Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و عروسی در تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
مثلث عشق | دفترعقد و ازدواج شیک | غرب تهران | پیوند مهر افزا | عقد و ازدواج

“نتیجه‌ تحلیل و تفسیر «مدل مثلثی عشق»”

«مدل مثلثی عشق» در «وضعیت سه ‌ضلعی»

ما در مقاله های اخیر انواع مثلث عشق را بیان کردیم و در رابطه با آنها توضیح دادیم حال می خواهیم مورد آخر مثلث عشق یعنی  رابیان کنیم مثلث عشقی در وضعیت سه ضلعی را برایتان بیان کنیم و تحلیل کلی از مطالب چند مقاله اخیر انجام دهیم

– صمیمیت+ اشتیاق+ تعهد= عشق کامل و آرمانی:

اگر همسران بتوانند هر سه مؤلفه‌ی عشق، یعنی صمیمیت ، اشتیاق و تعهد را همزمان داشته باشند، به «عشق کامل و آرمانی» رسیده‌اند و می‌توانند با تمام وجود بگویند که «خوشبخت» هستند .

بیشتر بخوانید : بهترین لاکچری ترین دفتر ازدواج شیک در تهران

“نتیجه‌ تحلیل و تفسیر «مدل مثلثی عشق»”

🔹 زندگی مشترک تان را با توجه به این سه ضلع عشقی، بررسی کنید و ببینید در کدام بخش دچار مشکل هستید؟ عدم شناسایی دقیق مشکل، مشکلات بعدی را به وجود می‌آورد.

🔸 مثلاً زوجی دارای «اشتیاق+ تعهد» است ولی بین‌شان صمیمیت وجود ندارد و دچار مشکل و تنش هستند؛ در این حال اطرافیان به آنها می‌گویند بچه‌دار شوید تا روابطتان بهتر شود!

🔹 با بچه دار شدن، عنصر «تعهد» که از قبل وجود داشته، تقویت می‌شود ولی «صمیمیت» به همان وضعیت قبلی باقی می‌ماند. در واقع توصیه کنندگان می‌خواستند فرمول «صمیمیت+ اشتیاق+ تعهد» را ایجاد کنند ولی آنچه به دست می‌آید این فرمول است: «اشتیاق+ تعهد به توان ۲» که باز از «صمیمیت» خبری در آن نیست.

🔸 بعد از این که متوجه شدید کدام عنصر یا عناصر در زندگی مشترکتان کمرنگ یا مفقود است، باید روی آن متمرکز شوید و برای بازسازی همان ضلع انرژی بگذارید و وقت‌تان را صرف اضلاع دیگر نکنید.

🔹 در این صورت اگر بتوانید ضلع آسیب دیده یا مفقود را بازسازی کنید، زندگی مشترکتان را نجات می‌دهید. در غیر این صورت در یکی از انواع ناقص زندگی مشترک، دچار فرسودگی تدریجی می‌شوید. یا باید به چنان زندگی مشترکی پایان دهید.

ارسال یک نظر

*

ایمیل شما فقط برای مدیریت قابل دیدن است