Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
جنت آباد گاندی
دانستنی های زناشویی (قسمت 2 )|دفتر عقد و ازدواج شیک در غرب تهران پیوند مهر افزا

دانستنی های زناشویی ( قسمت ۲ )

“چگـونه زن و شوهـری صميمی باشيـم؟!!!”

🍃 مطالعات نشان داده برای لذت بیشتر از زندگی و شاد زیستن زوج‌ها نباید رابطه‌شان را با زوج‌های دیگر مقایسه کنند.

👈 از جمله عواملی که رابطه زوجها را شاد و رضایت بخش می‌کند حس شوخ طبعی، تنوع، اعتماد متقابل، تفاهم، تمرکز بر نکات مثبت زندگی، توجه به خصوصیات خوب طرف مقابل، همیاری، مشورت، احترام و دوست داشتن است. در مقابل، مقایسه رابطه خود با دیگران همه چیز را خراب می‌کند.

👈 بنابر مطالعه‌ای در دانشگاه تگزاس، رضایت رابطه زوج‌ها از یکدیگر به راحتی بدست می‌آید به شرطی که خود را با زوج‌هایی که می‌شناسند مقایسه نکنند.

👈 براساس این مطالعه، وقتی زوجی یکدیگر را برای ازدواج انتخاب می‌کنند تصور و احساسی خوب نسبت به یکدیگر دارند تا زمانی که یکی از آن‌ها در ذهن یا به زبان طرف مقابل یا زندگی‌شان را با دیگری مقایسه کند.

👈 بهترین روش برای تضمین ازدواج و افزایش شادی  رابطه زوج ها فکر کردن به این موضوع است که چه انتخاب درستی داشته‌اید و تا چه حد از زندگی‌تان رضایت دارید.

👈 علاوه بر این، باید تمام تلاش خود را متمرکز بر افزایش شادی و حفظ دستاوردهای خوب و خوشایند زندگی مشترکتان کنید.

مقایسه یکدیگر

👈 مقایسه خود با دیگران یا زندگی خود با زندگی رابطه  زوج‌های اطراف، آفتی خانمان سوز در زندگی زناشویی است. به همین دلیل سعی کنید زندگی و دستاوردهای آن را با روزهای ابتدایی آشنایی‌تان مقایسه کنید و تلاش کنید موفقیت‌هایتان را بیشتر کنید.

👈 در ضمن، فراموش نکنید که شما تنها ظاهر زندگی افراد را می‌بینید و هیچ اطلاعاتی راجع به داخل و حقایق آن ندارید پس مقایسه‌تان بی پایه و اساس است.

قهر کردن، سکوت و خارج شدن از منزل روش خوبی برای اعتراض به رفتار همسرتان نیست. افرادی که به بلوغ فکری و عاطفی رسیده‌اند؛ هر چه سریعتر درصدد رفع مشکل بر خواهند آمد! 🍃

مرد بایستی به همسر خود، بخصوص در حضور دیگران احترام بگذارد. این احترام باید توأم با صمیمیت و مهربانی باشد.

محبت به یکدیگر

👈 زن نیازمند دریافت محبت و احترام از شوهر است به ویژه هنگامی كه در حضور دوستان و آشنایان قرار داشته باشد.

👈 این امر باعث می‌شود كه زن از داشتن شوهر احساس افتخار و سربلندی كند و این احساس، شوق او را به زندگی زناشویی و آمادگی وی را برای گذشت و بردباری در برابر محرومیت‌ها و سختی‌های احتمالی بیشتر می‌كند.

مطالب مشابه

https://bit.ly/2Mfe1Gl

https://bit.ly/2NylO6A

https://bit.ly/2Qo1G5Y

Write a comment:

*

Your email address will not be published.