Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
نامزدی | دفتر عقد و ازدواج شیک | غرب تهران | پیوند مهر افزا | عقد و ازدواج

تفاوت دوران نامزدی و دوران عقد

دوران نامزدی

می توان گفت که دوران نامزدی بهترین دورانی است دختر و پسر می توانند نسبت به یکدیگر شناخت خوبی پیدا کنند هرچند که این شناخت در دوران نامزدی کامل و دقیق نیست ولی می توان به نیمی از شناخت دست پیدا کرد.

ولی دوران نامزدی بسیاری از خانواده ها دوست ندارند از جمله خانواده دختر.دلیلی که خانواده عروس خانم این دوران دوست ندارند این است که نامزدی وجهه رسمی، قانونی و حقوقی ندارد.

ترس از سوء استفاده جنسی. ترس از به هم خوردن ازدواج و ترس از انجام خطا و اشتباه است که در نتیجه این عوامل خانواده ها و گاهی دختر و پسر می خواهند به هر قیمتی که شده سریعتر ازدواج کنند و در واقع خود را به دست سرنوشت پسپارند.

یکی از مهم ترین دلایلی خانواده ها نامزدی را نمی پسندند رسمی و شرعی نبودن این دوران است که سبب ترس خانواده ها می شود

برای رفع این مشکلات می توان بین دختر و پسر صیغه محرمیت جاری کنند تا نیمی از ترس خانواده ها رفع شود و خانواده ها می توانند در این دوران بر روابط انها نظارت داشته باشند . بهتر است که بدانید دوران نامزدی معمولا بین ۳ تا ۶ ماه است.

می توان گفت مزیتی که این دوران دارد این است که اگر به هر دلیلی دختر و پسر و یا خانواده ها با یکدیگر مشکل بر خوردند می توانند بعد از به اتمام رسیدن دوران محرمیت بدون هیچ سند و مدرکی از یکدیگر جدا شوند.

تفاوت نامزدی با عقد

بر خلاف نامزدی عقد یک مرحله قانونی و شرعی و اجتماعی است که پسر و دختر رسما زن و شوهر اعلام می شوند. به همین دلیل پسر و دختر و خانواده ها در مقابل همدیگر متعهد به پایبندی اصول و قوانین ازدواج هستند.

در این دوران حتی می تواند رابطه جنسی هم وجود داشته باشد هرچند رابطه کامل جنسی به هیچ عنوان توصیه نمی شود. متاسفانه بیشتر مردم دوران عقد و نامزدی را یکی می دانند.

چنانچه در این دوران سازگاری بین پسر و دختر و یا خانواده ها وجود نداشته باشد سخت تر از دوران نامزدی می توان جدا شد که دلایل آن عبارت انداز: خرج و مخارجی که دو خانواده متحمل شده اند. احساس سرخوردگی و انگ خوردن پسر یا دختر.

کمتر شدن اعتبار خانواده ها (بخصوص در برخی از فرهنگ ها) و نحوه پرداخت مهریه که چنانچه پسر و دختر قصد طلاق داشته باشند و رابطه کامل جنسی داشته اند پسر باید کل مهریه را پرداخت کند و در صورتی که رابطه کامل نداشته اند نصف مهریه پرداخت می شود.
بطور کلی پیامدهای نادیده گرفتن دوران نامزدی سردرگمی نقش پسر و دختر برای شناخت یکدیگر. آسیب روانی آنها و مشکلات حقوقی و اجتماعی و اقتصادی برای خانواده هاست.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.