Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و عروسی در تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
فواید ازدواج برای سلامتی

منهای در نظر گرفتن بسیاری از مسائل ناراحت کننده و عصبی کننده ازدواج، در واقع ثابت شده که فواید ازدواج برای سلامتی نیز دارد.

فواید ازدواج

بله ثابت شده که ازدواج برای سلامتی و افراد متاهل به نسبت شاد تر از افراد مجرد نیز هستند.

نه به خاطرهمیشه اماده بودن غذا و لذت کراوات گره زدن! ازدواج را میتوان نه یک پیوند بلکه میتوان به عنوان انتخاب زندگی سالم تر دانست.

فواید ازدواج برای سلامتی

امکان مبتلا شدن به بیماری های قلبی و عروقی را کمتر میکند.

پس از مطالعه و بررسی  بیش از ۳٫۵ میلیون نفر از سن ۲۱ تا ۱۰۲ سالگی افردی که ازدواج کرده بودند، نرخ پایین تری در حمله قلبی نسبت به کسانی که مجرد بودند ، داشتند.

جالب توجه است بدانید که طلاق گرفتن یا بیوه شدن، احتمال مبتلا شدن به بیماری های قلبی عروقی را افزایش نیز میدهد.

مردان حتی بیشتر از زنان در این مورد بهره می برند.

طبق یک تحقیق کانادایی گفته شد مردانی که بیماری های قلبی و عروقی داشته اند، کمتر به مرگ قلبی مبتلا شده اند. شاید دکترها باید مزایای ازدواج برای تکمیل درمان بیماری های قلبی عروقی ، به اشتراک بگذارند‍‌!.

فواید ازدواج برای سلامتی

کاهش استرس

ازدواج منجر به تغییرات هورمونی می شود که سطح هورمون های استرس را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. یک مطالعه بر روی ۵۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد انجام شد تا این مطلب را در اختیار شما قرار دهیم.

این مطالعه نشان داد که سطح کورتیزول درافرادی که ازدواج نکرده اند در مقایسه با کسانی که متاهل بودند، بیشتر بود.

علاوه بر این، کسانی که ازدواج نکرده بودند دارای هورمون استرس بالاتری بودند. محققان بر این باورند که در حالی که ازدواج می تواند استرس زا باشد، همچنین می تواند به عنوان یک ابزار قدرتمند برای مقابله با سایر عوامل استرس زا مورد استفاده قرار گیرد.

با سرطان، شانس زنده ماندن بیشتر می شود!

یکی دیگر از عوامل ازدواج میزان بقا افراد سرطانی است!

طی یک مطالعه ثابت شده است ۸۰۰٫۰۰۰  نفر که هرکدام ۳ تا ۱۲ سال با بیماری سرطان دست و پنجه نرم میکردند، در بین انها، اقایان مجرد ۲۷ درصد و خانم های مجرد۱۹ درصد نرخ مرگ و میرشان بیشتر بود.

افزایش طول عمر

در نهایت ، ازدواج کردن می تواند به معنی افزایش طول عمر نیز باشد.

یک مطالعه نشان داد که ازدواج کردن حتی در سنین ۴۵ تا ۶۵ سالگی کلید دستیابی به پیری است. افراد مجرد که هرگز ازدواج نکرده اند احتمال مرگشان ۲ برابر متاهلین است.  مجرد ماندن ، بیوه شدن و هرگز ازدواج مجدد نکردن شانس رسیدن به سنین پیری را کاهش می دهد.

مقاله  بهترین دفتر عقد شیک در تهران را حتما مطالعه کنید.

ارسال یک نظر

*

ایمیل شما فقط برای مدیریت قابل دیدن است