Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و عروسی در تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
زندگی مشترک | دغنر عقد و ازدواج شیک | غرب تهران | پیوند هر افزا

“ورود ممنوعه‌های زندگی مشترک را بشناسید!”

۱ اینجا حریم شخصی من است:

مهمترین ورود ممنوع در زندگی مشترک، ورود به حریم شخصی یکدیگر است.

ازدواج به دلیل نزدیکی زیادی که بین دو نفر بوجود می‌آورد، می‌تواند این شبهه را ایجاد کند که طرف مقابل حق ندارد زندگی شخصی و دنیای جداگانه‌ای داشته باشد.

برای مثال پست الکترونیک، تلفن همراه و چیزهایی از این قبیل باید تحت نظر همسر هم باشد.

به عبارت بهتر، برخی همسران فکر می‌کنند می‌توانند یکدیگر را مانیتورینگ کرده و از کوچکترین ارتباطات هم باخبر باشند.

هر چند حریم شخصی تعریف متفاوتی در رابطه همسران دارد و دو نفر در بسیاری از مواقع دارای یک حریم هستند اما این به معنی از بین رفتن تمام فایل‌های خصوصی در ذهن و واقعیت زندگی آنها نیست.

زمانی که هر کدام از همسران وارد حریم شخصی دیگری بشوند، احساس ناامنی و بی‌اعتمادی در زندگیشان ایجاد می‌شود که به این سادگی‌ها قابل برگشت نیست.

۲ مراقب باش، او عزیز من است:

ورود ممنوع دوم زندگی مشترک، خانواده طرف مقابل است. این مورد از آن دسته ورود ممنوع‌هایی است که در اکثر مواقع کاملا هوشیارانه و با توجه به نتایج منفی و دلگیر شدن همسر، به آن وارد می‌شوند.

بیشتر بخوانید  : بهترین دفتر ازدواج شیک در غرب تهران 

همسر شما، قبل از آن که همسر شما باشد، پسر یا دختر این خانواده بوده است. آنها مادر، پدر، خواهر و برادر او هستند.

سالها پیوند عاطفی که بینشان بوده است، نمی‌تواند به خاطر اشتباهی که در مقابل شما انجام داده‌اند، نادیده بگیرد.

در ایده‌آل‌ترین شکل ممکن بهتر است هر گونه انتقاد از خانواده همسرتان را فاکتور بگیرید و خودتان مشکلتان را حل کنید.

اما اگر هم مجبور به گفتن مشکلی هستید، مراقب باشید که در کمال احترام آن را بیان کنید.

انتقاد بی‌ادبانه از مادر همسرتان، مثل ورود ممنوع در یک اتوبان پرتردد است که نتیجه‌ای جز یک تصادف سخت با تلفات جانی نخواهد داشت!

۳ غرورت را بشکن :

سومین ورود ممنوعی که بسیاری از زوجها در زندگی مشترک ناخواسته رعایت نمی‌کنند، غرور در مقابل شریک زندگیشان است.

غرور یک صفت ناپسند در تمام ارتباطات انسانی است اما در مقابل همسر که نوع رابطه در نامش مشخص است، می‌تواند بسیار مخرب باشد.

وقتی دو نفر «همسر» یکدیگر هستند؛ یعنی نباید هیچ کدام نسبت به دیگری خودش را برتر بداند. آسیب جدی که غرور به زندگی مشترک می‌زند، دور شدن همسران از یکدیگر است.

برای «همراه » بودن و «همدل» شدن، باید به معنی واقعی کلمه «همسر» بود. غرور می‌تواند مثل یک موریانه در طول زمان پایه‌های همراهی شما و همسرتان را بخورد و آسیب جدی به رابطه‌تان بزند .

۴ کنایه زدن و تصحیح اشتباهات در جمع:

هیچ گاه در جمع به همسرتان کنایه نزنید و شوخی نکنید، مثلا همسر شما دارد در مورد تاریخ سفری که سال گذشته به مشهد داشته؛ در جمع صحبت می‌کند و می‌گوید: «ما بهمن ماه به مشهد رفتیم»، شما سریع می‌گویید: «نه اواخر دی بود رفتیم»

این شاید از دید شما خیلی بی‌اهمیت باشد، اما همین چیز بی‌اهمیت به نظر شما، کم کم همسرتان را ضعیف می‌کند و باعث می‌شود نتواند تمام توانایی‌های خود را در زندگی نشان دهد.

کنایه زدن، تصحیح اشتباهات و انتقاد، همسرتان را ضعیف می‌کند..

۵ مقایسه کردن:

اگر می‌خواهید همسر خود را تبدیل به یک انسان بداخلاق و بی‌انگیزه کنید، بهترین کار ممکن مقایسه کردن است!

باور بکنید یا نکنید بزرگترین مشکلات زناشویی چه از طرف مرد چه از طرف زن منشا مقایسه دارند، حداقل شما در زندگیتان این اشتباه را مرتکب نشوید.

همسر شما هر کس که باشد، همسر شماست، به هیچ وجه به خود اجازه ندهید همسر خود را با کسی مقایسه کنید.

۶ توقع بیش از حد:

زن زرنگ وقتی چیزی می‌خواهد برنامه می‌ریزد ، صبوری می‌کند، تلاش می کند ناامید نمی‌شود و در نهایت هم به چیزی که می‌خواهد می‌رسد و هم علاقه شوهر به خودش را بیشتر می‌کند.

و برعکس زنی که ناتوان و ضعیف و پرتوقع است از ایراد گرفتن و مقایسه کردن زندگی دیگران و بداخلاقی و …  چیزی کم نمی‌گذارد و اتفاقا او هم به همان چیز می‌رسد ولی دیگر جایگاهی در قلب شوهرش ندارد!!!

ارسال یک نظر

کاربر گرامی لطفا وارد شوید برای ارسال نظر

Call Now Buttonتماس با ما