸۵ درصد ازدواج های اینترنتی منجر به طلاق می شود دفترعقد و ازدواج پیوندمهرافزا

 ازدواج

به عنوان یک امر مقدس و اصلی‌ترین مرحله ورود به زندگی عاطفی با رویکرد پیوند زناشویی از ابتدای تشکیل جامعه بشری، مراحل و شکل‌های مختلفی را گذرانیده تا به شکل امروزی تثبیت شده است.

مهمترین اقدام یا فرایند قبل از ازدواج موضوع آشنایی بین زن و مرد است و در شکل این آشنایی پس از ازدواج توصیه‌های والدین و بزرگترها به وجود می‌آمد و ۹۴ درصد از این گونه ازدواج‌ها منجر به یک زندگی پایدار و بادوام می‌شود، زیرا والدین اگرچه بی‌سواد و متعلق به نسل گذشته باشند اما در این مسئله مهم معیارهایی را در نظر می‌گیرند که به ذهن جوانان کمتر خطور می‌کند ولی متاسفانه در عصر کنونی آداب سنتی و اجتماعی جای خود را به آشنایی‌های خیابانی، ارتباطات تلفنی و اینترنتی داده است.

یک دکترای روانشناسی با بیان اینکه ازدواج‌های موفق که ریشه در آشنایی اینترنتی دارد نیز توسط افرادی صورت گرفته است که از شخصیت‌های پخته‌ای برخوردار بوده‌اند گفت: در واقع آنها به‌ طور تصادفی با هم در اینترنت آشنا شده‌اند نه اینکه از این طریق با هم ازدواج کنند.

منتقدان ازدواج‌های اینترنتی معتقدند که بی‌اعتمادی یکی از عمده‌ترین آسیب‌هایی است که زندگی زوجینی را که به‌ واسطه آشنایی در فضای مجازی با یکدیگر ازدواج می‌کنند، تهدید می‌کند چرا که همواره این دغدغه با آنهاست که آیا همسرشان با افراد دیگری هم چت می‌کند؟

از طرفی آشنایی در فضای چت‌روم‌ها بعدها در روابط زوج‌ها تأثیرات عمیقی می‌گذارد چراکه آنها در مرحله نخست برای برقراری ارتباط با یکدیگر ناگزیرند در برخی از موارد خود را بسیار ایده‌آل معرفی کنند اما این مساله زمان زیادی طول نمی کشد.

روانشناسان معتقدند این نوع ارتباط زمانی می‌تواند به یک آشنایی سالم تبدیل شود که با بلوغ هیجانی هر دو فرد، نظارت موسسات ذی‌صلاح در این امر و مشاوره متخصصان فضای مجازی همراه شود، همچنین حمایت خانواده‌ها از فرزندانشان را، راهکار مناسبی برای کنترل آسیب‌های ناشی از همسریابی اینترنتی می دانند.

با بیان اینکه ۸۵ درصد ازدواج‌های اینترنتی منجر به طلاق می‌شود گفت: بر اساس تحقیقات متخصصان علوم رفتاری و آسیب‌شناسی اجتماعی، ۸۵ درصد ازدواج‌های خودگزین و اینترنتی در ۳ سال نخست زندگی منجر به طلاق می‌شود.