Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و عروسی در تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
مثلث عشق | دفتر عقد و ازدواج شیک | غرب تهران | پیوند مهر افزا

«مدل مثلثی عشق» در «وضعیت یک ‌ضلعی» (بخش دوم)

ما در مقاقبلی که به شما ارائه دادیم در رابطه با مدال مثلث عشق با شما صحبت کردیم و دو مورد در زمینه مدل مثلث عشق را برای شما عزیزان گرد آوری کردیم

.حال بدو مورد دیگر در رابطه با مثلث عشق و این که چه چیزی باعث نابودی عشق در زندگی می شود را برای شما آورده ایم

امیدواریم که مطالبی که در اختیار شما قرار می دهیم مورد پسند و مفید واقع شود.لطفا با ما همراه باشید

– فقط اشتیاق=دلباختگی:

اگر انگیزه‌ی افراد، فقط جذابیت‌های جسمی و جنسی باشد، مدارهای انتقادی در مغز تحت تأثیر هورمون‌های جنسی موقتاً خاموش می‌شوند و فرد، جز زیبایی و کمال در طرف مقابل نمی‌بیند.

اما بعد از وصال و فروکش کردن اشتیاق جنسی، زندگی مشترک متزلزل می‌شود چون دو ضلع دیگر را ندارد. به وضعیتی که در آن فقط اشتیاق حاکم است، «دلباختگی» می‌گوییم.

– فقط تعهد = رابطه پوچ:

این وضعیت در روابط بسیاری از همسران جاری است: آنها نه صمیمتی با هم دارند و نه نسبت به یکدیگر اشتیاقی.

آنها صرفاً در چارچوب تعهدهایی مثل: «چون فرزندان مشترک داریم…»، «چون به تنهایی از عهده کارهایمان بر نمی‌آییم…»، «چون فشار اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی زیاد است…» در کنار یکدیگر مانده‌اند!

بعضاً برای توصیف این وضعیت، از اصطلاح «طلاق عاطفی» استفاده می‌شود. چنین وضعیتی را «رابطه پوچ» می‌نامیم.

بیشتر بخوانید : بهترین لاکچری ترین دفتر ازدواج شیک در تهران

#هر_دو_بدانیم

“چه چیزهایی که عشق را نابود می‌کنند؟!”

🔹 جان گاتمن در طول چهل سال روابط زوجین را مورد بررسی قرار داد. او برخی زوج‌ها را به مدت دَه سال مورد بررسی قرار داد و انواع آزمون‌های روانی را بر روی آن‌ها انجام داد تا ببیند چه رفتارهایی خوشبختی را در آینده پیش‌بینی می‌کنند.

🔸 او دریافت که این چهار چیز عشق را نابود می‌کنند: «انتقاد پیاپی»، «تحقیر کردن و سرزنش‌های پیاپی»، «دفاعی بودن و نپذیرفتن هیچگونه انتقاد»، و در نهایت «صحبت کردن در زمانی که کار از کار گذشته است!»

“با یکدیگر مهربان باشیم!!!”

🔹 همسرمان را جزئی از وجود خود بدانیم، محاسنش را بازگو کنیم، برایش خوبی بخواهیم و در راه کمک به همسرمان تمام تلاش خود را به کار ببریم.

🔸 با مهربانی می‌توانیم مالک قلب‌ همسرمان باشیم و رابطه‌ی گرم و صمیمی برقرار کنیم.

خوبی های همسرتان را برای کودکانتان بازگو کنید ؛ با این کار هم احساس بالندگی به فرزندتان دست می‌دهد و هم همسر شما ارزش و جایگاه خودش را پیدا می‌کند.

ارسال یک نظر

*

ایمیل شما فقط برای مدیریت قابل دیدن است