Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
زنده نگه داشتن عشق بعد از ازدواج - سفره عقد و دفتر عقد و ازدواج پیوند مهرافزا

زنده نگه داشتن عشق بعد از ازدواجسفره عقد و دفتر عقد و ازدواج پیوند مهرافزا

احتمالا از ازدواج شما چندین سال می‌گذرد و همچنان حس جوانی را در خود احساس می‌کنید و کاملا به همسر خود متعهد هستید و سعی دارید برای زنده نگه داشتن عشق بعد از ازدواج خود تلاش کنید. هرچند بعد از چند سال اولیه آتش عشق شما کمی فروکش خواهد کرد و این براساس کاهش فعالیت های شیمیایی تولید هورمون دوپامین که هورمون شادی نام دارد کاملا توجیه پذیر است اما تولید هورمون کورتیزول همچنان ادامه دارد و پایداری عشق شما ادامه خواهد داشت.

اگر شما و همسرتان بدانید دقیقا چه چیزی از عشق ورزیدن به یکدیگر بدست می‌آورید به احتمال زیاد می‌توانید روابط احساسی خود را بهبود ببخشید زیرا علایق شما باید به واقعیت تبدیل شود.

در ادامه با ما همراه باشید تا ۵ روش برای زنده نگه داشتن عشق بعد از ازدواج را فرا بگیرید و به زندگی خود رنگی دوباره بزنید و برای سال های آتی زندگی شادی داشته باشید.

۱. برای زنده نگه داشتن عشق بعد از ازدواج کنجکاو و بازیگوش باشید

خب در اولین روش بیایید نگاه خود را کمی کودکانه کنیم. از خودتان بپرسید در کجای زندگی خود احساس کنجکاوی و سرگرمی می‌کنید و به آن احتیاج دارید؟ شاید هرسال باید این سوال را از خود بپرسید و برای آن برنامه ریزی کنید. مثلا سفرهای بیشتر و یا یادگیری کارهای جدید مانند ماهیگیری، کوه نوردی و یا حتی خرید یک اتومبیل آفرود و … هر چیزی که می‌تواند حس کنجکاوی و سرگرمی شما را افزایش دهد انتخاب مناسبی خواهد بود.

به این شکل با همسر خود می‌توانید برای لحظات پیش روی خود برنامه ریزی هیجان انگیزی داشته باشید. مثلا تصور کنید برنامه ریزی برای سفر با یک تور گردشگری به کشور ایتالیا چقدر می‌تواند هیجان انگیز باشد.

علاوه بر این دریافته ایم زمانی که حس قدردانی در رابطه عاطفی افزایش می‌یابد حس خوشبختی در ما بیشتر خواهد شد. شاید ابتکار جالبی باشد که شیشه مربای بزرگی را که اضافه هست را برای نوشتن جملات قدردانی در نظر بگیرید. بروی برگه های کوچک چیزهایی که در زندگی قدردان آنها هستید را با همسر خود بنویسید و به داخل آن بیندازید. به این شکل احساس خوشبختی را بیشتر لمس خواهید کرد هرچند شرایط زندگی نوسان های مختلفی را پیش روی شما بیاورد، شما مصمم تر و عاشقانه تر زندگی خواهید کرد.

۲. خلاق شوید و خلاقیت کل جهان را ببینید

در زندگی مشترک حس خلاقیت برای زنده نگه داشتن عشق بعد از ازدواج کاملا کمک کننده است. مثلا با همسرخود درباره خانه جدیدی که می‌خواهید در آن زندگی کنید خلاقیت بخرج دهید و درباره ویژگی‌ها و آرزوهای خود درباره آن حرف بزنید و مجلات دکوراسیون و صفحات اینترنتی را برای پیدا کردن ایده های جدید بگردید. خلاقیت اگر در زندگی شما وارد شود زندگی مشترک جذابی خواهید داشت.

