Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
جنت آباد گاندی

“دعوای زوجین و فواید جالب آن(۲)”

در مقاله قبل دو مورد از فواید دعوا بین زوجین را بیان کردیم اکنون نیز ۴ مورد دیگر از این فواید را نیز بیان می کنیم

دعوا، ارتباط میان شما را ساده‌تر می‌کند:

اگر می‌خواهید اعتماد را در رابطه‌تان برقرار کنید، نباید در مقابل مشکلات ساکت بنشینید. در این مواقع شما باید با ذهنی باز به سمت شریک زندگی تان بروید و با او حرف بزنید.

البته حرف زدن تنها کافی نیست، شما باید به حرف‌های او هم به دقت گوش دهید. از آنجا که جر و بحث یکی از راههای برقراری ارتباط است و افراد در دعوا صادقانه و رک‌تر حرف‌هایشان را می‌زنند، پس از اتمام آن، صمیمیت بیشتری میانشان برقرار می‌شود.

بنابراین سعی کنید که در دعوا حرف‌هایتان را صادقانه اما با احترام و آرامش با شریک زندگی تان به زبان آورید.

 بگومگو نشانه یک رابطه سالم است:

محققان اعتقاد دارند که یک رابطه سالم هفت نشانه دارد که یکی از آنها دعواست. اگر زوج‌ها هیچ موقع با یکدیگر دعوا نکنند، در واقع چیزی میان آنها اشتباه است.

ثابت شده این زوج‌ها اهمیتی به یکدیگر نمی‌دهند و در واقع همدیگر را رها کرده‌اند. دعوا باعث می‌شود که افراد از آنچه برایشان اهمیت دارد یا عصبانیشان می‌کند بیشتر حرف بزنند.

البته دعوا باید با احترام و آرامش به همراه باشد تا نتیجه‌ای مثبت دهد.

 دعوا رابطه شما را قویتر می‌سازد:

زمانی که شما با شریک زندگی تان دعوا می‌کنید، مهم نیست که می‌بَرید یا می‌بازید، آنچه اهمیت دارد این است که هر دوی شما در مورد دیگری یا حتی در مورد خودتان، چیزهای بیشتری می‌فهمید.

دعواهای کوچک، شخصیت و طرز تفکر واقعی شما را رو می‌کند. اگر یاد بگیرید که تمام دعواهایتان را با هم حل کنید، در واقع دارید به بهتر شدن رابطه‌تان کمک می‌کنید.

 خشم‌تان را تخلیه می‌کنید:

داشتن رابطه‌ای سالم کار ساده‌ای نیست. اگر شریک زندگی تان برای شما اهمیت داشته باشد، شما باید به حریم او احترام بگذارید اما اگر او رفتار مشابهی با شما نداشت، ممکن است از کوره در بروید و دعوا راه بیاندازید.

این بار حق با شماست، در واقع شما حق دارید برای چیزی که برایتان اهمیت دارد، بجنگید. عصبانی شدن راهی برای تخلیه خشمتان است.

این باعث می‌شود که ناراحتیتان هر دفعه روی هم تلمبار نشود و ناگهان فوران نکند. اما یادتان باشد که آن را کنترل کنید تا تبدیل به دعوایی سنگین نشود.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.