Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
نگهداری از دسته گل های خاطره انگیز - سفره عقد و دفتر عقد و ازدواج پیوند مهرافزا

نگهداری از دسته گل های خاطره انگیزسفره عقد و دفتر عقد و ازدواج پیوند مهرافزا

نگهداری از دسته‌ گل‌ هایی که معنای خاصی دارند، خاطرات را زنده نگه داشته و یک دکورِ ارزان‌قیمت برای خانه‌ به حساب می‌ آید.
با استفاده از روشِ آویزان کردن به راحتی می‌توانید گل‌ها را خشک کرده و دوباره از آن‌ها در یک چیدمان گلِ بلندمدت استفاده نمایید.

این روش به ویژه برایِ گل‌هایی که ساقه‌هایی بلند دارند، مانندِ رُز و یا گل ادریس کارآیی دارد، اما در موردِ سایرِ گل‌ها نیز می‌تواند موردِ استفاده قرار بگیرد.

چیدمانِ گل‌های خشک شده، حسی رمانتیک، طبیعی و قدیمی را به فضایِ خانه می‌دهد و شما می‌توانید سال‌هایِ سال از تماشایِ این چیدمان لذت ببرید.

برای انجامِ این کار:

۱٫ ابتدا از دسته گلِ اصلی از زوایایِ مختلف عکس بگیرید تا بعد‌اً بتوانید دوباره گل‌هایِ خشک شده را با‌‌ همان روشِ چیدمان کنارِ هم قرار دهید.
۲٫ سپس تمامِ برگ‌ها را جدا کنید. گل‌ها را به دسته‌هایِ کوچکتری تقسیم کنید تا از خرد شدنِ آن‌ها جلوگیری شود.
۳٫ دسته‌هایِ گل را از ساقه با کشی پلاستیکی به هم ببندید، سپس ریسمانی را به انتهایِ آن‌ها ببندید و با آن گل‌ها را به طورِ وارونه آویزان کنید.

آویزان کردنِ گل‌ها به صورتِ وارونه را در محلی انجام دهید که تهویه خوبی داشته باشد. این گل‌ها باید به دور از تابشِ نورِ مستقیمِ آفتاب باشند. همچنین مناطقِ مرطوب موجبِ خراب شدن و تغییرِ رنگِ آن‌ها می‌شود. زیرشیروانی‌ها و یا کمد‌ها مکانی عالی برایِ انجامِ این کار هستند.

