Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و عروسی در تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102

۷مشکل که باعث اختلاف در زندگی میشود.

از قدیم الایام ضرب المثل بسیار زیبایی چون “قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود|” را شنیده ایم که در تمامی مراحل زندگی تاثیر خود را دارد. در اطرافمان مصادیق زیادی دیده و شنیده ایم. از جمله جمع کردن پول، صبر کردن برای رسیدن به هدف والبته صحبت کردن درباره مشکلات!

اگر در لحظه بروز مشکل درباره ان صحبت کنیم ان مسئله برطرف میشود. اما اگر از ان فرار کنیم قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود!

در اینجا شما را با ۷ مشکل که حل نکردنشان موجب پشیمانی میشود را با شما اشنا میکنیم.

-مشکل اول

بی توجهی به حساسیت های اخلاقی همسر

گاهی اوقات انسانها درباره بعضی از کارهایشان نسنجیده عمل میکنند. در بعضی موارد ان کارها بر مبنای عادت و کاملا بی منظور است اما باعث ناراحتی اطرافیان ما میشود.

طبق تحقیقات روان شناسان روی ۱۶۰ زوج، ثابت شده که زوج ها در اوایل رابطه شان جلوی رفتار هایی از این قبیل را میگرفته اند اما پس از بدست اوردن یکدیگر،  ان رفتار ها را به زندگی خود بازگردانده اند.

روانشناسان ادامه دادن رفتارهای ازاردهنده و ایجاد دلخوری در طرفین را «الرژی زا های ارتباطی» می نامند. این الرژی ها مانند الرژی های جسمی هستند که بی توجه بودن به انها باعث بدتر شدنش میشود.

به همین حالت بسیار دیده و شنیده ایم که ازدواج های طولانی مدت به کوچکترین دلیل از هم میپاشد.

مثال: اگر یکی از زوجین نظافت اتاق مشترک و یا سرویس های حمام و دستشویی را رعایت نکند، ممکن است ناراحتی در حد تذکر پیش بیاید. اما تکرار ان موجب جدال میشود.

راه حل: اگر همسرتان ناخواسته و فقط طبق عادت های بد و یا حواس پرتی کاری یا رفتاری را که موجب ناراحتی شما میشود را انجام میدهد، میتوانید با صحبت کردن به ارامی و مهربانی ان مسئله را حل کنید.

گاهی اوقات فقط با صحبت کردن و تذکر دادن بسیاری از مشکلات حل میشوند. اما اگر پس از صحبت کردن ان مسئله برطرف نشد، بروز مشکلات جدی تر شروع میشود.

بیشتر بخوانید بهترین دفتر ازدواج شیک در جنت آباد تهران

مثال: زوجی را میشناختم که ازدواج عاشقانه ای را داشتند. خانم خانه شخصی بسیار لوس بود و به قول معروف اشکش دم مشکش بود و با هر فیلم و سریال و هر مسئله کوچکی گریه بلندی سر میداد. این مسئله باعث فاصله بین او و همسرش شد.

پس از ۱۰ سال که ان زن با بیماری درگذشت، ان مرد در حسرت همان گریه ها بود.

-مشکل دوم

ایجاد اختلال در روابط عاطفی

سبک های مختلف تربیتی در خانواده تان و تفاوت ان با خانواده همسرتان موجب نوعی اختلال در رابطه عاطفی و حتی بروز احساساست شود.

مثال: مثال های متعددی که انتونی رابیتز، نویسنده مشهور کتاب های روانشناسی، درباره رابطه با همسرش تعریف میکند.

اختلاف تربیتی در بین خانواده این زوج نیز وجود داشت که برای مثال پدر رابیتز در زمان مجادله عادت به داد و بیداد و صحبت کردن داشت، اما پدر زنش تنها اتاق را ترک  میکرد. این اخلاق که به این دو ارث رسیده بود موجب فاصله بین ان دو شد که با صحبت کردن برطرف شد.

در این شرایط تفکر زوجین بی اهمیتی برای شخص مقابل و علاقه نداشتنش برداشت میشود.

یک راه دیگر برای مقابله با فریاد زدن طرف مقابل، ابراز عشق است. رابیتز میگوید«شاید فریاد زدن راهی برای درخواست کمک است که بگوید دارم از کوره در میروم» شاید بهتر است در این شرایط باید متمرکز بوده و درک کنیم که موقع عصبانیت حلوا خیرات نمیکنند..

ارسال یک نظر

*

ایمیل شما فقط برای مدیریت قابل دیدن است

Call Now Buttonتماس با ما