به همین سادگی فقط با تقویت مدل ذهنی خود برای رویاپردازی های کوچک و واقعی برای ایجاد خلاقیت در زندگی زناشویی خود رابطه عاطفی خود را با همسر خود بهبود ببخشید.

۳. عشق ورزیدن اولویت شما باشد

شاید در زندگی مشترک تنها چیزی که به طور همیشگی به آن توجه نمی‌کنید عشق ورزیدن باشد. آنقدر شما و همسرتان مشغول زندگی کاری و شغلی خود شده اید که به سختی زمانی برای عشق ورزیدن به یکدیگر پیدا می‌کنید. شاید وقت آن رسیده که مدل ذهنی خود را در این باره کاملا تغییر دهید. اما می‌پرسید چگونه؟

باید اولویت اول زندگی مشترک خود را نگه داری و عشق ورزیدن از همسر و خودتان قرار دهید. به این شکل همیشه زمان هایی برای در کنار هم بودن و استفاده مفید از زمان برای نشان دادن عشق به همسر خود را پیدا خواهید کرد. وقتی ابتدا به اولویت عشق ورزیدن به همسر خود در زندگی روزانه فکر کنید کارهای دیگر خود را حول این موضوع در نظر خواهید گرفت و به این شکل زنده نگه داشتن عشق بعد از ازدواج کار دشواری برای شما نخواهد بود.

۴. فراز و نشیب های زندگی را بپذیرید و با آن‌ها زندگی کنید

بعضی وقت‌ها ما تلاش می‌کنیم که زندگی خود را در کوچکترین چیزها مدیریت کنیم و به این شکل روال طبیعی زندگی را از بین می‌بریم. گاهی وقت‌ها نیاز داریم که با ریتم طبیعی زندگی جلو برویم. به این شکل از احساس نگرانی و تهی بودن دور خواهیم شد.

شما باید برای زنده نگه داشتن عشق بعد از ازدواج ذهن خود را باز کنید و جریانات فراز و نشیب زندگی را بپذیرید و احساسات خود را برای مقابله با این مسائل تقویت کنید و هماهنگی زندگی را در گذر جریان زندگی ببینید. به این شکل زندگی مشترک با همسرتان چیزهای بیشتری برای بخشیدن و دادن به شما خواهد داشت.

۵. در لحظه حضور داشته باشید و زندگی کنید

ما بعضی وقت‌ها به طور ناخودآگاه تمایل شدیدی برای عجله کردن برای رسیدن به نتایج و اهداف مختلف خود داریم که نیاز داریم به خودمان تلنگری بزنیم که کمی آهسته  تر زندگی کنیم. اگر بخواهید همیشه نگران مسائلی که در حال حاضر وجود ندارند باشید به این شکل هورمون استرس بیشتری در بدن خود تولید خواهید کرد که بتوانید شرایط را تحمل کنید درحالی که استرس مداوم خود منشا از کار افتادن و درگیری بیش از حد اعضای مختلف بدن خواهد شد از رگ های عصبی گرفته تا سیستم گردش خون و …

یکی از راه های زنده نگه داشتن عشق بعد از ازدواج این هست که بیاموزید هر روز به آرامش ذهنی و جسمی خود و همسرتان توجه کنید و سعی کنید زندگی در لحظه را احساس کنید. از بدن خود حس تشکر را داشته باشید که در هر لحظه به کمک شما می‌آید تا در مسیر زندگی پیش بروید.

با همسر خود در لحظاتی که صمیمی و نزدیک هستید سعی کنید ریتم گذر لحظات را پایین بیاورید و با نگاه کردن به چشمان همسر خود و تنظیم کردن ریتم نفس کشیدن تان متناسب با همسر خود ارتباط عاشقانه ای را بوجود بیاورید. این موضوع در زندگی زناشویی و عاشقانه شما برای زنده نگه داشتن عشق بعد از ازدواج کمک شایانی خواهد کرد و عشق شما افزایش خواهد یافت.