نگهداری از دسته گل های خاطره انگیزسفره عقد و دفتر عقد و ازدواج پیوند مهرافزا

نحوه خشک کردن گل های مهم زندگی تان

دسته گل عروسی یادگاری بزرگی برای هر عروس است.ما اینجا می خواهیم چگونگی حفاظت و خشک کردن دسته گل های مهم زندگی تان به شما آموزش دهیم.
اگر بشود دسته گل شب نامزدي يا عروسي، سبد گل اولين جلسه خواستگاري، شاخه‌هاي زيباي رز كه براي تولد فرزندت هديه گرفته‌اي يا دسته گلي كه يك دوست براي قبولي‌ شما در دانشگاه آورده را خشك كنید، آن وقت مي‌شود روي اين گل‌هاي خاطره‌انگيز به عنوان دكوري زيبا حساب كرد.
قبل از انتخاب روش خشک کردن خود، در نظر گرفتن بودجه شما و انتظاراتان از دسته گل خود را در نظر بگیرید.
روش پرس كردن گل‌ها مي‌تواند روش خوب و ساده‌اي باشد. دستگاه پرس گل دو صفحه نئوپان است كه در ۴ طرفش سوراخ‌هايي دارد و به وسيله پيچ و مهره روي هم بسته شده‌اند. براي استفاده از اين دستگاه بايد گل‌ها را لاي روزنامه قرار داد و آن را بين دو صفحه دستگاه گذاشت. وقتي گل‌ها تحت فشار قرار بگيرند، خشك مي‌شوند اما دقت داشته باشيد هنگام قرار دادن گل‌ها لاي روزنامه روي گل به طرف پايين باشد. اين روش براي خشك كردن بيشتر گل‌ها (از جمله ژريرا، بنفشه، مارگريت و گل‌ها و برگ‌‌هايي كه ارتفاع و عمق كمتري دارند)‌ مناسب است، اما گل‌‌هاي جعفري و داوودي نبايد با اين روش خشك شوند.
البته اگر اين دستگاه در دسترستان نبود، مي‌توانيد از تعدادي كتاب سنگين نيز براي اين كار استفاده كنيد.
با دانه‌هاش شن هم مي‌شود گل‌‌هاي خشك و خوبي از كار درآورد. براي اين كار بايد ابتدا شن‌ها را شست و كاملا تميزشان كرد. سپس بايد گل‌ها را داخل شن خواباند. دقت داشته باشيد كه درون شن سنگريزه‌هاي درشت نباشد تا آسيبي به گلبرگ‌هاي گل نرسد.
استفاده از سيليكاژل هم مي‌‌تواند روش خوبي باشد. اين ماده شيميايي كه در داروخانه‌ها موجود است، ماده‌اي به رنگ آبي آسماني است كه وقتي رطوبت را به خود مي‌گيرد به رنگ صورتي درمي‌آيد.
پس مي‌توان گل‌هاي تازه را درون اين ماده فرو برد و تا زمان خشك شدن آنها صبر كرد.
سيليكاژل را چندين مرتبه مي‌توان استفاده كرد يعني وقتي مرطوب و صورتي رنگ است، آن را درون فر گاز قرار داده تا دوباره آبي رنگ شود.
يادتان باشد اين ماده دانه‌هاي درشتي دارد، به همين دليل لازم است قبل از استفاده آسياب و سپس الك شود. استفاده از سيليكاژل بهترين روش براي خشك كردن گل‌هاي حساسي چون ليليوم و آنتريوم است.
خشك كردن گل‌ها در محلول گليسيرين و آب داغ هم روش خوبي براي گل‌هاي خوشه‌اي مثل شاخه‌هاي اكاليپتوس است. روش كار به اين صورت است كه بايد يك قسمت از گليسيرين را با دو قسمت آب داغ نمك زده مخلوط كرد و شاخه‌هاي گل را درون آن فرو برد.
خشک کردن با هوای خشک شاید گران قیمت باشد ولی می توانید با این روش گل ها را به روش طبیعی خشک کرد. گل در هنگام خشک کردن شکل اصلی خود را از دست داده و در برخی موارد بسیار تیره و یا سیاه و سفید تبدیل خواهد شد. و گل چند روز بعد از عروسی، دچار پوسیدگی می گردند. در حالی که گل رز می تواند با هوای خشک، سوسن و ارکیده نمی تواند با هوا خشک کرد.
بسیاری از مردم می خواهند گل وارونه یا آویزان را با استفاده از اسپری مو خشک کنند. در صورتی که تجربه نشان داده است، اسپری مو یک پوشش ضخیم به اندازه کافی برای جلوگیری از ریختن گل را ارائه نمی دهد. حلق آویز گل وارونه هیچ کمکی برای خشک شدن نمی کند، فقط ممکن است گل از پژمردگی به سمت پایین با گرانش ، آنها را به سمت بالا پژمردگی فرق داشته باشد.
یخ خشک شدن از آخرین فن آوری برای حفظ عروسی دسته گل است. ارکیده، نیلوفرهای، و همه انواع گل می توان با یخ خشک حفاظت کرد. متاسفانه شما نمی توانید این کار را در خانه انجام دهید بدون نیاز خلاء یخ خشک کردن را نمی توان استفاده کرد. روش یخ خشک کردن در دسته گل عروسی هزینه بر است.
در نهایت باید گفت خشک کردن برای حفاظت گل برای تدام ماندگاری برای سال های متمادی است .
پس بهتر است بدانید گل خشک وقتی در معرض هوا قرار گیرد هرگز همواره خشک نمی شود. زیرا همیشه مقداری رطوبت در هوای اتاق می تواند برای گل خشک مضر باشد.البته استفاده از یخ خشک تمامی رطوبت موجود در گل را میگیرد.
گل خشک شده را در محفظه خلاء برای جلوگیری از خراب شدن و پوسیدگی نگهداری کنید.
براي سريع‌تر خشك كردن گل‌ها با اين روش مي‌توانيد از روش اتو كردن استفاده كنيد، يعني گل‌ها را بين دو دستمال كاغذي قرار دهيد و چند ورق روزنامه زير و روي آن قرار دهيد و سپس اتو را روي آن بگذاريد. اين روش راه خوبي براي خشك كردن گل رز و كامليا خواهد بود.

یک روش جدید و ساده با استفاده از مایکروویو:

برای خشک کردن گل ها مراحل زیر را انجام دهید:
چهار لایه دستمال کاغذی را روی سینی ماکروویو قرار دهید و روی آنها کاغذ خشک کن پهن کنید.
گل ها را با فاصله روی کاغذ خشک کن بچینید. اگر گل ها بزرگ هستند از دستمال های بیشتری استفاده کنید.
یک لایه کاغذ خشک کن روی گل ها پهن کنید و روی آن را با چند دستمال کاغذی بپوشانید.
ظرف سنگین را روی گل ها و دستمال ها قرار دهید و دستگاه را روشن کنید.
برای خشک شدن گل ها به سه تا چهادرت دقیقه حرارت متوسط نیاز دارید. اگر گل ها و برگ های انتخابی شما تیره رنگ هستند، از درجه حرارت پایین تری استفاده کنید.
هر یک دقیقه گل ها را بررسی کنید تا در صورت جابجا شدن برگ ها یا گلبرگ ها، آنها را در جای خود قرار دهید. رطوبت گل ها را نیز باید در هر بار بررسی کنید. گل ها بعد از این مدت باید به طور کامل خشک شده باشند. البته فراموش نکنید که گل های بزرگ و آب دار به زمان بیشتری برای خشک شدن نیاز دارند اما این فرآیند نباید به سرعت و با درجه حرارت زیاد انجام شود چرا که در این شرایط گل ها بسیار شکننده خواهند شد.
بعد از اینکه گل ها خشک شدند آنها را برای چند دقیقه داخل دستگاه خاموش نگه دارید.
وساده ترین روش که با این روش گلهای رز زیادی رو می توان خشک کرد :
گلها رو بعداز چیده شدن توسط یک نخ ببندید و آنها را به صورت آویزان به مدت دو هفته در هوای خشک اتاق رها کنیدُبعداز حدود دو هفته گلها خشک میشن و اگر در جای خشک و خنک و دور از دسترس حشرات نگهداری بشه تا مدتها میتونید گلهای خشک زیبایی داشته باشید.

نکته:گلهای رز رو سعی کنید به صورت غنچه خشک کنیدچون ماندگاری بیشتری خواهد داشت.