Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و عروسی در تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
نامزدی | دفتر عقد و ازدواج شیک |غرب تهران | پیوند مهر افزا | عقد و ازدواج

مهمتـرین اشتـباهات غیـرقابل جبـران دوران نامـزدی

  1. خانواده ها؛ محدودیت نگذارید!

این مقاله ای که ما در اختیار شما قرار دادیم مخصوص جوان ها است ولی این یک مورد را مخصوص خانواده ها قرار دادیم  تا دوران نامزدی را برای فرزندانشان زیاد محدود نکنند .

بعضی از خانواده ها فرزندانشان را به طوری محدود می کنند که دختر و پسر در حسرت یک صحبت ساده با یکدیگر بمانند نتوانند چند کلمه خصوصی با یکدیگر در کمال آرامش با یکدیگر صحبت کنند ..محدودیت بیش از حد ایجاد کردن خانواده ها در دوران نامزدی باعث می شود که دو طرف نتوانند نسبت به یکدیگر شناخت کافی پیدا کنند.

  1. رابطه نامزدی را جار نزنید.

تا جایی که امکان دارد سعی کنید رابطه دوران نامزدیتان را پنهان نگه دارید و آن را آشکار نکنید.این برای خود شما بهتر است . زیرا اگر زمانی شرایطی ایجاد شد که از یکدیگر جدا شوید،این کار برای شما راحت می شود .

هر چه این رابطه بیشتر در چشم باشد، شما تعهد ناخواسته بیشتری به ادامه دادن آن دارید؛ مخصوصا در فرهنگ ما “من اجتماعی” پررنگ تر از “من فردی” است ..

  1. رفت و آمد زیاد از حد نداشته باشید.

یادتان باشد که رفت و آمدها در دوران نامزدی باید منظم و قانومند باشند. به هر حال شما می خواهید چیزی شبیه به زندگی واقعی را تجربه کنید و در زندگی واقعی هم هر کسی بیش از حد برای طرف مقابلش وقت نمی گذارد! ضمن اینکه رفت و آمدها اگر خانواده ها را هم دربر گیرد موجب زحمت متقابل خانواده ها می شود.

اگر هم خودتان به تنهایی به خانه پدری فرد مورد نظر می روید، زیاد رفتن به آنجا می تواند هم موجب ناراحتی آنها و خجالت کشیدن خودتان شود. بروید و بشناسید اما در حد معقول.

  1. رابطه جنسی نداشته باشید.

مهمترین حریم و مرز دوران نامزدی، رابطه جنسی است. تجربه نکردن رابطه جنسی به این دلیل توصیه می شود که در صورتی که افراد احساس کردند مناسب یکدیگر نیستند و لازم شد از هم جدا شوند، این جدایی به راحتی انجام شود.

در صورت برقراری رابطه جنسی هم پسر بیشتر احساس تعهد می کند و هم دختر ناتوانی بیشتری برای جدایی احساس می کند. این در فرهنگ کشور ما بسیار مهم است. ضمن اینکه تفاوت های جنسیتی هم در این مورد مهم هستند.

معمولا پسرها دوست دارند که هر چه سریعتر رابطه جنسی با نامزدشان را تجربه کنند. برای پسرها رابطه جنسی بیشتر فیزیولوژیک است تا عاطفی اما دخترها به محض اینکه با کسی رابطه جنسی برقرار کردند، به او از لحاظ عاطفی هم وابسته می شوند.

در واقع در رابطه جنسی دخترها رگه های عاطفی بسیار پررنگ هستند. همین تفاوت هم باعث می شود که جدایی بعد از رابطه جنسی برای دخترها بسیار سخت تر باشد.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.