Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
راهنمای خرید انگشتر نشان برای عروس - سفره عقد و دفتر عقد و ازدواج پیوند مهرافزا

راهنمای خرید انگشتر نشان برای عروسسفره عقد و دفتر عقد و ازدواج پیوند مهرافزا

تفاوت انگشتر نشان با حلقه ازدواج را می دانید؟

اگر جزو آن دسته افرادی هستید که به درستی نمی دانید که فرق حلقه با انگشتر نشان در چیست؟ باید بدانید که حلقه در واقع یک رکاب یا رینگ ساده ای است که به طور معمول طرح ندارد و ظریف است و یا نهایتا یک ردیف نگین ریز روی آن کار گذاشته شده است. در برخی از مدلها هم یک نگین درشت روی آن کار گذاشته شده است و بقیه آن ساده است. و تفتاوت آن با انگشتر در این است که انگشتر لزوما دارای ظرافت نیست و ممکن است که طرح های شلوغ با نگین هایی درشت هم داشته باشد.

ویژگیهای انگشتر نشان

همانطور هم که شما هم می دانید، انگشتر نشان به علت آنکه نخستین هدیه رسمی داماد به عروس اش به شمار می آید، باید دارای ویژگی هایی خاص باشد.

در ابتدا باید در این مورد بدانید که چون انگشتر نشان اولین هدیه رسمی داماد به همسرش است، بنابراین هر چقدر که برای خرید آن وقت بگذارید و برای خرید آن هزینه کنید، به نفع خودتان است. این هدیه بهترین خاطرات را برای همسرتان به جای خواهد گذاشت.

از جمله مهمترین کسانی که برای خرید انگشتر نشان با هم می روند، آقا داماد، خواهرشوهر و مادرشوهر هستند. آقا دامادهای عزیز این را بدانید که انگشتری که قرار است همسر آینده تان را با آن نشان کنید باید زیبا و قابل ملاحظه باشد، این انگشتر ویژگیهایی داشته باشد مثل اینکه نگین داشته باشد، خوش آب و رنگ باشد، اندازه اش کمی بزرگ و به عبارتی چشمگیر باشد و خلاصه اینکه این انگشتر می بایست کمی از سادگی به دور باشد. ناگفته نماند که همه موارد گفته شده، به وسع و سطح مالی طرفین بستگی دارد اما پیشنهاد می کنیم که زمانی که تصمیم به ازدواج می گیرید بودجه و هزینه کافی برای خرید این نوع وسایل را داشته باشید.

انگشتر نشان تک نگین بخریم؟

مدل انگشترهایی که روی آن ها یک نگین بزرگ کار گذاشته شده است، برای انگشتر نشان بهترین گزینه هستند. البته این روزها طرح های فلاور هم مشتری های خاص خود را دارند که مانند همان تک نگین درخشش خاص و زیبایی دارند. چنانچه جهت خرید برلیان بودجه کافی کنار نگذاشته اید اصلا نگران نباشید، پیشنهاد می کنیم که از نگین های کریستالی یا سوارفسکی که این روزها در بازار پر شده اند استفاده کنید. این نگین ها هم دارای زیبایی های خاص خود هستند. اگر در نظر دارید انگشتر نشان تان حتما از جواهر باشد، فراموش نکنید که شناسنامه سنگ قیمتی که روی انگشتر کار شده را از فروشنده دریافت کنید و در در یک جای امن آن را نگهداری کنید چرا که آن سند یا شناسنامه تنها چیزی است که می تواند ثابت کند انگشتر شما یک انگشتر قیمتی است.

انگشتر نشان؛ سفید یا زرد؟

رنگ انگشتر نشان کاملا بر اساس سلیقه عروس خانم است. برای این که مطابق میل و سلیقه او پیش بروید باید هر طور شده متوجه شوید که همسر آینده تان به طلای سفید علاقمند است یا طلای زرد. پیشنهاد می کنیم که روز خواستگاری به دستان او نگاه کنید و دقت کنید که خودش چه انگشتر و زیورآلاتی را مورد استفاده قرار داده است. چنانچه به این روش نتوانستید متوجه این قضیه شوید پیشنهاد می کنیم که از دوستان مشترک یا اقوام مشترک در این مورد جویا شوید و سلیقه اش را به دست آورید. هر چند این روزها می توان با صرف کمترین زمان ممکن طلای زرد را تبدیل به طلای سفید و طلای سفید را تبدیل به طلای زرد کرد بدون این که کسی متوجه ماجرا شود.

توجه به رنگ ها در زمان خرید انگشتر نشان

این نکته را در نظر داشته باشد که برای خرید انگشتر نشان کمی دست تان باز است و الزاما فقط به نگین های کریستالی و سفید فکر نکنید. چنانچه رنگ خاصی مد نظرتان است می توانید انگشتری با سنگ رنگی انتخاب کنید و آن را به عروس خانم هدیه دهید. این روزها بازار سنگ های رنگی از قبیل لاجورد، عقیق، یاقوت و .. . حسابی داغ است و اتفاقا خیلی هم شیک و مجلسی هستند.

عروس خانم برای خرید انگشتر نشان داماد را همراهی کند

چنانچه چند جلسه از خواستگاری تان گذشته و قرار و مدار مراسم بله برون را اوکی کرده اید، بهتر است عروس خانم به همراه یکی از بستگانش با همسر آینده اش همراه شود تا بتواند انگشتر نشان اش را انتخاب و خریداری کند.

نکاتی دیگر در انتخاب انگشتر نشان

عروس خانمها به نکات زیر دقت لازم را داشته باشید تا همسر آینده تان بتواند انگشتر شیکی را برای شما تهیه کند.

  1. به همسرتان عکس انگشتر مورد نظرتان را نشان دهید. شما می بایست دختری عاقل باشید و بعد از رفت و آمدهای اولیه آنچه را دلخواه تان است را با شخصی که قرار است در آینده همسرتان شود، عنوان کنید. مثلا اینکه شما می توانید عکس مدل انگشتر مورد نظرتان را به طور مستقیم یا غیر مستقیم به همسر آینده تان نشان دهید.
  2. اگر چنانچه با همسر آینده تان صمیمی هستید، مثلا فامیل تان است یا همکار و یا همکلاسی تان است، می توانید با هم بیرون رفته و در طلافروشی خیلی اتفاقی انگشترها را به او نشان دهید و مدل مورد نظرتان را هم به او بگویید.
  3. اگر دو مورد بالا برای شما سخت است، توصیه می کنیم که یک کسی دیگر را برای همراهی همسر آینده تان جهت خرید انگشتر نشان بفرستید. و به همسر آینده تان بگویید که ایشان سلیقه من را می داند و بنابراین می تواند به شما در خرید انگشتر کمک کند.

امیدواریم از موراد مطرح شده در این مقاله استفاده کنید و بتوانید یک انگشتر شیک و باب میل همسرتان را تهیه کنید.