Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
زندگی مشترک | دغنر عقد و ازدواج شیک | غرب تهران | پیوند هر افزا | عقد و ازدواچ

“مـتعادل کـردن کَشتـی ازدواج!”

از لحاظ زیست شناختی، برای زنها بهتر است که در مورد مسائل صحبت کنند و برای مردها بهتر است از مسائل دوری کنند.

برای مثال ممکن است علی رغم با ثبات بودن زندگی مشترکتان، برخورد متفاوتی نسبت به مشکلات زناشویی داشته باشید.

حتی در ازدواج‌های خوب هم به ناهماهنگی‌هایی برمی‌خوریم. اما در اینجا هم، زن مسئول و راهنمای شماست.

این زن است که سکان‌دار رابطه است و جو هیجانی زندگی مشترک را لحظه به لحظه بررسی می‌کند و تصمیم می‌گیرد که آیا یک دفعه وارد طوفان بحث شود یا کشتی ازدواج را طور دیگری هدایت کند.

اگر این نقش را شما دارید، احتمالا شوهرتان ترجیح می‌دهد هنگام طوفان‌های زناشویی به برنامه رادیو گوش دهد در حالی که شما دوست دارید اورا بیشتر با مسائل آشنا کنید.

شوهر شما احتمالا منطقی و آرام خواهد بود و سعی می‌کند آتش را خاموش کند.

اما اگر کشتی رابطه شما در حال غرق شدن باشد این تفاوت‌های جنسی شدیدتر شده و اوضاع را وخیم‌تر می‌کند.

“فضایی محترمانه برای گلایه!”

هنگام عنوان کردن اشتباهات همسرتان، ملایمت رفتاری و گفتاری را فراموش نکید. سر او داد نکشید. با توهین یا کلمات نامناسب اشتباهش را یادآور نشوید.

تنها گفتن این که «‌من از این کارت خوشم نیومد» کافی نیست و ممکن است زمینه ساز لجبازی هم بشود.

علت ناراحتیتان را عنوان کنید تا اگر سوتفاهمی ایجاد شده، برطرف شود. اگر همسرتان پی به اشتباهش برد، لازم نیست دیگر ادامه بدهید و موضوع را پشت سر هم تکرار کنید.

وقتی اشتباهی عنوان شد و همسرتان آن را پذیرفت، آن را پایان یافته بدانید و بار دیگر در مساله‌ی دیگر و اشتباه دیگری که ربطی به این موضوع ندارد، آن را پیش نکشید.

“دروغگویی‌های‌ همسر!!!”

علت دروغگویی همسرتان را پیدا کنید، چه بسا در بعضی موارد علت دروغگویی همسر، خود شما و نحوه برخورد شماست. بسنجید ببینید که دروغ‌های همسرتان تا چه حدی به عکس‌العمل‌های شما مربوط است.

یکی از پیامدهای سختگیری‌های بی‌مورد، حساسیت بیجا، کنترل شدید، سرزنش‌ها و… توسل به دروغگویی است. در حقیقت همسرتان به خاطر بعضی از رفتارهای شما تبدیل به یک دروغگو شده است. مثلا ممکن است همسرتان به خاطر گفتن حقیقتی، از جانب شما مورد مواخذه قرار گرفته و کار به دعوا و تلخی رسیده است.

در چنین شرایطی دروغ گفتن همسر، راهی برای حفظ شخصیت، ایجاد آرامش و دوستی است، چه بسا با خود می‌گوید: «اگر درباره کارهایم دروغ بگویم راحتترم تا آن که بخواهم مورد توهین قرار بگیرم یا از انجام کاری که دوست دارم محروم شوم.»

بنابراین بهترین راه حل برای این که همسرتان دروغ نگوید این است که به همسرتان احساس امنیت بدهید و شرایطی را فراهم کنید که او از راستگویی هراسی نداشته باشد

Write a comment:

*

Your email address will not be published.