Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و عروسی در تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
اختلافات خانوادگی 2

در بخش اول مواردی را که موجب اختلاف ناشی از اختلافات خانوادگی ۲ و تاثیرش در زندگی و رابطه زنا شویی توصیف کردیم.

حسادت و مقایسه‌

در برخی خانواده‌ها شخصی نسبتا درجه یک از جمله جاری یا باجناق هست که بیشتر مورد احترام یا تعریف و تمجید خانواده ها قرار میگیرد. این شخص معمولا یا دامادی مرفه و یا عروسی تحصیل کرده است!

فردی که در جایگاه پایین‌تری قرار دارد، چه به صورت واقعی و چه برداشت‌های شخصی، احساس حسادت و حقارت می‌کند و طبیعی است  که تمایلی به رفت و امد با اعضای خانواده همسر نداشته باشد.

گرچه که تبعیض قائل شدن اطرافیان کاری ناپسند بوده و بدون شک موجب تکدر خاطر و ناراحتی او می‌شود.

راه‌حل: نمی‌توان منکر برخی رفتارهای ناپخته نسبت به عزیز کرده‌ها شد، اما قطعا ترک معاشرت هم چاره مناسبی نیست.

فرد باید جای قطع رابطه خود را شناخته و به خود ایمان اورد. برای بروز توانایی‌ها و استعدادهای خود کوشش کند. چرا که هرانسانی دارای نقاط ضعف و قوت است.

تیکه انداختن

خودشیفتگی و زخم زبان‌های اعضای خانواده همسر، نقش بسیار پررنگی در تداوم مشکلات رفت و آمدهای فامیلی دارد.

اگرچه بعضی ها در قالب شوخی، نیش بر روح و روان دیگری می‌زنند. از سوی دیگر، بعضی خانواده ها دیدار را به معنای کسب اخبار جدید و سرک شنیدن میدانند.

دیدار تعریف دارد که امروزه به دلایل بسیاری تعریف ان در خانواده ها چیز های دیگری تغییر شکل یافته است.

راه‌حل: تفاوت‌های رفتاری، گفتاری و منشی با توجه به سبک تربیت خانواده ها در افراد متغیر است. برخورد ما نیز با انها در شرایط و نسبت های مختلف خانواده متفاوت است.

این همسرتان است که باید در این شرایط ترتیبی چیند و پشت حق دراید که ان شخص متوجه اشتباهش شود.

مثلا میتوانید در مقابل شوخی‌هایی که به گونه‌ای حالت تمسخر یا تیکه دارند، میتوانید به آنها بگویید: «نگاه جالبی به مسائل دور و بر‌تان دارید، اما قطعا مورد پسند خیلی‌ها نیست!»

البته در این حالت سعی کنید به خود مسلط باشید، گویی که فقط ابراز عقیده می‌کنید تا بحثی در خانواده پیش نیاید.

 از دماغ فیل افتاده‌های عزیز

چیزی که امروزه بسیار مورد استفاده قرار میگیرد، پز دادن است!!

خود بالا بینی یک بیماری مسری است که نیاز به درمان دارد. بسیار دیده شده که خانواده ها از مسافرت ها گرفته تا عطر و لباس تنشان را در جمع ها مهمانی ها به نشان پز دادن بیان میکنند! که البته این مسئل خوشایند خیلی از حضار نیست.

راه‌حل: آیا تا کنون درستی یا نادرستی سبک زندگی خویشاوندان تجملگرایتان را مورد تفحص قرار داده‌اید؟ به راستی چرا چنین رفتار می‌کنند؟ و…

پاسخ به سوالات فوق می‌تواند نظرگاه شما را نسبت به این مدل معاشرت‌ها عوض کند. اما اگر مخالف سیاق آنان در زندگی هستید، چه لزومی دارد به خاطر خوشایندی احوالشان، خود را فراموش کنید و ‌‌خود و خانواده‌تان را به زحمت بیندازید.

در کل خانواده از انسان عضوی است جدانشدنی! قطع رابطه و عدم رفت و امد فقط انسان را تنها و بدون پشتوانه میکند.

گاهی نادیده گرفتن و گذر کردن در مقابل بعضی رفتار ها برای قلب انسان خوشایند تر است. چرا که خشم و کینه توزی جز سیاهی قلب و کدر کردن روح نتیجه ای ندارد.

بهترین دفتر عقد شیک در تهران  را حتما مطالعه کنید.

ارسال یک نظر

*

ایمیل شما فقط برای مدیریت قابل دیدن است