Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
ضـرورت مـشاوره پیـش از ازدواج و ارتباط مـؤثـر زوجیـن|دفتر عقد و ازدواج شیک در غرب تهران

ضـرورت مـشاوره پیـش از ازدواج و ارتباط مـؤثـر زوجیـن

پذیرش حقیقت وجودی یکدیگر “ضـرورت مـشاوره پیـش از ازدواج!!!”

🍃 ضـرورت مـشاوره پیـش از ازدواج و ارتباط موثر زوجین ۱⃣ : هر قدر هم که با هم خوب باشید، هر قدر هم که خانواده یکدیگر را بشناسید، حتی اگر از بچگی با هم بزرگ شده باشید، باز قبل از ازدواج «بایـد» مشاوره بروید…!

👈 ضـرورت مـشاوره پیـش از ازدواج : در این «بایـد» هیچ شکی وجود ندارد. مشاوره نرفتن قبل از ازدواج، ممکن است به قیمت مشاوره‌های پیش از طلاق تمام شود!!!

✅ ضـرورت مـشاوره پیـش از ازدواج و ارتباط موثر زوجین ۲⃣ : پس این کار مهم را نادیده نگیرید. مشاور به شما خواهد گفت که با توجه به تیپ‌های شخصیتی‌تان چه چالش‌هایی انتظار شما را می‌کشد و چطور باید با آنها مواجه شوید…

“قواعـدی بـرای ارتباط مـؤثـر زوجیـن”

ضرورت مشاوره پیش از ازدواج و قواعد برای ارتباط موثر زوجین ۱⃣ : افکار و احساسات خود را با استفاده از ضمیر «من» بیان کنید. برخلاف اینکه باید بیشتر جاها از «ما» استفاده می‌کنیم.

ضـرورت مـشاوره پیـش از ازدواج و قواعد برای ارتباط موثر زوجین۲⃣ : درباره ویژگی شخصیتی طرف مقابل کلی‌گویی نکنید. مثلا: «تو بی ملاحظه‌ای»، «تو تنبل هستی» در عوض بر رفتارها و اعمال خاص  او تاکید کنید.

مثلا: «من می‌خوام در کارهای خانه کمک کنی»، «می‌خوام به موقع به خانه بیایی»

ضـرورت مـشاوره پیـش از ازدواج و قواعد برای ارتباط موثر زوجین ۳⃣  : از مطلق جلوه دادن امور با استفاده از کلماتی مانند «هرگز» و «همیشه» بپرهیزید. مثلا: «تو همیشه تو نامرتبی»، «تو هیچ وقت به من کمک نمی‌کنی»

در مقابل باید پیوسته تمام قدرت خود را روی نگرش مثبت متمرکز  کنید. «گاهی اوقات مرتب هستی، اما دلم می‌خواد بیشتر اوقات مرتب و منظم باشی»

ضـرورت مـشاوره پیـش از ازدواج و قواعد برای ارتباط موثر زوجین ۴⃣ : از زمان‌بندی مناسب استفاده کنید. سعی کنید بلافاصله پس از آنکه فرد مقابل رفتاری را انجام داد نسبت به او واکنش نشان دهید

و اگر فرصت پاسخ فوری را از دست دادید صبر کنید تا در فرصت مناسبی واکنش مثبت یا منفی خود را نشان دهید.

ضـرورت مـشاوره پیـش از ازدواج و قواعد برای ارتباط موثر زوجین ۵⃣ : سعی کنید سازنده و راهگشا باشید. وقتی به همسرتان می‌گویید از چیزی خوشتان نمی‌آید این را هم بگویید از چی خوشتان مياد.

هفت نکته مهم، جهت حفظ عشق و علاقه بین زوجین!

👈 قدرشناسی

👈 متعهد بودن

👈 اعتماد سـازی

👈 ابراز علاقه کلامی

👈 پشتیبانی و حمایت

👈 احترام به حریم شخصی

مطالب مشابه:

https://bit.ly/2p9wMSt

https://bit.ly/2xbuXZF

Write a comment:

*

Your email address will not be published.