Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
نامزدی | دفتر عقد و ازدواج شیک | غرب تهران | پیوند مهر افزا | عقد و ازدواج

اصول و حد روابط در دوران عقد چگونه است؟

دوران نامزدی از زمان عقد شروع می شود تا زمانی که عروس و داماد در زیر یک سقف قرار می گیرند.زمان نامزدی یکی از بهترین و شیرین ترین دورانی است که هر شخصی می تواند داشته باشد.

ولی در این میان چیزی که وجود دارد حد و مرز بین دختر و پسر است .از زمانی که عقد بین دختر و پسر جاری می شود انها به یکدیگر محرم بوده و زن و شوهر می شوند ولی بعضی خانواده ها برای این دوران محدودیتی قائلند.

به عنوان مثال ممکن است خانواده سختگیری بیشتری کنند که اینها زیاد با همدیگر ارتباط برقرار نکنند و این رابطه‌ها بستگی به فرهنگ خانواده زوجین دارد.

اگر عروس داماد هردو سطح عقایدی و فرهنگی یکسانی داشته باشند با این مسئله کنار می ایند ولی اگر یکی از این خانواده ها فرهنگ و عقایدشان با یکدیگر تفاوت داشته باشد دچار مشکل می شوند.

در دوران عقد زوجین چه به هم بگویند؟

هر چقدر در دوران نامزدی رک و راست با یکدیگر باشند و بتوانند با یکدیگر به راحتی صحبت کنند برای خودشان بهتر است چون اگر در این دوران دچار مشکلی شود با مشورت خانواده ها یا مراکز مشاوره می توانند مشکلات خود را بر طرف کنند

دوران عقد بهترین دوران شناخت است زیرا افراد با ارتباط عاطفی و زناشویی می‌توانند به روحیات و رفتار یکدیگر آگاه شوند.

یک نکته مهم در دوران عقد این است که اگر زوجین در دوران عقد به این نتیجه رسیدند که واقعا با هم نمی‌توانند زندگی کنند، باید از هم جدا شوند.

اگر در دوران نامزدی منجر به طلاق شود خیلی بهتر است تا اینکه بعد از چند سال ازدواج و زندگی مشتر ک و اگر در حاصل این ازدواج فرزندی هم  باشد آسیب بیشتری هم خود فرد هم فرزند می بیند

دوران عقد یکی از مناسب ترین زمان ها برای شناخت یکدیگر است که زن و شوهر  به تفاهم درزندگی برسند و با عقاید یکدیگر آشنا شوند

دوران عقد را می توان زندگی نیمه مشترک نامید در  این دوران یک آشنایی نیمه تجربه بدست می اورند

از دیگر مسائل مهمی که وجود دارد مسائل ایدئولوژیک یا همان مسائل اعتقادی و مذهبی است در دوران عقد باید دقت بیشتری به آنها شود.

این مسئله در زمینه مسائل اجتماعی ، فرهنگی و حتی سیاسی هم صدق می‌کند به عنوان مثال مواردی بوده
که زوجین در بحران‌های سیاسی کارشان به طلاق کشیده شده است.

این مسئله بسیار مهم است که طرف مقابل را اجبار نکنیم که حتما در همه زمینه‌ها مثل همسرش فکر کند.

تمام زمینه ها مانند رفت و آمد خانوادگی، مسافرت رفتن، ، بچه دار شدن ، نحوه تربیت فرزندان با هم صحبت کند

و نحوه صحبت کردن آنها طوری باشد باید اجازه بدهند فرد مقابل راحت و بدون رودربایستی حرف خود را بزنند و شنونده خوبی باشند.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.