Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102

واسطه ازدواج

توصیه هایی برای واسطه ازدواج

در برخی موارد بهتر است کسی برای ۲ نفر واسطه ازدواج نشود.چون برخی افراد واسطه گری برای ازدواج را بلد نیستند و باعث دلخوری و ناراحتی می شوند.

در قدم اول، خانواده ها باید ببینند چه فردی و با چه خصوصیات اخلاقی واسطه ازدواج آن ها و فرزندشان شده است. در ادامه چند توصیه به افرادی که می خواهند واسطه ازدواج دیگران بشوند، ارائه می شود.

با نظر خودتان دیگران به هم وصل نکنید

شما اول باید درباره دختر و پسر و خانواده هایشان شناخت داشته باشید و ببینید که توقعاتی از همسر آینده خود دارند با هم تطابق دارد یا نه؟

نباید چیزی که خود فکر می کنید خوب است را به آنها القا کنید .بعد از بررسی آنها را به یکدیگر معرفی کنید.

بیش از حد تعریف نکنید

افرادی که قصد معرفی دو نفر را به یکدیگر دارند نباید تعریف الکی و بیش از حد کنند.

بهتر است فرد مورد نظر را به خانواده ها معرفی کنند.

اول با پسر صحبت کنید

برای معرفی دو نفر به یکدیگر اول از همه بهتر است با پسر صحبت کنند و شرایط و خصوصیات اخلاقی و ظاهری دختر را به او بگویند و در صورتی که پسر تائید کرد با دختر مطرح کنند .

چون دختر ها روحیه حساس تری دارند و در صورت انجام نشدن ممکن است ناراحت شوند.

و پس از تائید دختر و پسر،خانواده ها را باهم آشنا کنند ولی به هیچ وجه به آنها قول سر گرفتن ازدواج را ندهند چون ممکن است در اینجا مشکلاتی بوجود بیاید و ازدواج سر نگیرد.

خیلی اصرار نکنید

خیلی ساده پیشنهاد خود را بگویید و اجازه دهید، خود افراد تصمیمات بعدی را بگیرند.

بگویید که شناخت صد در صد ندارید

وقتی خانواده ها را به یکدیگر معرفی می کنید این را هم به خانواده های طرفین بگویید که من فقط شما را به هم معرفی کرده ام و شناخت خیلی کافی ندارم. خودتان باید هر تحقیقی لازم است انجام دهید.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.