Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
جنت آباد گاندی
دعوا | دفتر عقد و ازدواج شیک غرب تهران | پیوند مهر افزا |عقد و ازدواج

“دعوا با همسر؛ بی‌خیالی و یک دندگی ممنوع!”

۱- بی‌خیال ماجرا نشوید:

این که وانمود کنید هیچ دعوایی بینتان نبوده کار عاقلانه‌ای نیست. درست مثل این است که اتاقی را جارو کنید و آشغال‌ها را زیر فرش مخفی کنید.

مهم این است که تلاش کنید ارتباط دوباره خوبی با همسرتان برقرار کنید، کلید موفقیت همین است. با همسرتان درباره چیزهایی حرف بزنید که از مشاجره‌تان یاد گرفته‌اید.

این کار کمک می‌کند آسیب‌هایی که حین دعوا به شما وارد شده، ترمیم شود. اشتباه نکنید؛ همیشه بعد از هر جر و بحثی آسیب‌هایی به جا می‌ماند.

اگر اجازه ندهید همسرتان بداند چیزی که درباره‌اش بگومگو کرده‌اید آزارتان داده، خشم‌تان در آینده چند برابر می‌شود و ممکن است ناگهان منفجر شوید!

چیزی که درباره آن بحث کرده‌اید باید حل شود.

فراموش نکنید؛ اگر بحث شما نیاز دارد که بعدا پیگیری شود حتما با هم، زمان مناسبی را برایش در نظر بگیرید، اگر هم فکر می‌کنید آن قدر مهم نیست که ادامه یابد، باز هم باید هر دوی شما موافق باشید.

۲- دیگران را در جریان نگذارید:

این طبیعی است که بخواهیم خانواده، دوستان یا هر فرد دیگری که به حرف‌های ما گوش می‌دهد، احساس ما را تایید کند اما دعوای زن و شوهری چیزی است که باید خصوصی بماند.

اگر به اعتمادی که همسرتان به شما دارد، ضربه بزنید هر دوی شما آسیب می‌بینید. اگر ماجرایی را به بیرون از چهاردیواری خانه‌تان ببرید، دیگر نمی‌توانید آن را برگردانید!

دیگران هم رابطه شما را قضاوت خواهند کرد و این هیچ کمکی به حل مشکلاتتان نمی‌کند.

۳- نگذارید مشکل حل نشده باقی بماند:

اختلاف‌های شما دو نفر هر چه بیشتر حل نشده بماند، احساس خشم و نارضایتی‌تان بیشتر خواهد شد. خشم حل نشده و احساس آزردگی اِلتیام پیدا نکرده می‌تواند رشد و بعدها کنترل بحث‌هایتان را دشوارتر کند، استرس‌تان بیشتر خواهد شد و سلامت رابطه‌تان به خطر خواهد افتاد.

در ضمن با گذشت زمان به یادآوردن آن چه اتفاق افتاده نیز سخت می‌شود و ممکن است دیگر به راحتی نتوانید روی فاکتورهای اصلی اختلافتان توافق کنید.

پس بعد از دعوا و بعد از این که خونسردی‌تان را به دست آوردید، موضوع را به میان بکشید و روی آن کار کنید.

این وقفه به خصوص برای مردها مفید است چون یک مرد وقتی که کمی استراحت می‌کند مغزش برای مدتی از آن موقعیت رها می‌شود.

سپس می‌تواند با ذهنی بازتر و احساسی گرمتر به موقعیت برگردد و نگاه منطقی‌تری به آن چه روی داده، داشته باشد و راه حل را همراه با همسرش پیدا کند.

۴- عذرخواهی همسرتان را بپذیرید

عصبانیت را در دلتان نگه ندارید و همسرتان را ببخشید. اگر او صمیمانه و صادقانه از شما عذرخواهی کرد، آن را بپذیرید تا احساسات منفی بیشتر از حد لازم باقی نمانند.

بخشش، یک رفتار بسیار خوب برای یک رابطه بلند مدت است.

این را قبول کنید که هیچ فردی کامل نیست و اگر شما هنوز هم عصبانی و دلخورید، لجبازی و یکدندگی شما و رد عذرخواهی تنها شرایط را بدتر خواهد کرد و مشکلات عمیق تری ایجاد می کند.

رابطه زناشویی، بُرد و باخت ندارد و هردوی شما در یک جبهه هستید

۵- بعدها دوباره این دعواها را پیش نکشید

اگر زوجین مدام دعواهایی را که داشته‌اند یادآوری کنند، ناراحتی و اختلاف هرگز پایان نمی‌یابد و زمانی برای عشق ورزیدن باقی نمی‌ماند.

ضمنا اگر اختلافی واقعا حل شده باشد پس چرا باید دوباره بحث آن را پیش بکشید؟

یادآوری مداوم اختلاف‌های گذشته، رفتاری مهربانانه نیست و رابطه را خراب می‌کند. اجازه ندهید روزها و لحظه‌هایتان گرفتار این چرخه معیوب شوند.

با پیش کشیدن دعواهای قدیمی تنها کاری که می‌کنید این است که جنگ را دوباره شروع می‌کنید و به همسرتان هم نشان می‌دهید که حل اختلاف‌های پیشین هیچ ارزشی نداشته‌اند.

پس یادتان باشد با طرح مجدد دعواهای گذشته، دعوای جدیدی را شروع خواهید کرد.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.