Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
ویژگی های بهترین همسر دنیا - سفره عقد و دفترعقد و ازدواج در غرب تهران پیوندمهرافزا

ویژگی های بهترین همسر دنیا سفره عقد و دفترعقد و ازدواج در غرب تهران پیوندمهرافزا

در این مقاله راهنمایی های در رابطه با بهترین همسردنیا بودن به شما عزیزان ارائه میدهیم . همراه ما باشید.

تا می‌توانید خوب باشید

بسیاری از روش‌های ترمیم رابطه، روی تحقیقات بیست ساله‌ی جان گاتمن (John Gottman) روانشناس پرکار و معروف، در حوزه‌ی روابط زناشوئی پایه‌گذاری شده است. یکی از مهمترین کشفیات او از آنالیز اطلاعات و شواهدِ روابط میان زوج‌ها، این بود که همسران شاد در رابطه‌شان به ازای هر یک رفتار منفی و ناخوشایند که دارند، پنج رفتار مثبت از خودشان نشان می‌دهند. این یافته‌ی گاتمن در همه‌ی روابط زناشویی پایدار صدق می‌کرد، حتی در مواردی که زن و شوهر نسبت به هم سرد و غیر صمیمی بودند.

او می‌گوید: این رفتارها حتما نباید حرکات و اعمال باشکوهی باشند؛ یک لبخند، تکان دادن سر، یا به زبان آوردن کلمه‌ای که نشان دهنده‌ی توجه شما باشد بسیار تأثیرگذار است. از راه‌های گوناگون به همسر خود نشان دهید که دوستش دارید و شیرینی و دوام رابطه برای‌تان اهمیت دارد.

بدون قضاوت گوش کنید

با گوش‌های خود به همسرتان عشق بورزید.

برای اینکه بهترین همسر دنیا باشید باید قضاوت و تعصب را کنار بگذارید. گوش دادن از مهارت‌های اساسی و مهمِ ارتباط با همسر است. با گوش دادن به حرفهای همسرتان به او اعلام می‌کنید که به تو علاقه‌مندم و احساسات و خواسته‌های تو برایم مهم است.

همه‌ی ما انسان‌ها وقتی خشنود می‌شویم که بدانیم همسرمان در عشق جدی و ثابت قدم است و در رابطه‌ی با او، در امنیت احساسی و عاطفی هستیم. عیب‌جویی، انتقاد و مسخره کردن، فردی که به او عشق می‌ورزید را تحقیر می‌کند.

توجه، توجه، توجه

مردم اغلب تلاش می‌کنند تا توجه و علاقه‌ی شریک زندگی‌شان را به دست آورند. معمولا افراد پس از گذشت چند سال از ازدواج، مانند اوایل به یکدیگر توجه نمی‌کنند. گاتمن در تحقیقات خود پی برد زوج‌هایی که حداقل در ۷ سال اولِ زندگی مشترک‌شان شاد می‌مانند، ۸۶٪ اوقات به همسرشان توجه می‌کنند؛ در مقابل زوج‌های ناموفق تنها ۳۳٪ به همسر خود توجه نشان می‌دادند.

بدی‌ها را نادیده بگیرید و خوبی‌ها را ستایش کنید

در طبیعتِ زندگی، بدی‌ در کنار خوبی‌ وجود دارد. مطالعات نشان داده زوج‌هایی که بر ویژگی‌های منفی یکدیگر تمرکز می‌کنند؛ توانایی دیدن ویژگی‌های خوب همسرشان را از دست می‌دهند. همه چیز به مدیریت فکر و رفتار شما وابسته است. تصمیم بگیرید ذهن‌تان را پیوسته معطوف ویژگی‌های مثبت همسرتان کنید. نادیده گرفتن نقاط ضعف و صحبت کردن و نظر دادن درباره‌‌ی ویژگی‌های خوب همسرتان، حس خوبی را در هر دوی شما بوجود می‌آورد.

اگر همیشه به ایرادهای همسرتان فکر کنید روز به روز از او دورتر می‌شوید.

آداب بحث و مشاجره را رعایت کنید

برای اینکه بهترین همسر دنیا باشید باید حواس‌تان به جدل کردن‌تان باشد. دعوای همسران یک اتفاق طبیعی و ناشی از تفاوت میان زن و مرد است. حتی در مورد بعضی زوج‌ها دیده شده که کشمکش‌ها و جر و بحث‌های آنها، باعث رشد و پیشرفت رابطه‌ شده است؛ البته این فقط در صورتی است که هیچ‌کدام به فکر بُرد و باخت نباشند. جان نش (John Nash) در سال ۱۹۵۰ ثابت کرد که می‌توان از مشاجره نتیجه‌ای غیر از بُرد یک طرف و باخت دیگری به دست آورد؛ و آن رسیدن به توافقی است که رضایت هر دو طرف را به همراه داشته باشد. پس از آن، این روش به «تعادل نش» معروف شد.

آسیب پذیری خود را ابراز کنید

همه‌ی ما نگران این هستیم که آیا دیگران ما را دوست دارند یا نه. این نگرانی، بخصوص در مورد کسانی که دوست‌شان داریم بیشتر است. وانمود نکنید که هیچ ترسی ندارید؛ ترس خود را نشان دهید و درباره‌‌ی آن صحبت کنید. در غیر این صورت همسرتان فکر می‌کند شما نسبت به او سرد هستید. وقتی به خود اجازه می‌دهید که در مقابل او آسیب پذیر و ضعیف باشید، در واقع به او فرصت داده‌اید تا همه‌ی شما را بشناسد.

اجازه دهید شما را بشناسد

بعد از گذشت چند سال از ازدواج، احتمالا زندگی روتین و خسته کننده می‌شود. چون شما صحبت با همسرتان را متوقف کرده و بر مسائل روزمره تمرکز می‌کنید. در حالی‌که برای اینکه همسر خوبی باشید هرگز نباید از در میان گذاشتن مسائل شخصی‌تان با او دریغ کنید. همیشه با همسر خود درباره‌ی ترس‌ها، ایده‌ها، آرزوها و رویا‌های‌تان حرف بزنید و به رابطه تازگی ببخشید.

از خود گذشتن را فراموش نکنید

این طرز تفکر که سهم شما در ازدواج تنها ۵۰ درصد است درست نیست.

برای اینکه همسر خوبی باشید، گاهی اوقات و در شرایطی که همسر شما موقعیت سختی را می‌گذراند؛ باید بارِ رابطه را به دوش بکشید و عشق و علاقه‌ی خود را نشان دهید.