Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و عروسی در تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
عشق | دفتر عقد و ازدواج شیک | غرب تهران | پیوند مهر افزا | عقد و ازدواج

نشانه های عاشق شدن

هر رابطه از چیز‌های زیادی مانند دوستی، جاذبه‌ جنسی، سازگاری فکری و البته عشق تشکیل شده است. عشق، آن چیزی است که رابطه را قوی و منسجم می‌کند. برخی از ما گاهی نشانه‌های عاشق شدن را در خود حس می‌کنیم

نشانه های عشق را کجا باید در بیابیم؟چگونه درک کنیم واقعا عاشق شده ایم یا خیر؟.

۱٫ عشق در نگاه اول درست نیست

«عشق »در نگاه اول اصلا درست نیست و وجود ندارد شاید یک جور هیجان اشتیاق باشد ولی صد در صد عشق نیست چون عشق را نمی توان به این سرعت حس کرد

درست است که عشق شامل تعامل جنسی نیز می‌شود، اما با آن تفاوت دارد، زیرا عشق احساسی است که با گذشت زمان ایجاد می‌شود.

۲٫ رابطه‌ بدون عشق رابطه‌ای تمام و کمال نیست

ممکن از نظر جنسی با شریک زندگیتان مشکلی نداشته باشید حتی جذب او هم شده باشید ولی در زندکیتان هیچ اشتیاق و عشقی وجود ندارد و شما واقعا عاشق همسرتان نیستید و زندگی بدون رابطه عاشقانه یعنی پایان همه چیز. وقتی آتش جاذبه‌های جنسی خاموش شود، از او خسته می‌شوید.

۳٫ عشق برای کامل شدن به زمان نیاز دارد

رابطه شیرین و عاشقانه یک شبه ایجاد نمی شود زمان میخواهد باید به این رابطه زمان داد  تا به اشتراک هاییی برسید مثل : افکار، ترس‌ها، رؤیا‌ها و امید‌های مشترکی داشته باشید

۴٫ آیا فقط یک عشق واقعی وجود دارد؟

گاهی درباره‌ «تنها عشق زندگی» صحبت می‌کنیم، اما ما انسان‌ها طوری آفریده شده‌ایم که می‌توانیم بار‌ها عاشق شویم.

اگر این ویژگی را نداشتیم هرگز نمی‌توانستیم پس از شکست عشقی دوران دبیرستان یا از دست دادن شریک زندگی‌مان پس از جدایی یا مرگ، دوباره خود را بازیابیم.

۵٫ به اصول اخلاقی و وجدانی پایبندیم

محبت ما به فرد دیگر موجب می‌شود که هم نسبت‌به او و هم در جامعه به اصول اخلاقی و وجدانی پایبند باشیم.

۶٫ او همیشه در ذهن ماست

ممکن زمانی کوتاه از یکدیگر جداشویم مثلا برای سفر کاری و یا مسافرت دوستانه از یکدیگر دور شده باشیم مدام فکر و ذکرمان پیش شریک زندگیمان است که در چه حالی است و در حال انجام چه کاری است؟.

۷٫ صمیمیت جنسی عمیق‌تر می‌شود

عشق موجب می‌شود که رابطه‌ جنسی مقدس شود. عشق ورزیدن ما دیگر با روز‌های اول تفاوت دارد و اکنون عمیق و مقدس شده، معنی عشق میان ما به یک پیوند واقعی جسمی و ذهنی تبدیل شده است.

۸٫ احساس امنیت می‌کنیم

حضور عشق در رابطه موجب می‌شود که احساس امنیت داشته باشیم، طوری که انگار فرد مقابل پناهگاه امنی است که نزد او برمی‌گردیم و وقتی با او هستیم، احساس امنیت و ثبات می‌کنیم.

۹٫ حس می‌کنیم که دیده و شنیده می‌شویم

شریک زندگی ما، ما را آن‌طور که هستیم می‌بیند و همچنان عاشق ماست. ما می‌توانیم تمام جنبه‌های خود (چه مثبت و چه منفی) را به او نشان بدهیم و عشق بی‌قید‌وشرط او را دریافت کنیم و معنی عشق را لمس کنیم.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.