Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و عروسی در تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
همسر | دفتر عقد و ازدواج شیک | غرب تهران | پیوند مهر افزا | عقد و ازدواج

شناسایی عوامل مخرب در زندگی زناشویی ( بخش دوم )

– بی‌توجهی، سمی که زندگی مشترک را تلخ می‌کند:

یکی از بزرگترین دشمنان زندگی مشترک بی‌توجهی است، هیچ چیز مانند نگاه کردن به همسر و توجه به او زندگی را شیرین نمی‌کند؛ اگر همسرتان لباسی پوشید که او را بسیار مرتب و آراسته نشان می‌داد حتما واکنش نشان دهید و مورد تمجید و تعریف قرار دهید چرا که تعریف و تمجید در صورتی که به جا و اندازه باشد عشق شما و همسرتان را زیاد می‌کند.

– اضافه کاری، عشق‌ به همسرتان را کم می‌کند:

🔹 اگر شاغل هستید سعی کنید همیشه اضافه کار نمانید چرا که ساعات کار بالا موجب خستگی و عصبانیت شما می‌شود و با انتقال آن به فرزند و همسرتان کانون گرم خانواده آسیب می‌بیند.

🔸 سعی کنید زود به خانه برگردید و قبل از شام کمی وقت خود را برای صحبت کردن با همسرتان اختصاص دهید در این زمان تمام مشغله‌های فکری را از خود دور کنید و همه توجه‌تان به همسرتان باشد.

#همسرانه

زوج‌ها باید یکدیگر را محترمانه خطاب کنند تا دیگران هم با احترام با آن‌ها برخورد کنند. اگر زن و شوهری در جمع‌های فامیلی با کلمات نامناسب همدیگر را صدا کنند، مطمئن باشند که بقیه هم همان طور آن‌ها را صدا خواهند کرد. همچنین زوج‌ها نباید حتی در ذهن شان هم نسبت به هم نظر سوء داشته باشند. وقتی مرد یا زنی نسبت به همسرش مدام فکرهای بد کند، روی رفتارش تاثیر می‌گذارد و در ارتباط با همسرش به مشکل بر خواهد خورد.

#هر_دو_بدانیم

🔹 یادتان نرود که در یک خانواده موفق، شما و همسرتان در یک گروه هستید. پس هنگامی که او از یک موضوع گلایه می‌کند، فورا حاضر جوابی نکنید و با گفتن یك مشکل بزرگتر، از او سبقت نگیرید.

🔸 در جریان یک بحث دوستانه، به حرفها، اعتراضها و حتی گلایه طرف مقابل خوب گوش کنید و از او هم بخواهید که به حرف‌های شما بدون قطع کردن گوش کند.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.