Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
عواقب ازدواج بدون عروسی - سفره عقد و دفترعقد و ازدواج در غرب تهران ‍پیوندمهرافزا

عواقب ازدواج بدون عروسیسفره عقد و دفترعقد و ازدواج در غرب تهران ‍پیوندمهرافزا

رسما زمانی که زوج های جوان می خواهند زندگی خود را آغاز کنند، جشن عروسی بگیرند و از آشناها و اقوامشان در این جشن دعوت کنند.

یک حقیقت علمی

 نگرفتن مراسم عروسی می‌تواند احتمال با مشکل مواجه‌ شدن زوج‌ها را بیشتر کند.

 درواقع نگرفتن جشن عروسی نوعی سوگیری منفی ذهنی در طرفین ازدواج ایجاد می‌کند.

 این سوگیری منفی ذهنی در دراز مدت می‌تواند در منفی‌ نگری نسبت به رابطه و زندگی مشترک موثر باشد.

پس رفتن به سفر یا را جایگزین عروسی نکنید.

پشیمانی نگرفتن جشن عروسی

۱٫اگر از آن دسته از افراد هستید که هر ثانیه نظرتان تغییر می‌کند و با فکر و خیال نظرتان عوض می‌شود، بهتر است خیلی خوش و خرم عروسی بگیرید!

اگر امروز فکر می‌کنید که کاری درست است و فردا همان کار را غلط می‌دانید، بهتر است توجه کنید که در آینده همین عروسی‌ نگرفتن امروزتان را سرزنش خواهید کرد.

پس اگر جزو این دسته از افراد هستید، عروسی بگیرید!

۲٫ گروه دوم افرادی هستند که به‌ شدت تحت ‌تأثیر دوستان و اطرافیانشان هستند.

 استقلال عقیده و داشتن یک فکر منحصر به‌ فرد خوب است، اما اگر شما جزء دسته ای از افراد هستید که نظرتان سریعا تحت تاثیر حرف دیگران عوض خواهد شد یا دچار تغییرات عدیده‌ای می‌شود، بهتر است که اصلا به این مد تازه جامعه یعنی، عروسی نگرفتن فکر نکنید.

 چون قطعا در آینده به حرف دوستانتان دائما فکر خواهید کرد و اذیت می‌شوید که چرا در فلان تاریخ عروسی مفصلی برگزار نکردم و همه فامیل نیامدند.

۳.نگرفتن جشن عروسی به خاطر هزینه زیاداغلب افراد برای این از عروسی پرزرق‌ و برق فراری هستند که نمیخواهند هزینه زیادی برای عروسی‌شان داشته باشند و از قسط و بدهی بعد از عروسی ترس دارند. 

توصیه اکیدی که روانشناسان دارند، این است که تا حد ممکن از برگزاری عروسی‌ های بزرگ و پر تجمل که باعث به خرج افتادن خودتان می‌شود، پرهیز کنید.

 این مسئله باعث خاطره بد از مجلس و درد سر های بعد از ازدواج خواهد شد.

پس تا جایی که می‌ توانید مانند بقیه نباشید و با یک عروسی ساده زندگیتان را آغاز کنید.

افراد بالغ و مستقل 

اگر فردی هستید که شخصیت بالغ قوی و استقلال فکری دارید و همسرتان هم مانند شما در عروسی نگرفتن با شما هم‌ عقیده است، می‌توانید این سنت را بشکنید و خیلی ساده زندگی مشترکتان را آغاز کنید. 

البته به این شرط که بعدها از تصمیمتان پشیمان نشوید که این هم دقیقا به شخصیت شما و میزان استقلال پذیری و پذیرش تفاوت شما با افراد جامعه بستگی دارد.

در نتیجه این که شما عروسی بگیرید یا نگیرید، لباس عروس به تن کنید یا نکنید، به خودتان بستگی دارد، اطرافیان و فامیل شاید غصه بخورند و پچ پچ هایی هم بگویند، اما در نهایت این شما هستید که باید یک‌عمر با همسرتان زندگی کنید و به هیچ‌کدام از این حرف‌ها هم توجه نکنید. برای عروسی نگرفتن و بهتر است بگوییم برای شناخت ابعاد شخصیت خود، بهتر است به یک کارشناس مراجعه کنید. کارشناس به شما کمک می‌کند تا خودتان را بشناسید و مطمئن شوید که در آینده از عاقبت کارتان پشیمان می‌شوید یا نه؟