Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
راهکارهایی برای کم کردن مخارج عروسی

راهکارهایی برای کم کردن مخارج عروسی دفتر عقد و ازدواج در غرب تهران پیوندمهرافزا

راهکارهایی برای کم کردن مخارج عروسی

اگر شما به دنبال یک عروسی رویایی و فراموش نشدنی هستید،اما بودجه شما محدود است،نگران نباشید با مطالعه این مقاله می توانید با هزینه کم تر عروسی خود را مدیریت نمایید.

۱- در روزهایی که اعیاد مذهبی مانند عید غدیر، عید قربان ، ۱۳ رجب ، ۱۷ ربیع الاول است ، تاریخ عروسی خود را انتخاب ننمایید.

زیرا در این روزها حتی قیمت گل هم گرون تر از روزهای معمولی هست.

اگر میهمان تان در شهر خودتان هستند و از جای دور برای مراسم عروسی شما نمی خواهند بیایند ، می توانید برای صرفه جویی در هزینه ورودی تالار ، مراسم خود را شنبه تا ۴ شنبه که ورودی رایگان یا مبلغ کمتری تا آخر هفته دارد ، برگزار نمایید.

۲- بر سر یک لیست ثابت از مهمانها توافق کنید. فقط یک مهمان اضافی می تواند تفاوت چشمگیری ایجاد کند وقتی بودجه شما محدود است.

۳-هیچ وقت به اولین قیمت بله نگویید:از جاهای مختلف قیمت بگیرید و بر سر قیمت مورد علاقه تان بحث کنید.

۴-یک نامزدی بلند مدت را انتخاب کنید زیرا وقت بیشتری دارید برای چک کردن کارهای مختلف و پس انداز کردن پولتان برای خرج هایی که در پیش دارید.

۵-برای صرفه جویی در هزینه می توانید کارت دعوت خود را ساده انتخاب نمایید و خودتان با نوارهای دانتل، روبان ، مروارید و … کارت دعوت تان را با هزینه کمتری خاص نمایید.

۶-اگر با نرم افزارهای طراحی مانند فتوشاپ آشنایی دارید می توانید کارت دعوت عروسی را به سلیقه خودتان طراحی کنید. در این صورت شما فقط هزینه چاپ را پرداخت می نمایید.

۷-از میهمان های راه دورتان بخواهید که یک آدرس ایمیل به شما بدهند تا شما به جای اینکه هزینه پستی بابت ارسال کارت دعوت پرداخت کنید، کارت را برایشان ایمیل نمایید.

۸-جشن عقد و عروسی را با هم برگزار نمایید، با این کار بسیاری از هزینه های اضافی و تکراری کاهش پیدا می کند و شما می توانید این هزینه ها را در جایی بهتر استفاده نمایید.

۹-تنها یک مدل غذا برای روز عروسی سفارش دهید.

۱۰-از هزینه های تجملاتی مانند بادکنک آرایی،شمع آرایی،مشعل آرایی، آتش بازی و …. که هر کدام قیمت ناچیزی دارند اما در کل کارایی خاصی ندارند، پرهیز نمایید.

۱۱-از میهمان ها در فصل های سرد سال، با یک فنجای چای داغ به جای انواع نسکافه و قهوه و … پذیرایی نمایید.

و در فصل های گرم سال، با یک لیوان نوشیدنی خنک به جای انواع کوکتل میوه و سان شاین و بستنی های مخصوص پذیرایی نمایید.

۱۲-برای میهمانان تان ۳ الی ۴ مدل میوه فصل را که قیمت مناسب تری دارند را سفارش دهید.

۱۳- برای مجلل تر نشان دادن کیک عروسی تان ، طبقات مصتوعی به کیک اضافه نمایید، با این کار هم جلوه کیک تان بیشتر می شود هم از هزینه کردن بیهوده بابت کیک بزرگ می کاهید.