Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و عروسی در تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
ماه عسل بعد عروسی و توصیه های مربوطه - سفره عقد و دفتر عقد و ازدواج پیوند مهرافزا

ماه عسل بعد عروسی و توصیه های مربوطهسفره عقد و دفتر عقد و ازدواج پیوند مهرافزا

ماه عسل چیست؟

ماه عسل مراسمی است که در آن عروس و داماد تازه ازدواج کرده، مدتی را در قالب تعطیلات یا سفر با هم می‌گذرانند. هدف از ماه عسل، سازگاری و هماهنگی عروس و داماد با هم است و به یک ماه اول پس از ازدواج که زوج‌ها در ملایمت و خوشی هستند نیز اطلاق می‌شود.

اما در حال حاضر این رسم فراگیر و مورد پذیرش اکثر مردم است. اگر چه امروز به شکل معمول عروس و داماد مانند آن چه در فیلم های غربی مشاهده می شود بلافاصله پس از جشن عروسی عازم سفر ماه عسل نمی شوند اما به هر حال با فاصله زمانی کمی با همین عنوان و مناسبت به مسافرت می روند.

درباره برنامه‌های ماه عسل‌تان با همسرتان گفتگو کنید

در رابطه با چیزی‌که هردوی شما به آن علاقه دارید، زمانی را به گفت‌وگو با همسر‌تان اختصاص دهید. برنامه‌ریزی چیزی است متناسب با بودجه شما و مورد قبول هر دوی شماست. پاییز ارزان‌ترین فصل سال برای سفر است. پاییز آسان‌ترین فصل برای پیدا کردن مقصدهای گوناگون می‌باشد.

*زمانی که از همیشه ارزان‌تر است سفر کنید. برای جلوگیری از پرداخت پول بیشتر برای ماه عسل، از سفر کردن در ایامی مثل تعطیلات عید اجتناب کنید.

*حالا فقط باید تصمیم بگیرید که به کجا می خواهید بروید. در مورد مقصد سفر و مدت اقامتتان با یکدیگر مشورت نمایید.

*اگر شما و نامزدتان هنوز درباره مقصدتان تصمیم نگرفته اید، شما درباره گزینه های مورد علاقه تان فکر کنید و آنها را با همسرتان در میان بگذارید.

*اگر شما رویای رفتن به جای متفاوتی را دارید که تا به حال کسی برای ماه عسل به آن‌جا نرفته است، حتماً دلیلی دارد. دلیلش هم این است که رسیدن به چنین مکان‌هایی همیشه سخت‌تر بوده و زمان زیادی لازم است تا به آن‌جا برسید.

*تلاش کنید برای برآورده شدن رویای متفاوت خود، یک مکان محلی را جایگزین یک مقصد معروف کنید.

شما می‌توانید مسیرهای پیش پا افتاده را فراموش کنید و مکان‌های نزدیک را که مکان‌های منحصر به فرد و خاصی هستند را جستجو کنید. و این خیلی ارزان‌تر از مسیرهایی است که یک روز کامل وقت شما را صرف می‌کند.

ماه عسل، چند وقت بعد از مراسم عروسی؟

زمانی که مقصد سفر خود را مشخص کردید، هماهنگ شدن با برنامه ها دیگر بستگی به خودتان دارد. زمان تعیین تاریخ سفر، سعی کنید حداقل یک روز بین مراسم عروسی و شروع سفرتان فاصله بگذارید. زوج هایی که درست فردای عروسیشان به سفر برنامه ریزی شده شان می روند، معمولاً زمانی که به مقصد می رسند بسیار خسته هستند. آنها همچنین تماس های بعد عروسی را هم در منزلشان از دست می دهند. اگر می توانید، روز بعد از عروسی تان را استراحت کنید و از کنار هم بودنتان لذت ببرید، و در کنار خانواده و فامیلتان حضور داشته باشید.

لوازمی که پیشنهاد می شود با خود ببریم؟

* یک چمدان

* وسایل بهداشتی: مثل اطوی سفری ، سشوار،شامپو،صابون و …

*دوربین( اگر دوربین دارید از سلامت آن مطمئن شوید)

* لباس های مورد نیاز برای مدت زمان سفر را با خود داشته باشید.
* بیمه نامه سفر را حتما تهیه نمائید.

* از کلیه مدارک سفر،شماره تلفنها،و…یک کپی تهیه نمائید و نزد خانواده خود قرار دهید تا در صورت ضرورت بشما دسترسی داشته باشند.

* مطمئن شوید که کلیه کارتهای اعتباریتان از نظر زمان و پول معتبر باشد.

* لیستی از ملزومات سفر مثل لباس ، لوازم بهداشتی و … تهیه نمائید.

* مطمئن باشید که پول و مدارک مورد نیاز را بهمراه دارید.

* نقشه ی محل اقامت شهر یا کشور

*کیف کمکهای اولیه را تهیه و در چمدان خود قرار دهید.