Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
نکات مهم در انتخاب کفش عروس - سفره عقد و دفترعقد و ازدواج در غرب تهران پیوندمهرافزا

نکات مهم در انتخاب کفش عروس  – سفره عقد و دفترعقد و ازدواج در غرب تهران پیوندمهرافزا

اولین فاکتوری که در موقع انتخاب کفش باید به آن دقت کنید ، بلندی و شکل لباس عروس می باشد و باید با توجه به لباس عروس ایده آل خود ، کفش هایتان را انتخاب کنید و یا با توجه به مدل کفش ایده آل تان ، لباس عروس انتخاب کنید . برای مثال ، برای لباس عروس های کوتاه و یا بدون آستین ، مدل کفش های صندل و یا روباز به شما توصیه میگردد . اگر بخواهیم بدون در نظر گرفتن مدل لباستان به شما کفشی را پیشنهاد کنیم ، کفش های پاشنه متوسط ( ۵-۷ سانت ) که  بند آنها به دور مچ پا بسته می شوند ، بسیار زیبا و چشم نوازند .

توجه نمایید که وقتی برای آخرین پرو لباس عروس میروید و میخواهید قد نهایی لباس را تعیین کنید ، حتما کفش های عروسیتان را به پا داشته باشید ، چرا که اگر لباس کوتاه شود ، جلوه و شکوه خود را از دست خواهد داد و چنانچه فقط چند سانت از جلو لباس روی زمین باشد ،  تمام تمرین هایی که برای رقص داشتید را خراب خواهد کرد و علاوه بر آن احتمال زمین خوردنتان بسیار زیاد خواهد شد .

نکاتی مهم در انتخاب کفش - سفره عقد و دفترعقد و ازدواج در غرب تهران پیوندمهرافزا

۲- رنگ کفش های عروس

در حالت کلی و سنتی ، کفش عروس سفید است ، اما در زمان حال می توان رنگ کفش را با جواهرات عروس هماهنگ کرد . مثلا اگر عروس از طلای سفید با برلیان وایت استفاده خواهد کرد ، کفش نقره ای رنگ و یا کفشی سپید با نگین های نقره ای میتواند ظاهری جذاب به شما هدیه نماید . در مواردی که از طلای زرد یا رزگلد ( طلای صورتی ) استفاده خواهد شد ، کفشی به رنگ شامپاینی ( رنگی بین طلایی و نقره ای – در واقع طلایی بسیار کمرنگ است ) بسیار مناسب خواهد بود .
عروس های جسور در برخی از عکس های خود ، از کفش های قرمز رنگ براق و دستکش های بلند قرمز رنگ استفاده میکنند که اغلب در این موارد کفش ها و دستکش ها ، هر دو از جنسی براق مانند ساتن و ورنی ، یا جنسی مات مانند جیر انتخاب می شوند . فراموش نکنید شما با انتخاب نوع و رنگ لباس عروسیتان و سایر اجزایش فرصت شناساندن سلایق و علایقتان را دارید و این مختص شماست . هر کاری که دوست دارید انجام دهید ، چرا که امروز روز شماست . اگر میخواهید پشیمان نشوید ، به نظر دیگران اهمیت زیادی ندهید .

نکاتی مهم در انتخاب کفش - سفره عقد و دفترعقد و ازدواج در غرب تهران پیوندمهرافزا

۳- توجه به فصل و زمان مراسم عروسی

یکی از نکاتی که باید مورد توجه قرار گیرد ، زمان و فصل مراسم عروسی است . چنانچه دمای هوا گرم باشد ، کفش های باز و نیمه باز و در فصولی که دمای هوا به نسبت کمتر می باشد ، کفش های نیمه باز و یا کاملا رو بسته مناسب تر است . در مراسمی که مصادف با فصول سرد است و لباس عروس کوتاه انتخاب شده است نیز، بوت های مزین به سنگ های تزیینی انتخاب خوبی است .

۴- سعی کنید یک جفت کفش راحت به عنوان کفش های یدک همراه خود داشته باشید .

در صورت شکستن پاشنه و یا اذیت شدن پایتان ، سریعا کفش هایتان را عوض کنید . شما در روز عروسیتان به طور متوسط  هشت تا دوازده ساعت کفش ها را به پا خواهید داشت . در صورتیکه عسکبرداری و فیلمبرداری قبل از مراسم در باغ انجام شود ، به احتمال نود درصد کفش های شما گلی و کثیف خواهند شد ، و کفش های نو ، تقریبا همیشه باعث اذیت شدن پا می شوند .  پس برای جلوگیری از اضافه شدن استرس ، از قبل همه چیز را محیا نمایید .